Skocz do zawartości
Forum

Zakrzepica a tabletki antykoncepcyjne


Gość ania135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin 5 dni ze względu na problem z policystycznymi jajnikami. Odstawiłam je, bo miałam bardzo silne mdłości. Od czasu odstawienia zaczęłam zauważać uczucie 'ciężkich łydek' poza tym zyły na nogach, piersiach stały się bardziej widoczne. Poszłam z tym do lekarza chirurga naczyń i powiedział mi, że zakrzepica jest wtedy, kiedy jest najczęściej asymetryczny obrzęk łydek. Zatem skoro nie mam obrzęku, to nic mi nie grozi. Czy to prawda? Czytałam, że zakrzepica może przebiegać bezobjawowo. Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak jak powiedział Pani lekarz zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Antykoncepcję hormonalną stosowała Pani tylko 5 dni, a tak krótkotrwałe stosowanie w zasadzie nie wpływa na układ krzepnięcia. Tylko w wyjątkowych przypadkach, u kobiet szczególnie predysponowanych może wystąpić ostra zakrzepica nawet w czasie pierwszych dni. Na pewno jednak poszerzenie żył na piersiach i nogach nie ma związku ze stosowaniem tabletek Yasmin.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Jestem w trakcie zażywania 2 opakowania tabletek anty-yasmin.
Pani endokrynolog przepisała mi , gdyz miałam podwyższone androgeny- włosy traciłam garściami, oraz nieregularne, częste okresy przez które miałam anemię.
Oczywiście zanim przepisała kazała zrobić wszystkie badania hormonów.
Od tego czasu zauważyłam ,że zaczęły pojawiać mi się zyły na całym ciele, ale najbardziej na nogach.
W dodatku przeczytałam ,że anty zwiększają ryzyko zakrzepicy- miałam w styczniu robione badania właśnie na zakrzepicę przed operacja i było wszytsko ok.
Muszą przyznać ,że jestem przerażona, boję się ,że robi mi sie zakrzepica. Z chęcią bym anty odstawiła, ale dzieki nim moje włosy przestały wypadać garściami oraz okresy sie unormowały..
Bardzo prosze o radę. co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra340

Ja miałam robione badania pod kątem możliwości powstawania zakrzepów po zastosowaniu antykoncepcji. Dlatego po ich pół rocznym przyjmowaniu nie zdecydowałam się na dalsze ich łykanie, a że zbiegło się to z chęcią starania o dziecko to nawet dobrze się stało. Dziś po urodzeniu dwójki dzieci używam diafragmę caya łącznie z żelem antykoncepcyjnym. Stosuje antykoncepcję naturalną i czuje, że przy takim zabezpieczeniu również w dni płodne jestem dobrze chroniona. Diafragmę łatwo się aplikuje i jest w całości niewyczuwalna, dlatego daje duży komfort podczas współżycia. A kupiłam ją na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...