Skocz do zawartości
Forum

Zazdrosna i zaborcza matka


Gość sandwicz

Rekomendowane odpowiedzi

moja matka jest prawdopodobnie zazdrosna o mnie, o moje osiągnięcia, jestem osobą dorosłą, wykształconą, ładną, ta sytuacja z moja matka trwa odkąd pamiętam, kiedys była zazdrosna o zainteresowanie jakie okazują mi jej siostry, że mnie zapraszają na wakacje a jej nie itp. wmawiała mi kiedyś że nie istnieją przyjaciele, ciągle wszczyna awantury kiedy tylko zaczynam się spotykać z jakimś chłopakiem, albo z koleżankami gdzieś wychodzę, cały czas mnie sprawdza co robie itp. potrafiła nasyłać na mnie policje kiedy zrywałam z nia kontakt, cały czas krytykuje mnie, że niczego nie potrafię zrobić ani ugotować ani posprzątać, opowiada takie rzeczy o mnie nawet innym ludziom, kiedy mam zdawać jakiś egzamin mówi mi, ze na pewno nie zdam, że ta uczelnia która ukończyłam jest nic nie warta, wyzywa mnie od nieudaczników, tumanów, deb*li, kiedy szukałam swojej pierwszej pracy i zaproponowali mi wysokie wynagrodzenie powiedziała mi, że ona nie może przeżyć tego, że ja będę tyle zarabiać itp. nie wiem jak z nia postępować czy ma ktoś z was takie doświadczenia ? da się temu jakoś przeciwdziałać ? co robić ?

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

Ciężko powiedzieć. Może Twoja ma żal do siebie o jakiś swoje niewykorzystane szanse... może widząć Twoje sukcesy ma żal do siebie, że nie wykorzystała swoich. Naprawdę ciężko mi powiedzieć o co jej może chodzić. Tak nie powinna zachowywać w ten sposób ale to tylko człowiek...

Odnośnik do komentarza

To przykre jakie potrafią być osoby i to z najbliższego otoczenia.Zapewne sandwicz twoja mama w życiu doznała wielu rozczarowań możliwe ze w czasie w który ciebie jeszcze nie było,mówisz ze ma siostry które wolą ciebie niż ją.Najgorsze jest to że często takie osoby nie dostrzegają tego że problem leży po jej stronie,niestety jakby przy okazji raniąc osoby z otoczenia.Jak do tej pory chyba niema panaceum na tego typu zachowanie,zazdrość,egoizm i częste podbudowywanie się kosztem innych często rozwijają się latami w człowieku,sprawia że chyba najlepszym sposobem jest zejście takiej osobie z drogi i metoda wpuszczenia jednym uchem a wypuszczenia drugim tego co dana osoba sobą przedstawia.Bolesne jest jednak to że słowa oraz zachowanie nawet latami ignorowane potrafią wycisnąć na człowieku swoje piętno.Przeważnie próby jakichkolwiek tłumaczeń złego postępowania takiej osobie tylko zaogniają konflikt,nieraz trudno podejść bez emocji i wyzbyć się krytyki.Pozostaje jedynie od czasu do czasu powiedzieć że słowa często bolą niekoniecznie muszą być to czyny...może kiedyś taka osoba obudzi się ze swojego letargu,może zrozumie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...