Skocz do zawartości
Forum

Preparaty na wzmocnienie włosów i paznokci


Rekomendowane odpowiedzi

~adamenko
W moim przypadku odżywka new nails wystarczyła, ale radzę również dbać o dietę i to co robicie z paznokciami. W przeciwnym wypadku nie da rady ich utrzymać w zdrowiu - takie moje doświadczenie.

Poza tym, warto również chronić dłonie przy pomocy gumowych rękawic w trakcie porządków domowych. Niestety detergenty zawarte w środkach czystości również wywierają niekorzystny wpływ na nasze paznokcie.

Odnośnik do komentarza
Gość Ola-olka

Dziewczyny wybierając preparat patrzcie na skład, bo oprócz skrzypu przyda się jeszcze biotyna, cynk, L-cysteina i L-metionina. Ja sobie poczytałam i porównałam etykiety i jak dla mnie nr 1 to Skrzypolen, duża ilość składników i przy okazji cena też fajna.

Odnośnik do komentarza

Na wzmocnienie włosów i paznokci najlepsze są naturalne witaminy, minerały i inne składniki dostępne w zdrowej żywności. Nie każdy jednak ma czas i wie jak ułożyć sobie taką dietę, dlatego dla tych osób dobry pomysłem jest wybranie odpowiednich suplementów i kosmetyków, jak Merz Special, Belissa, czy szampon i odżywka ze skrzypu polnego (na włosy) lub ciepły olej rycynowy (na paznokcie).

Odnośnik do komentarza
Gość Doriss_ka

Ja stosuje tylko sprawdzone i naturalne suplementy. Od 4 miesięcy biorę kolagen w tabletkach (rybi), kwas hialuronowy i biotynę. Class a collagen ma przetestowane działanie i faktycznie działa (przynajmniej na mnie :)). Poprawiło mi się nawilżenie skóry -nie mam suchych plam po całym dniu pracy, paznokcie bardzo się wzmocniły -są twardsze, a włosy ciągle trochę wypadają, ale pojawiło się dużo nowych- baby hair :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie pielęgnacja włosów to podstawa. Kiedyś miałam ogromny problem z włosami, ponieważ na skutek zażywania leków zaczęły mi wypadać. Stosowane odżywki nie wiele mi pomagały. W końcu zdecydowałam się spróbować niekonwencjonalnych sposobów i zamówiłam maskę regenerująca, zrobioną na bazie ziół stosowanych w medycynie indyjskiej (https://ajurwedablog.wordpress.com/oferta/) . Efekt jest fantastyczny, włosy są odżywione i pełne blasku jak po wizycie w salonie fryzjerskim.

Odnośnik do komentarza

Używaj systematycznie dobrej odżywki do paznokci to na pewno będzie lepiej, ale to wszystko wymaga czasu - wzmocnienie paznokci postępuje stopniowo, ale jednak docelowo można uzyskać zmianę zdecydowaną i trwałą.

Odnośnik do komentarza

New nails robi sporą różnicę, mają świetne kosmetyki i przede wszystkim te paznokcie przy nich są w super kondycji. Pewnie, że zanim przywróciłam sobie normalność minęło sporo czasu, ale teraz można powiedzieć, że jest optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Gość czesteros

Od kilku lat ta sama odżywka i super efekt - przynajmniej paznokcie wyglądają ładnie i zdrowo, są wzmocnione, ale do idealnego efektu jeszcze daleko. Kwestia oczekiwań, ale ogólnie paznokcie wymagają czasu.

Odnośnik do komentarza
Gość żadne z tych

Ani jeden ani drugi suplement nie jest dobry. Trzeba w ogóle nadmienić, że składniki zawarte w suplementach źle się wchłaniają (nie mówię o naturalnych suplementach). Poza tym nie ma określonej "terapeutycznej dawki skrzypu polnego". O wiele lepiej jest kupić np. kapsułki z olejem z wiesiołka gal, bo to suplement naturalny, a olej z wiesiołka wykazuje wzmacniające działanie na włosy oraz hamuje ich wypadanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...