Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na płaski brzuch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat, 166cm wzrostu i ważę 49 kg. Moje bmi wskazuje na małą niedowagę. Nie widać tego po mnie. Ogólnie twarz, ręce, nogi mam szczupłe, ale za to mam strasznie duży brzuch i tzw "boczki" na biodrach. Próbowałam już a6w. Po ok. 12 dniach straciłam ok. 4-5cm w pasie, jednak nadal mam duży brzuch i "boczki". Ćwiczyłam a6w do końca a mimo to oprócz tych cm, które straciłam po 15 dniach nic się nie zmieniło. Probowałam też diet i biegałam codziennie. Waga się obniżyła, ale brzuch ani drgnął. Miał ktoś może podobny problem? Czy jest szansa na to, żebym mogła mieć płaski brzuch o jakim marzę i pozbyć się tłustych bioder? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja niedowaga wcale nie jest mała. Twoje BMI wynosi 17, 8 co wskazuje na znaczą niedowagę. Nie powinnaś się odchudzać. Radziłabym udać się do lekarza i przeprowadzić podstawowe badania w celu wykrycia przyczyny tak niskiej wagi.
Jeżeli chcesz pracować nad mięśniami brzucha to powinnaś pamiętać o kilku zasadach.
Po pierwsze rozgrzewka, jest one bardzo ważna, ponieważ pozwala uniknąć kontuzji.
Po drugie w ćwiczenia mięśni brzuch ważna jest kolejność ich wykonywania. Najpierw wykonujemy ćwiczenia na mięśnie dolne, potem skośne a następnie górne.
Poniżej przedstawię Ci ćwiczenia na mięśnie brzucha, które możesz wykonywać w domu:
1. Ćwiczenia na dolny odcinek mięśni brzucha


2. Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha

3. Ćwiczenia na górny odcinek mięśni brzucha

Pamiętaj też, że zauważalne wyniki mogą pojawić się po dość długim czasie. Mięśnie brzucha są wymagające i aby je wymodelować potrzeba czasu i wytrwałości.
Odnośnik do komentarza
Gość karusia123456789

witam, mam prawie 23 lata. ważyłam zawsze średnio 56kg przy wzroście 160cm. i to było dla mnie za dużo. a dziś zważyłam się i już 61kg. normalnie szok! ja się tym dołuje i wpadam w depresję..:( nie jem przecież dużo. :( jestem załamana, niedługo lato i całkowicie się załamie. szczególnie nie mogę schudnąć z brzucha :( Pomóżcie! chcę jakieś tabletki aby były bardzo szybko skuteczne, bo sie dobije do końca :(((((((((((((

Odnośnik do komentarza

Ale waga jest ok, nie ma co popadać w depresję :)
Z brzuszka ciężko jest chudnąć ( sama wiem coś na ten temat) ale jest to wykonalne. Zacznij ćwiczyć, aeroby + ćwiczenia typu brzuszki. Aeroby spowodują że będziesz chudła z całego ciała a brzuszki pozwolą na wymodelowanie i wzmocnienie mieśni

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam 15 lat, ważę 56kg przy 164cm i chcę zrzucić tłuszcz z dolnej partii brzucha, a konkretnie małą oponkę wokół pępka. Z lekko wyrzeźbioną górą beznadziejnie to wygląda i chcę dowiedzieć się w jaki sposób mogę ją zgubić.
Oprócz zrezygnowania z białego pieczywa, słodyczy oraz słodkich napojów (cola, słodzone herbaty itp.) co mogę zmienić w swojej diecie?
Od marca planuję min. co drugi dzień ćwiczyć skakanka/bieganie/rower (na przemian po 30/40 minut - wydłużę czas po poprawie kondycji) a jeśli mi się uda to nawet codziennie, bo na razie nie mam do tego warunków.
Jakie ćwiczenia są na prawdę dobre poprawę wyglądu dolnej partii brzucha?
Po jakim czasie ćwiczeń widoczne byłyby efekty?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam duży problem a mianowicie. Mam 12 lat 154 cm wzrostu i ważę 48 kg. Nie mam nadwagi mam szczupłe ręce i zgrabne nogi, ale brzuch to koszmar. Na wysokości pępka mam 76 cm. Chodzę na pływalnie 2 razy w tygodniu po 1 h. Boje się ,że to może być otyłość brzuszna albo choroba wątroby.

Odnośnik do komentarza
Gość misiaczek678

Witam. Mam problem i chciałabym prosić Was o radę. Ogólnie jestem w miarę szczupła jednak na brzuchu i w biodrach mam dość sporą oponkę. Chciałabym się jej pozbyć i tzw "boczków" też. Od dwóch tygodni wykonuje aerobiczną 6 weidera i w związku z tym mam pytanie czy dzięki tym ćwiczeniom spalę oponkę? Na wielu forach piszą że ćwiczenia te jedynie wpływają na mięśnie a nie spalają tłuszczu. Pomocy! Jak pozbyć się tego tłuszczu?

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

no bo niestety ale tak jest. Najlepszy rezultat dają ćwiczenia aerobowe ( najlepiej spalają tkankę tłuszczową) i ćwiczenia siłowe jak np a6w. Samą szóstką nie za wiele zdziałasz, owszem wyrobisz mięśnie ale bardzo wolno będziesz spalać tkankę tłuszczową

Odnośnik do komentarza
Gość OnPoiPrzed

Najlepszy sposób na zgubienie kilku kilogramów.

Biegaj co najmniej 40 min dziennie w dobrym tempie. Nic nie jedz, tym bardziej zaraz po bieganiu. Pij tyle żeby nie zasłabnąć. Po jakimś czasie zostaną same kości.

Gwarancja płaskiego brzucha! ;)

A tak na serio...
Ćwiczenia na brzuch są bardzo ważne, ale nie wyszczuplą samej talii a jedynie wzmocnią i wymodelują mięśnie.

Żeby tracić zbędny tłuszcz potrzebna jest odpowiednia dieta w ilości takiej aby powstał dzienny deficyt kaloryczny. Czyli powiedzmy 300 - 500 kCal mniej niż dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu.

Co to jest odpowiednia dieta? (przede wszystkim ograniczyć, albo całkowicie pozbyć się słodyczy, tłustych przekąsek i słodkich napoi). Jeść zdrowo i urozmaicać posiłki (tego nie będę rozpisywał, bo można o tym poczytać w wielu miejscach na Sieci).

Aktywność fizyczna! Bieganie i wiosła są najlepszymi metodami na duże spalanie kalorii. Problem w tym, że mogą bardzo obciążać stawy i nie polecam początkującym (mimo wszystko). Ale jakiekolwiek inne aeroby powiinny dać radę (pływanie, rower, fitness). Niech trwają conajmniej 25 - 40 min. + ćwiczenia ogólnorozwojowe! Tracić wagę to jedno, ale modelowanie sylwetki to już ciężka praca.

MIT: brzuszki = płaski brzuch.
Same brzuszki nigdy nie wystarczą.

Droga do sukcesu?
Dieta!
Sen!
Aktywność fizyczna!
Dyscyplina!

Odnośnik do komentarza
Gość tasiek93

Witam, mam 20 lat, 156cm i ważę 58 kg. Nigdy nie przeszkadzała mi moja figura mimo, że zawsze mialam "brzuszek" (bylo to przy wadze 48-50 kg) jednak ostatnio jest on bardzo widoczny i zle się z tym czuję, tym bardziej że jest lato:/ chcialabym wrocic do poprzedniej wagi jednak nie wiem jak sie do tego zabrac poniewaz wykonuje na codzien prace stojaca i nie zbyt mam czas na cwiczenia czy bieganie. Moze mi ktos polecic jakas diete nie drastyczna?? Prosze o pomoc!! Magda

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...