Skocz do zawartości
Forum

Powracajace stany zapalne pochwy i grzybice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata cierpie na nawracajace zapalenia pochwy i grzybice pochwy (przynajmniej to zawsze słyszałam od ginekologów).Problem mam juz około dwóch lat. Po lekach czasem jest poprawa na kilki dni, apotem znowu jest gorzej. W lipcu urodziłam dziecko. Myslałam, że po połogu mi przejdzie, ale caly czas jest żle. Strasznie mnie boli,piecze,swedzi, wargi sromowe sąopuchniete. Nie uprawiam seksu,bo ból jest zbyt silny. Po ciąży pojawiła się gólka,którą wyczulam po próbie uprawiania seksu po połogu tam wsródku. Pani ginekolog powiedziala, żepomiesiączce przejdziemiałam juzdwie i nieprzeszło. Teraz teżnie jest dobrze. Podejrzewam, że tomoże jest jakaś poważniejsza choroa. Nie wiem corobić. Proszę o pomoc Ania

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem, otóż pomimo że nigdy niewspółzyłam mam ciągle co miesiąc stan zapalny pochwy ( teraz to juz chyba 9 mam ich tak dużo że przestałam juz liczć ) i bolą mnie wszystkie narządy płciowe. Co to może oznaczać ? Co robić ? Czy jestem poważnie chora, czy mogę przez to stać się bezpłodna ?

Odnośnik do komentarza
Gość głowaDOgóry

Zrób wymaz z pochwy, odbytu i gardła – może masz grzybicę ogólno układową i sama się zarażasz. Przebadaj również partnera, jeżeli nie leczył się razem z tobą, to on może być przyczyną nawracających infekcji. Wiem że jesteś sfrustrowana, pamiętam jak długo leczyłam grzybicę w pochwie i odbycie, już nadzieję traciłam, że kiedyś uda mi się tej infekcji pozbyć. Zrezygnuj całkowicie z cukru, białego pieczywa i alkoholu, przy takich dolegliwościach probiotyki są jak najbardziej wskazane – mi pomogły. Jeżeli wyjdzie Ci grzybica ogólno ustrojowa to warto zażywać probiotyk doustny. Ja stosowałam provag, ponieważ ochrania pochwę, pęcherz moczowy oraz cały układ pokarmowy. Jeśli chodzi o tą „gólke” to może warto byłoby skonsultować się z innym lekarzem. Nie ma co się załamywać, głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią nawracające infekcje dróg rodnych wymagają diagnostyki. Powinna mieć Pani pobrane wymazy w kierunku grzybów, bakterii, rzęsistka i chlamydii wraz z antybiogramem/antymykogramem. Umożliwi to ustalenie czynnika etiologicznego infekcji i wdrożenie leczenia celowanego. Wskazana jest także diagnostyka i leczenie u Pani partnera. Do czasu wyleczenia infekcji powinni Państwo zachować wstrzemięźliwość płciową.
A propos zmiany, którą Pani wyczuwa może być to ropień, krwiak, polip i wiele innych. W celu ustalenia jakiego typu jest to zmiana konieczne jest badanie ginekologiczne.
Proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...