Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra twarzy przy trądziku różowatym


Gość Elwira33333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elwira33333

Witam.
Mam trądzik różowaty, przez co mam suchą skórę na nosie i na policzkach, w miejscach, które smaruję żelem na trądzik różowaty. Stosuję kremy do cery z tr, ale żadne dotychczas stosowane nie spowodowały zmniejszenia suchości skóry. Czym i jak powinnam traktować suche miejsca?
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Ostatnimi czasy coraz więcej firm kosmetycznych wprowadza do swojego asortymentu kosmetyki dla skóry z problemem trądzika różowatego. Jedną z nich jest Pharmaceris - w tym przypadku kosmetyki te są obecne na rynku stosunkowo długo. Znajdziesz tam krem do 'skóry suchej z trądzikiem różowatym'. Zawiera on w składzie substancje, które powinny zniwelować suchość skóry.

Możesz również sięgnąć po kosmetyki innych firm. Ważne jest to, aby były one przeznaczone dla cery wrażliwej oraz to, aby posiadały one właściwości natłuszczające i regenerujące. Wybieraj kremy lipidowe, gdyż bardzo skutecznie redukują one suchość oraz dyskomfort skóry.

Zwykły krem nawilżający może nie być wystarczający, gdyż Twoja skóra jest pozbawiona naturalnego płaszcza ochronnego, który trzeba odbudować lipidami pochodzącymi z kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Gość Elwira33333

W miejscu, w którym mieszkam dostępny jest taki krem, czy uważa Pani, że jest on odpowiedni?
Decubal face cream
odżywczy i intensywnie nawilżający krem do twarzy 75 ml
Wskazania i działanie
Duńskie kosmetyki Decubal od ponad 30 lat pielęgnują suchą, bardzo suchą i atopową skórę klientów w północnej części Europy. Specyficzne dla tych krajów są bardzo ostre warunki klimatyczne zwłaszcza w zimie, zarówno w mroźnym powietrzu, jak też w ogrzewanych pomieszczeniach z bardzo suchym powietrzem, częste ekstremalne zmiany temperatury (od +20°C do nawet -20°C) przy wychodzeniu z ogrzewanych pomieszczeń na zewnątrz. Również w lecie silny morski wiatr niosący drobiny soli nie rozpieszcza skóry. W takich warunkach skóra wymaga szczególnej ochrony przed bardzo szybkim wysuszeniem i uszkodzeniem. Jedynie skandynawscy eksperci znający tę specyfikę klimatyczną, współpracujący z dermatologami i doświadczający osobiście problemów związanych z klimatem mogą stworzyć kosmetyki odpowiednie do ekstremalnej ochrony. Dzięki nim właśnie powstała marka Decubal – skandynawski ekspert w walce z suchą skórą. Marka Decubal oferuje również kosmetyki opracowane specjalnie z myślą o ochronie i pielęgnacji skóry chorych z Atopowym Zapaleniem Skóry.
Skóra sucha, bardzo sucha i atopowa jest źródłem wielu uciążliwych objawów, zwłaszcza świądu. Skuteczna pielęgnacja przywracająca prawidłowe nawilżenie ma kluczowe znaczenie w przywróceniu komfortu pacjentowi.
Standardem postępowania w AZS jest codzienne stosowanie emolientów.
Decubal to bezzapachowe i łagodne kosmetyki przeznaczone dla całej rodziny. Produkty są tak bezpieczne, że mogą być stosowane nawet u niemowląt.

DECUBAL FACE CREAM ODŻYWCZY I INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY KREM DO TWARZY - BEZZAPACHOWY. Klasyczny krem nawilżający do twarzy, przeznaczony do cery suchej. Nawilża i koi skórę. Neutralizuje wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych dzięki zawartości witaminy E. Odbudowuje barierę ochronna skóry dzięki zawartości substancji tłuszczowych. Zawartość substancji tłuszczowych 18%. Do codziennego stosowania na skórę twarzy – do cery suchej. W składzie zawiera m.in. glicerynę, witaminę E, Caprylic/Capric Triglyceride (trójgliceryd kaprylowo kaprynowy) oraz lanolinę.
Gliceryna - bezbarwna, przezroczysta, higroskopijna ciecz o konsystencji syropu. Naturalna gliceryna jest uzyskiwana przez zmydlanie tłuszczy roślinnych, głównie tłuszczu kokosowego. Gliceryna przemysłowa uzyskiwana jest z propylenu (gazowy węglowodan uzyskiwany z benzyny). Działanie nawilżające gliceryny związane jest z bardzo silnymi właściwościami higroskopijnymi. Gliceryna w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wiąże ilość wody niezbędną do zachowania prawidłowego nawilżenia skóry. Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia nadmiernie wysuszoną. Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. Działanie gliceryny jest długotrwałe. Penetruje do głębszych partii warstwy rogowej naskórka i pozostaje tam, regulując wilgotność przez około dobę. Obecność gliceryny wspomaga funkcjonowanie lipidów skórnych. W kosmetykach gliceryna wykorzystywana jest ponieważ zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz nadaje gładkość emulsji. Obok dobrego smarowania i rozprowadzania na skórze, zapobiega także wałkowaniu się kosmetyku po jego aplikacji. Gliceryna łagodzi działanie wysuszające alkoholu etylowego. Wyroby zawierające zbyt dużo gliceryny dają uczucie lepkości. Związek ten jest także składnikiem mydeł.
Rozpuszczalność: rozpuszczalna w wodzie , alkoholu i glikolu propylenowym; nierozpuszczalny w tłuszczach.
Stężenie w kosmetykach: stężenia gliceryny, zapewniające odpowiednie nawilżenie 5-15%.
Witamina E - witamina ta obok witaminy C jest najbardziej popularną w przemyśle kosmetycznym. Możemy ją spotkać niemal we wszystkich produktach - do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów. Pełni ona funkcję pielęgnującą jak również jako naturalny konserwant chroni składniki zawarte w kosmetykach przed zniszczeniem i rozkładem. Wszyscy wiemy jakie szkodliwe skutki dla naszej skóry wywołują wolne rodniki - zmarszczki, sucha skóra, utrata jędrności i elastyczności skóry, utrata kolagenu, szkodliwy wpływ promieniowania UVB. Kosmetyki wzbogacone witaminą E pomagają w tych problemach. Skutecznie zapobiegają skutkom długiego opalania się, przyspieszając proces odnowy skóry. Kumulując się we włosach wpływa korzystnie na ich strukturę i kondycję. Ze względu na działanie kojące i przeciwzapalne dodawana jest do kremów przeciwtrądzikowych. Obecność witaminy E w kosmetykach bardzo korzystnie wpływa na nawilżenie skóry, poprzez zatrzymywanie wody w naskórku.
Caprylic/Capric Triglyceride (trójgliceryd kaprylowo kaprynowy) - mieszanka olejów roślinnych; otrzymywana z naturalnego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego i glicerydu) - naturalna podstawa olejowa w emulsjach, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną.
Lanolin (lanolina) - wosk chroniący wełnę owiec przed zamoczeniem. Lanolina ma bardzo dobre własności pielęgnacyjne, ze względu na podobny skład do warstwy lipidowej skóry ludzkiej. Ponadto jest naturalnym emulgatorem. Przez wiele lat uważano lanolinę za silny alergen, jednak okazuje się, że czysta lanolina ma wyłącznie pozytywny wpływ na skórę, alergie wywoływane były znajdującymi się w niej resztkami pestycydów. Lanolina najczęściej używana jest jako składnik aktywny lub koemulgator, wysoka zawartość lanoliny prowadzi do klejenia się produktu końcowego. Lanolina chętnie też jest używana w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji (i dekoracji) ust.

Odnośnik do komentarza
Gość Wiktoria1983

Hejka,
ja też mam problem, żel Finacea wysuszył mi bardzo niektóre miejsca na twarzy, policzki czerwienią się. Używam kremów przystosowanych do cery z tr, ale nie pomagają. Co możecie polecić aby skóra nie była tak bardzo sucha? BARDZO proszę o pomoc!
Dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Te kremy będą odpowiednie :-) - z tym, że pierwszy z tych kosmetyków stosujemy jedynie w okresie zimy przed wyjściem na mróz, gdyż jest to tzw. krem barierowy, który tworzy na powierzchni skóry ochronną powłokę przed mrozem oraz wiatrem. Drugi krem może być stosowany każdego dnia.

~Elwira33333
W miejscu, w którym mieszkam dostępny jest taki krem, czy uważa Pani, że jest on odpowiedni?
Decubal face cream
odżywczy i intensywnie nawilżający krem do twarzy 75 ml
Wskazania i działanie
Duńskie kosmetyki Decubal od ponad 30 lat pielęgnują suchą, bardzo suchą i atopową skórę klientów w północnej części Europy. Specyficzne dla tych krajów są bardzo ostre warunki klimatyczne zwłaszcza w zimie, zarówno w mroźnym powietrzu, jak też w ogrzewanych pomieszczeniach z bardzo suchym powietrzem, częste ekstremalne zmiany temperatury (od +20°C do nawet -20°C) przy wychodzeniu z ogrzewanych pomieszczeń na zewnątrz. Również w lecie silny morski wiatr niosący drobiny soli nie rozpieszcza skóry. W takich warunkach skóra wymaga szczególnej ochrony przed bardzo szybkim wysuszeniem i uszkodzeniem. Jedynie skandynawscy eksperci znający tę specyfikę klimatyczną, współpracujący z dermatologami i doświadczający osobiście problemów związanych z klimatem mogą stworzyć kosmetyki odpowiednie do ekstremalnej ochrony. Dzięki nim właśnie powstała marka Decubal – skandynawski ekspert w walce z suchą skórą. Marka Decubal oferuje również kosmetyki opracowane specjalnie z myślą o ochronie i pielęgnacji skóry chorych z Atopowym Zapaleniem Skóry.
Skóra sucha, bardzo sucha i atopowa jest źródłem wielu uciążliwych objawów, zwłaszcza świądu. Skuteczna pielęgnacja przywracająca prawidłowe nawilżenie ma kluczowe znaczenie w przywróceniu komfortu pacjentowi.
Standardem postępowania w AZS jest codzienne stosowanie emolientów.
Decubal to bezzapachowe i łagodne kosmetyki przeznaczone dla całej rodziny. Produkty są tak bezpieczne, że mogą być stosowane nawet u niemowląt.

DECUBAL FACE CREAM ODŻYWCZY I INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY KREM DO TWARZY - BEZZAPACHOWY. Klasyczny krem nawilżający do twarzy, przeznaczony do cery suchej. Nawilża i koi skórę. Neutralizuje wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych dzięki zawartości witaminy E. Odbudowuje barierę ochronna skóry dzięki zawartości substancji tłuszczowych. Zawartość substancji tłuszczowych 18%. Do codziennego stosowania na skórę twarzy – do cery suchej. W składzie zawiera m.in. glicerynę, witaminę E, Caprylic/Capric Triglyceride (trójgliceryd kaprylowo kaprynowy) oraz lanolinę.
Gliceryna - bezbarwna, przezroczysta, higroskopijna ciecz o konsystencji syropu. Naturalna gliceryna jest uzyskiwana przez zmydlanie tłuszczy roślinnych, głównie tłuszczu kokosowego. Gliceryna przemysłowa uzyskiwana jest z propylenu (gazowy węglowodan uzyskiwany z benzyny). Działanie nawilżające gliceryny związane jest z bardzo silnymi właściwościami higroskopijnymi. Gliceryna w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wiąże ilość wody niezbędną do zachowania prawidłowego nawilżenia skóry. Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia nadmiernie wysuszoną. Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. Działanie gliceryny jest długotrwałe. Penetruje do głębszych partii warstwy rogowej naskórka i pozostaje tam, regulując wilgotność przez około dobę. Obecność gliceryny wspomaga funkcjonowanie lipidów skórnych. W kosmetykach gliceryna wykorzystywana jest ponieważ zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz nadaje gładkość emulsji. Obok dobrego smarowania i rozprowadzania na skórze, zapobiega także wałkowaniu się kosmetyku po jego aplikacji. Gliceryna łagodzi działanie wysuszające alkoholu etylowego. Wyroby zawierające zbyt dużo gliceryny dają uczucie lepkości. Związek ten jest także składnikiem mydeł.
Rozpuszczalność: rozpuszczalna w wodzie , alkoholu i glikolu propylenowym; nierozpuszczalny w tłuszczach.
Stężenie w kosmetykach: stężenia gliceryny, zapewniające odpowiednie nawilżenie 5-15%.
Witamina E - witamina ta obok witaminy C jest najbardziej popularną w przemyśle kosmetycznym. Możemy ją spotkać niemal we wszystkich produktach - do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów. Pełni ona funkcję pielęgnującą jak również jako naturalny konserwant chroni składniki zawarte w kosmetykach przed zniszczeniem i rozkładem. Wszyscy wiemy jakie szkodliwe skutki dla naszej skóry wywołują wolne rodniki - zmarszczki, sucha skóra, utrata jędrności i elastyczności skóry, utrata kolagenu, szkodliwy wpływ promieniowania UVB. Kosmetyki wzbogacone witaminą E pomagają w tych problemach. Skutecznie zapobiegają skutkom długiego opalania się, przyspieszając proces odnowy skóry. Kumulując się we włosach wpływa korzystnie na ich strukturę i kondycję. Ze względu na działanie kojące i przeciwzapalne dodawana jest do kremów przeciwtrądzikowych. Obecność witaminy E w kosmetykach bardzo korzystnie wpływa na nawilżenie skóry, poprzez zatrzymywanie wody w naskórku.
Caprylic/Capric Triglyceride (trójgliceryd kaprylowo kaprynowy) - mieszanka olejów roślinnych; otrzymywana z naturalnego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego i glicerydu) - naturalna podstawa olejowa w emulsjach, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną.
Lanolin (lanolina) - wosk chroniący wełnę owiec przed zamoczeniem. Lanolina ma bardzo dobre własności pielęgnacyjne, ze względu na podobny skład do warstwy lipidowej skóry ludzkiej. Ponadto jest naturalnym emulgatorem. Przez wiele lat uważano lanolinę za silny alergen, jednak okazuje się, że czysta lanolina ma wyłącznie pozytywny wpływ na skórę, alergie wywoływane były znajdującymi się w niej resztkami pestycydów. Lanolina najczęściej używana jest jako składnik aktywny lub koemulgator, wysoka zawartość lanoliny prowadzi do klejenia się produktu końcowego. Lanolina chętnie też jest używana w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji (i dekoracji) ust.

Odnośnik do komentarza
Gość Małgosia1983

Witam,
stosowanie żelu Finacea spowodowało rumień i wysuszenie skóry na policzkach, czy mogę stosować na noc Alantan, żeby odbudować skórę? (niby mam trądzik różowaty, ale Finacea, którą stosowałam około 2.5 m-ca bardzo wysuszyła mi skórę i spowodowała rumień - może ten rumień jest od wysuszenia i podrażnienia jednocześnie? 4 razy stosowałam Metronidazol na noc w kremie, ale też podrażnia, więc odstawiłam).
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość ekologiczna89

Witam
Ja przez długie lata walczyła z trądzikiem a moja skóra była naprawdę mocno przesuszona, dodatkowo łuszczyła się z niektórych miejscach. W walce z tym problemem pomogły mi naturalne kosmetyki firmy Grahams. Już od dłuższego czasu stosuję kremy i balsamy tej marki i jestem bardzo zadowolona. Moja skórą jest gładka, dobrze nawilżona, a łuszczące i czerwone plamy zniknęły. Firma posiada sklep online www.Grahams.pl gdzie można zamówić całą serię kosmetyków. Polecam :)

Odnośnik do komentarza

~Małgosia1983
Witam,
stosowanie żelu Finacea spowodowało rumień i wysuszenie skóry na policzkach, czy mogę stosować na noc Alantan, żeby odbudować skórę? (niby mam trądzik różowaty, ale Finacea, którą stosowałam około 2.5 m-ca bardzo wysuszyła mi skórę i spowodowała rumień - może ten rumień jest od wysuszenia i podrażnienia jednocześnie? 4 razy stosowałam Metronidazol na noc w kremie, ale też podrażnia, więc odstawiłam).
Dziękuję.

Jeżeli na skutek działania Finacei skóra się uwrażliwiła i nasilił się rumień to można zacząć ją stosować naprzemiennie z kosmetykiem kojącym - najlepiej przeznaczonym do cery z trądzikiem różowatym, np. Pharmaceris R do skóry suchej.

Odnośnik do komentarza

~mandi-kandi
a czym się różni ten trądzik różowaty od zwykłego?? nie można stosować typowych kosmetyków przeciwtradzikowych?

Przede wszystkim, trądzik różowaty to choroba przewlekła charakteryzująca się występowaniem rumienia i teleangiektazji. W zaawansowanych stadiach mogą pojawić się grudki, krostki, a nawet zmiany przerostowe. Choroba ta powstaje na podłożu cery naczynkowej, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Z reguły dotyka osób ok. 30 roku życia.

Z kolei trądzik pospolity to choroba dotycząca zazwyczaj młodzieży w wieku dojrzewania, czasem dorosłych. Wpływ na rozwój stanów zapalnych ma wiele czynników: zaburzenia hormonalne, nadprodukcja sebum, nadmierna keratynizacja naskórka i działalność bakterii propionibacterium acnes.

Odnośnik do komentarza

Teleangiektazje to sieć trwale rozszerzonych naczyń krwionośnych, którą można dostrzec pod powierzchnią skóry. Są to, tzw. "pajączki". Trądzik różowaty może rozpoznać lekarz dermatolog.

Typowe objawy początkowej fazy rumieniowej to: gwałtowne występowanie rumienia twarzy związanego z oddziaływaniem bodźców fizycznych i emocjonalnych. Jeżeli zaobserwujemy u siebie wyżej wymienione objawy to sygnał, że konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Olejek do masażu. Codziennie wieczorem zanim położysz się do łóżka masuj swoją twarz i inne części ciała olejkiem migdałowym lub oliwą z oliwek. Możesz również masować swoją skórę olejkiem z pestek winogron. W ciężkich przypadkach wysuszenia skóry bardziej korzystne będzie zastosowanie olejku rycynowego lub olejku z awokado.
< Poprzednia Następna >
123456789...1415

Przeczytaj teraz: Jak zrobić tonik różany?
5/5 (226 ocen)
4.9956/512345
Oceń
Ulubione Skomentuj
Podobne porady
Wypoczywałaś na słońcu w ciepłych krajach? A może spędzasz lato w klimatyzowanym biurze? Przyda Ci się więc nawilżyć i...Jak odżywić i nawilżyć włosy oraz skórę za pomocą olejków?Producenci wiedzą, że słodko pachnące kosmetyki poprawiają wygląd nie tylko poprzez swój skład, ale i przez to, że ich...6 słodkich przepisów na domowe kosmetykiNie od dziś wiadomo o tym, że produkty z dodatkiem ogórka czy melona mają dobry wpływ na naszą cerę. Chyba prawie każda...Jak zrobić łagodzący balsam z ogórka i melona?Zbliża się zima, więc najwyższy czas zaopatrzyć się w kosmetyki ochronne do ust. Dla wszystkich osób, które preferują...Jak zrobić pojemniczek na błyszczyk z butelki po Coli?
Zobacz również
Problemy z cerą (110)Trądzik (75)Pielęgnacja skóry (317)Przebarwienia (30)
Pryszcze to częsty problem nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. Poniżej przedstawiam kilka prostych kroków, których...Domowe sposoby na pryszczeCera tłuści się kiedy gruczoły łojowe w skórze produkują zbyt dużo sebum. Ale jest też wiele innych czynników, które...Jak zapobiec przetłuszczaniu się twarzy?Nasza zimowa cera na wiosnę wymaga generalnego remontu. Zimowe niedobory żywieniowe, brak ruchu, powietrza i słońca...Jak szybko odświeżyć cerę na wiosnę?Wiele kobiet próbuje uporać się z trądzikiem. Próbujemy wszystkiego, jednak często okazuje się to nieskuteczne. Problem...Jak skutecznie zwalczyć trądzik?
Chciałabyś mieć piękną opaleniznę, ale mimo długich godzin spędzonych na słońcu przypominasz Jak się opalać na brązowo?Chcesz wiedzieć jak się szybko pozbyć tłuszczu na szyi? Jeżeli tak, to jesteś na właściwej stronie. Chcę Ci dać 12...Jak schudnąć na szyi?
Masz przebarwienia na twarzy? W takim razie przeczytaj poniższy artykuł, a poznasz skuteczne metody na pozbycie się...Jak usunąć przebarwienia z twarzy?
Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie

Dodaj komentarz
Agniesia2678 - 2013-12-26
polecam dodać do kąpieli łyżkę oleju z pestek winogron - nie wiem ile dajesz wody więc musiałabyś sobie sprawdzić - tak by nie było oleju zbyt mało, ani zbyt dużo - jak dasz odpowiednią ilość to po wytarciu nie będziesz miała tłustej skóry tylko taką super nawilżoną i przestanie swędzieć. Bardzo polecam właśnie ten olej - nie ma nieprzyjemnego zapachu i ma super właściwości nawilżające. Nie zatyka porów skóry, nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Wysmarowanie się nim na suchą skórę nie da takiego efektu(wtedy nawet może wysuszyć) jak właściwa ilość właśnie w kąpieli - wtedy najbardziej działa. Sprawdź i napisz, bo jestem pewna że będziesz zadowolona. Ja do takiej kąpieli daje jeszcze olejki eteryczne - kilka kropel, najczęściej lawendowego albo z drzewka herbacianego.
Tea - 2010-10-07
Ja zawsze po kąpieli wcieram w ciało olejek dla dzieci po czym wycieram się ręcznikiem. Skóra robi się gładka jak u niemowlaka no i jest dobrze nawilżona.
Zobacz podobne porady
Cera sucha (65)Cera młodzieńcza (46)Choroby skóry (33)Skóra sucha i wrażliwa (78)
zobacz więcej podobnych »
Ciekawe porady
To ulubiony przysmak dzieci i dorosłych, a także bardzo zdrowa przekąska. Jabłka możesz nafaszerować innymi owocami....
Jak zrobić jabłka pieczone w piekarniku?
To ulubiony przysmak dzieci i dorosłych, a także bardzo zdrowa przekąska. Jabłka możesz nafaszerować innymi owocami....
Zdrowe przekąski do pracy
Czym nie karmić kota?
Jak odróżnić grzyby jadalne od trujących?
Newsletter - Bądź na bieżąco
Codziennie nowa porada w twojej skrzynce

Zapisz

Zobacz galerie
Przyczyn alergii na twarzy może być wiele: słońce, kosmetyki, pożywienie, sierść zwierząt, uczulenie na leki. Również... alergia na twarzy
Nie można zaprzeczyć, że od dłuższego czasu długie włosy dla kobiety czy dziewczyny są bardzo modne. Nic więc... Długie, blond włosyFryzura ta wygląda na dużo bardziej skomplikowaną niż jest w rzeczywistości. Tak naprawdę bardzo łatwo ją wykonać. Jak... Dwa warkocze francuskieKlasyczne fryzury? Pierwsze co przychodzi na myśl to nieśmiertelny bob. W tym sezonie zawładnął on głowami wielu... Geoffrey Herberg
Plan zdrowego żywienia wymaga starannie wyselekcjonowanej zdrowej żywności, odpowiedniej metody przyrządzania oraz... Szaszłyk z warzywammi i sosem Stosując zaledwie kilka zasad, unikniesz panoszenia się bakterii w każdym kącie. Nawet jeżeli ich nie widzisz gołym... sprzątanie kuchni
Tagi porady
sucha cera, kosmetyki domowej roboty, cera sucha pielęgnacja, sucha skóra przyczyny, pielęgnacja skóry suchej, bardzo sucha skóra twarzy, sucha skóra na nogach, sucha skóra nóg

Odnośnik do komentarza

Jest wiele kremów i masek nawilżających, ale też coś na podrażnienia trzeba stosować, bo w kosmetykach jest sporo konserwantów, mogą jeszcze bardziej podrażniać skórę, więc warto rozejrzeć się za czymś od podrażnień.

Odnośnik do komentarza

~MaLwInna22122
Czy nakładanie preparatów z kwasem hialuronowym czy cynkiem faktycznie przyspiesza regenerację naskórka i łagodzi podrażnienia? Zaleciła mi taką metode farmaceutka, mówiła że pomaga na zmiany potrądzikowe skóry.

Cynk to składnik, który przyśpiesza procesy regeneracyjne skóry, dodatkowo wykazuje również właściwości przeciwzapalne co może być szczególnie pomocne w przypadku zmian potrądzikowych. Kwas hialuronowy skutecznie nawilża skórę co jest istotne w przypadku każdego rodzaju skóry.

Odnośnik do komentarza

~monia050881
Ja po zabiegach kosmetycznych mam zawsze napięta skóre.mało fajne ale jak posmaruje curiosin -pani kosmetyczka mi poleciła od razu lepiej .nakładam go na noc i ranko skóra jest elastyczna .

Po zabiegu kosmetycznym skóra powinna być miękka i gładka w dotyku. Jeżeli jest napięta to być może kosmetyczka aplikuje na jej powierzchnię nieodpowiednie kosmetyki. Napięcie skóry świadczy o tym, że produkt kosmetyczny miał zbyt mało składników silnie nawilżających i natłuszczających skórę suchą.

Odnośnik do komentarza

Ale ekstremalne połączenie - na trądzik na aplikator na wypryski HB, a jeśli chodzi o suchą cerę, to po prostu musisz spróbować z jakimś naturalnym kremem. Nie twierdzę, że od razu cera zrobi się miękka, delikatna i przyjemna w dotyku, ale na pewno stopniowo te zmiany będą widoczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...