Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
dadaaria

Najlepsze środki czystości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
no więc jako pierwszy wątek - pytanie podstawowe - czego używacie do sprzątania domu, np. do ścierania kurzy i do mycia łazienki - większosć używa pewnie domestosów i cifów a do mebli do kurzy pewnie coś w stylu pronto - czy macie może jakieś sprawdzone środki? A może domowe sposoby? Np. woda z octem do mycia regału? Co polecacie?

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aśka09

ja w łazience używam domestosa do sedesu i do wanny jak myje, połki myję clinem takim do szyb, jeśli chodzi o regał to często myję wilgotną od wody gąbeczką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szyby dobrze się myje takim płynem jabłkowym FM group,a tak to na kurz dobra jest wg mnie zwykła ściereczka z mikrofibry z dodatkiem mydła.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do mycia okien i ogólnie szyb polecam zwykła gazetę :) tzn nie kolorową ale te zwykłe gazety typu wyborcza itp. Pozwijać w kuleczkę spryskać płynem i świetnie schodzi i nie zostawia smug ;)
Natomiast do wyprania brudnych dywanów polecam starą firankę ;)) Czyści skutecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Trick

Ja do toalety polecam W5 do kupienia w Lidlu, sa tanie a czyszczą bardzo dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lebiotka

Ja mam cilit bank do łazienki a do toalety to już wspomniany W5. Z mleczek to używma mleczka E bardzo dobre jest i ładnie czyści:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nitka26372

Ja mam pytanie do Koniczynki. Koniczynko kochana a o co biega z ta stara firanka? Czy to jaja sa jakies?
Ja uzywam domestosu do toalety do zlewów cif, albo ine mleczko czyszczace
sidolux do podlogi
a ze scierek to microfibre do kurzu, gabki do czyszczenia reszty ale firana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~nitka26372
Ja mam pytanie do Koniczynki. Koniczynko kochana a o co biega z ta stara firanka? Czy to jaja sa jakies?
Ja uzywam domestosu do toalety do zlewów cif, albo ine mleczko czyszczace
sidolux do podlogi
a ze scierek to microfibre do kurzu, gabki do czyszczenia reszty ale firana?

No wiem,że brzmi śmiesznie, moja reakcja była taka sama jak Twoja jak zobaczyłam,że moi współlokatorzy tak właśnie czyszczą dywan. Starą firanka, zawinęli w nią jakąś starą szczotkę czy coś coś podobnego,żeby się im dobrze trzymało i firanką szorowali dywan. Efekt był zadziwiający.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nitka243267

Oj chyba spróbuje z ta firanka, a co tam, bo wlasnie planuje wyczyscic mój kremowy brudny dywan.
Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nie bo nie

hmmm to aż dziwne że to działa, ciekawe na jkaiej zasadzie to działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iwona7955

Irlandzka koniczynko, jak uprać dywan za pomocą starej firanki?Bardzo mnie to zaciekawiło,bo ja zawsze szoruję szczotką albo gąbką szorstką?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sieńka

Warto pamiętać, że ważne są nie tylko środki, których używamy do czyszczenia, ale też odpowiednia technika. Przykładem może być czyszczenie kostki brukowej, więcej na ten temat dowiecie się z publikacji http://swiat-domu.pl/skuteczne-sposoby-na-mycie-kostki-brukowej/ . W takich przypadkach faktycznie najlepiej sprawdza się profesjonalna chemia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...