Skocz do zawartości
Forum

Jak długo mogę stosować antykoncepcje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 24lata od 7 lat stosuje antykoncepcje wczesniej stosowalam tabletki Diana 35 zaleciła mi ja Dermatoloz z powodu nasilonego tradziku stosowalam je od17 roku zycia do dzisod 1,5 roku stosuje plastry Evra co jakis czas mam robione kontrolne badania krwi. wszystko jest wporzadku.Chcialambym sie dowiedziec jaki jest optymalny czas stosowania antykoncepcji? czy przy plastrach powinnam rowniez robic sobie przerwe miesieczna od plastrow? jednak niepokoi mnie to ze moga byc powiklania zwiazane z zazywaniem antykoncepcji. Boje sie ze moze byc problem z pozniejszym zajsciem w ciaze .

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak naprawdę nie ma określonych zaleceń przez jaki czas maksymalnie można stosować antykoncepcję hormonalną. O ile zatem jest Pani pod stałą kontrolą ginekologa, regularnie się Pani bada oraz nie ma żadnych powikłań czy przeciwwskazań to taką antykoncepcję można stosować tyle lat ile potrzeba (nawet kilkanaście lat). Ponadto właściwie nie ma potrzeby by w czasie stosowania plastrów robić miesięczną przerwę. A propos powikłań, to proszę pamiętać, że zaprzestanie stosowania hormonów powoduje powrót płodności właściwie od razu - proszę się zatem nie martwić. Z tego powodu raczej nie będzie miała Pani problemów z zajściem w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Witam, przeczytałam ze uzywasz plastrów, ja zażywam pigułki ale zastanawiam się własnie nad plastrami, mam pytanie więć do ciebie , jaki jest ich koszt ? ja za tableteczki płacę 32 zł za opak. i jeszcze jedno pytanie bo kraza takie pogłoski że plastry sie odklejaja i nie wszędzie je można naklejac , jak to jest u ciebie ?

Odnośnik do komentarza

Czesc:)
Owszem uzywam i jestem bardzo zadowolona z nich, jesli znajdziesz tania apteke to mozesz kupic je za 45zl normalnie ceny plastrow wynosza 55-60zl ale tak jak mowie trzeba pochodzic i poszukac zazwyczaj sie trafi ze apeka kupuje leki od firmy ktora ma tansze plastry.Jesli chodzi o utrzymanie sie plastrow to ja musze powiedziec ze mi sie nigdy nie przytrafilo zeby sie plaster odkleil . naklejam je na podbrzusze a wczesniej naklejalam na ramie ale tak bylo za bardzo widac to przyklejam w drugie miejsce.ale mozna przyklejac rowniez na posladki i ztylu na barkach. jedyna wada tych plastrow jest to ze na obrzezach troche sie brudza ale to nic strasznego ja zazwyczaj dobrze domywam to miejsce i jest ok, gdybym miala przejsc na tabletki w tej chwili to bym kogos wysmiala, co prawda nie mam problemu z odkladaniem sie wody w organizmie ale naprawde jest to wygodne i nie trzeba co dzien zmieniac tak jak tabletke co dziennie musisz brac tutaj zmieniasz co tydzien , w opakowaniu sa trzy plastry na trzy tygodnie . Jest to wiekszy wydatek ale ja kazdemu kto pyta proponuje plastry bo sa wygodne i nie trzeba pamietac o jego zmianie(oczywiscie tak jak pisalam raz na tydzien).C

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...