Skocz do zawartości
Forum

Racjonalne odżywianie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie diety
- Czym zastąpić białe pieczywo i makaron?
- Czy bez problemu zamiast białego chleba mogę jeść ciemny oraz płatki kukurydziane na śniadanie?
-jak podzielić posiłki by być optymalnie najedzoną i nie odczuwać głodu aż do następnego posiłku?
-mogę jeść ziemniaki bez ograniczeń? wiem,że są niskokaloryczne,oczywiście bez dodatku sosów i tłuszczu.
- co z kaszą? nie lubię jej w żadnej postaci,ryżu też nie,jest coś oprócz ziemniaków czym mogę zastąpić kaszę czy jej spożywanie to mus?

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

- Czym zastąpić białe pieczywo i makaron?

moja dietetyczka mi poleca chleb żytni w którym mąka żytnia jest typ 2000 albo chleb razowy typ 2000 na pewno nie mąka pszenna. Tylkko żytnia lub razowa albo wafle bardziej taka maca też żytnia. Makaron zastąp brązowym makaronem brązowym ryżem lub kaszą

- Czy bez problemu zamiast białego chleba mogę jeść ciemny oraz płatki kukurydziane na śniadanie?

ciemny tak ale najlepiej żytni natomiast płatki - bejbe... to sam cukier i glukoza. daj sobie spokoj kup sobie mleko 2% czy 1.5% wsyp do tego otrby zytnie płatki owsiane i suszona sliwka i taniej i zdrowiej.

-jak podzielić posiłki by być optymalnie najedzoną i nie odczuwać głodu aż do następnego posiłku?

przerwa miedzy posiłkami powinna wynosic 3-4 godziny czyli nie czesciej jedz niz 3 godziny nie rzadziej niz 4.
Jedz kolacje!!
Jedz 3 godziny przed snem nie rezgnuj z kolacji! jesli wiec idziesz spac np. o 1 w nocy to i o 22 mozesz zjesc kolacje. I sniadanie jedz do godziny po przebudzeniu.

mogę jeść ziemniaki bez ograniczeń? wiem,że są niskokaloryczne,oczywiście bez dodatku sosów i tłuszczu.

i tak i nie. Mozesz jesc ziemniaki max 3 razy w tygodniu i nie dodawaj do nich masła. Jak jesz ziemniaki posyp je otrebami zytnimi dzieki temu nie wchlania sie to co nie powinno. Tak samo bialy makaron troche posyp otrebami zytnimi i jedz.

co z kaszą? nie lubię jej w żadnej postaci,ryżu też nie,jest coś oprócz ziemniaków czym mogę zastąpić kaszę czy jej spożywanie to mus?

akurat kasza i ryże są wartościowymi produktami i warto je jeść spróbuj przynajmniej raz 2 razyw tygodniu. Posiłek musi mieć trzy kolory:
czerwony, zielony i brązowy
czerwony - białko, np. mięso najlepiej robiowe, albo ryba itp
zielone - warzywa
brązowe - makaron ryz kasza ziemniaki itp

to wszystko co napisałam dowiedzialam sie od dietetyczki bo chodze i chce schudna ci na tej diecie chudlam 4 kg w miesiac potem przytylam bo zaczelam zrec sloddycze ale co zrobic ze swieta?? :((

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...