Skocz do zawartości
Forum

Ostry trening a spalanie tkanki tłuszczowej


Gość OLaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Bardzo potrzebuję rady eksperta. Mam 163cm wzrostu, ważę 62kg. Wiem, że to jeszcze nie nadwaga, ale jest mi do niej niedaleko. Nigdy nie miałam problemów z wagą, zawsze ważyłam około 53kg. Po przyjeździe na studia 2 lata temu przestałam uprawiać sport z braku czasu, czasem żeby zająć się czymś podczas nauki podjadałam trochę niezdrowej żywności. I tak doszłam do tej wagi. Ostatnio stwierdziłam, że koniec tego, bo nie dość, że tyję, to jeszcze źle to wpływa na moje samopoczucie. Podjęłam się zadania - będę się zdrowo odżywiać. Trwam w tym postanowieniu kilka dni, a już czuję się lepiej. Dodatkowo wykupiłam karnet do klubu sportowego, jest to karnet open. Po pierwszych zajęciach schwinn cyclingu na początku myślałam, ze umrę ze zmęczenia, ale później dotarła do mnie ogromna dawka energii i endorfin. Poczułam się tak niewypowiedzianie szczęśliwa, że nie da się tego opisać. Tyle, że na tym się nie skończyło - chciałam więcej! Teraz praktycznie chodzę na schwinn cycling rano, a po południu na ćwiczenia areobowe typu zumba, tbc, salsa...a czasami na ćwiczenia rzeźbiące z ciężarkami. Dodatkowo w wolnych chwilach wieczorami zamiast siedzieć przed komputerem z ciastkami i czekoladą biegam na siłownię i spalam średnio 500-600kcal na takim ogromnym steperze. Mam zamiar jeszcze wziąć się za bieganie i marszobiegi na bieżniach. Mam pytanie. Czy uda mi się ładnie spalić tkankę tłuszczową przy takich ćwiczeniach? Nie jest ich zbyt wiele? To nie jest tak, że jestem tak zdesperowana, że chce się zamęczyć na tej siłowni, stopniowo zwiększam treningi, bo sprawia mi to radość. Marzę o ładnym, wyrzeźbionym ciele jak na przykład u aktorki Evy Longorii. (nogi, ramiona, brzuch).
Wiem, że nie mogę liczyć na identyczne efekty, bo każdy ma inny typ sylwetki, chodzi mi raczej o to, czy mogę liczyć na coś podobnego, a nie np zbyt duże jak u kobiety mięśnie (np moje nogi są moim atutem, bo są dość szczupłe i długie, czy nie staną się szersze i umięśnione??).

Odnośnik do komentarza

Jeszcze chciałabym dodać. Przez ten czas, kiedy uczęszczam na siłownie odżywiam się zdrowo i racjonalnie - 5 zdrowych i wartościowych posiłków dziennie. Nie głodzę się absolutnie, bo wiem, że przy takim wysiłku zapotrzebowanie jest większe. Siegam po zdrowe produkty, dużo warzyw, w godzinach dopołudniowych owoce, płatki owsiane lub chleb razowy, brązowy ryż lub kasza gryczana, gotowane piersi z kurczaka i indyka, szpinak, jogurty naturalne, ser biały i tak dalej i tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Trening cardio,a oprócz tego interwałowy czyli przykładowo 20 sekund sprintu i 40 sekund truchtu-przeplatanka.
Zaczynasz od 5 minut,dochodzisz stopniowo do 25 minut ( nie powyżej ! ).
Ćwiczeniami Ewy Chodakowskiej ładnie wymodelujesz sylwetkę.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...