Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę przyjmować odżywkę białkową?


Gość Pilar150

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Szymon. Mam 15 lat, waga:60kg, wzrost: 176cm. Chciałbym zwiększyć swoją siłę. Mam przyrządy potrzebne do ćwiczeń. Do zbudowania muskulatury potrzebne jest białko. Przyswajam go mało dlatego zastanawiałem się nad odżywką białkową. Pytanie: czy mogę ją zażywać bez konsekwencji zdrowotnych. Czy mój wiek jest odpowiedni do rozpoczęcia ćwiczeń?

Odnośnik do komentarza

Wiek trochę za mały,siłownie najlepiej zacząć w wieku 16 lat,staraj się nie obciążac kręgosłupa bo możesz zachamować wzrost. Nie bierz białka jeśli dopiero zaczynasz,najlepiej poćwiczyć ok,roku "na sucho" i ew. pobawić się w diete,gdy już nie będziesz widział przyrostów i progresu dopiero weź się za suple.

Odnośnik do komentarza

Pytanie: w jakim celu chcesz zwiekszyc swoja sile?

Regularne i rozsadne cwiczenia tez sprawia ze sila bedzie wieksza, ale nie przesadzaj ani nie popisuj sie przed innymi ile to ty nie wycisniesz lub podniesiesz bo faktycznie mozesz przeszarzowac zarowno z kregoslupem jak i ze stawami.
Poza tym masz 15 lat wiec jeszcze przed toba kilka lat dorastania i wzrostu. Moze lepiej sporty walki zacznij trenowac - fizycznie i kondycyjnie sie wzmocnisz. Silownia moze byc dodatkiem.
Diete tez sobie zostaw na pozniej. Jak bedziesz bardzo zdeterminowany za pare lat i tak wpakujesz w siebie chemie.
Poza tym madre dziewczyny wola madrych i zdrowych chlopakow anizeli napakowanych sztucznie dowartosciowujacych sie kultem sily...

Odnośnik do komentarza

Witam,
W tym wieku odradzałabym stosowanie odżywek białkowych oraz innych suplementów diety na przyrost masy mięśniowej. Jeżeli będziesz ćwiczył regularnie i systematycznie zwiększał obciążenia to masa mięśniowa sama zacznie się zwiększać. Piszesz, że jesz mało białka, może warto to zmienić. Spróbuj do swojej diety wprowadzić produkty bogate w białko np sery białe, mleko, jogurty, kefiry, maślanki, mięso. To powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...