Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po porodzie


Gość lusia

Rekomendowane odpowiedzi

Man 26 lat i dwóje dzieci kocham je ale problem jest w tym ze mam nadwagę i obwisły brzuch i jestem gruba jak ie tego szybko pozbyć już dużo próbowałam i nic a jeszcze w tym roku był chciała wyjść na plaże co zrobić proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 21 lat, 167 cm wzrostu i ważę ogromne 102 kg. Dwa i pół roku temu poroniłam i długo wychodziłam z depresji. Niestety podczas trwania depresji bardzo dużo przytyłam (ok 18kg) dlatego,że nigdzie nie wychodziłam- z łóżka tylko po to żeby coś zjeść i się załatwić. Przedtem mając 17 lat przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne i wtedy też w 3 miesiące przybrałam 9 kg potem po odstawieniu ich zaszłam w ciążę reszta jak wyżej. 7 miesięcy temu urodziłam córeczkę niestety przez nadwagę miałam nadciśnienie i mała urodziła się w 8 miesiącu ciąży, która w większości musiałam przeleżeć i moja waga po ciąży dobrnęła do aktualnych 102 kg. Proszę o pomoc w jaki sposób mogę coś ze sobą zrobić.Nie mogę już na siebie patrzeć. Niby jem normalnie tzn nie obżeram się mam normalną przemianę materii( załatwiam się ok 1-2 razy dziennie). Staram się jeść regularnie( przy dziecku różnie to bywa). Piję dużo wody- ok 3 litrów dziennie niegazowanej, jem nabiał, owoce,warzywa, produkty zbożowe rzadziej. Ruszam się tyle co przy dziecku i w domu. Niestety palę papierosy, ale jeżeli będę musiała rzucić żeby schudnąć zrobię to bez problemu bo dziennie wypalam ok 7-8 papierosów. Błagam o pomoc jak mam zacząć???

Odnośnik do komentarza

Witam, trzy miesiące temu urodziłam synka, miał 4040g i 57 cm wiec spory. Niestety straciłam mleko już po 1,5 miesiąca. Przed ciażą ważyłam 54 kg przy wzroście 160cm. W trakcie ciąży tyłam około 2 kg na 3tygodnie (systematyczne tycie pozwalało rozciągac się skórze więc nie mam rozstępów a celulit jest nikły ;D), przez całą ciążę przytyłam około 26 kg bo synuś urodził się sporo po terminie. Pragnę jednak zauważyc ze będac przy nadziei nie obrzerałam się i nie jadłam za dwoje tylko dla dwojga. Po porodzie, tzn. cesarce straciłam od razu 14kg. zostało mi jeszcze 12kg do stracenia. Wbrew wszystkim miesiąc po cesarce zaczełam cwiczyc aerobiczną 6 weidera straciłam kolejne 2 kg ale jeszcze zostało 10 do stracenia. Zaczęłam miescic się już w spodnie sprzed ciąży ale mam suuuuuuuuuuuper problem... Co prawda wchodzę w spodnie ale brzuch mam ciagle ogromny ;( Co mam zrobic by go stracic? Stosowac jakąś dietę? Powiem że dodatkowo od 10 dni cwiczę jeszcze intensywny aerobik 4 razy w tygodniu i wszędzie tracę: nogi, uda, pupa ale brzuch ani drgnie ;(( POMOCY! Jestem bezsilna już nie wiem co mam robic.

Odnośnik do komentarza

HEJ JESTEM PO CIĄŻY 2 MIESIĄCE PRZED CIĄŻĄ WAŻYŁAM 60 KILO W CIĄŻY PRZYTYŁAM 16 KILO TERAZ WAŻĘ 67 KILO CZY JA ZRZUCĘ JESZCZE CZY TO MI ZOSTANIE.PROSZĘ O PORADĘ W ILE DNI ALBO TYGODNI SCHODZI BRZUSZEK, JEM BARDZO MAŁO 3,4 POSIŁKI NIE JEM SMAŻONEGO ANI CHLEBA ZACZEŁAM ĆWICZYĆ TAK PO 30 MIN DZIENNIE NA WSZYSTKIE PARTIE CIAŁA BRZUSZKI,NOGI,I RĘĆE

Odnośnik do komentarza

Witam. nie jestem jedyną młoda mama borykająca się z kilogramami po ciąży. Mam. 176Cm. wzrostu w przed ciążą ważyłam 77kg. Zawsze kg lapalam szybko. Na początku ciąży przybieralam powoli ale po 30 tyg znacznie waga wzrosla. W rezultacie w dniu porodu wazylam 113kg. Wiec przytylam 36kg. Corka duza bo 4400 do tego waga lozyska itd. Wiec cos tam ze mnie zeszlo ale do mojej wagi mi daleko. Karmie piersia wiec co robic co jesc zeby to zgubic i nie szkodzic dziecku? Jestem 2tyg. Po porodzie. Patrzec na siebie nie moge

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczyny mam takie pytanie jestem po ciąży 3 miesiące i tydzień przed ciążą ważyłam 57 kilo teraz ważę 65 i stoję w miejscu nie mogę patrzeć na tą wagę. Cwiczę aerobic od 2 tygodni i nic jem normalnie nie jem słodyczy ani smażonego i stoję i stoję i nic czy ja jeszcze schudnę jak myślicie jak było u was. Czy to jest za mało żeby schudnąć błagam odpiszcie mi:)

Odnośnik do komentarza

A ile masz wzrostu? I czy karmisz piersią?
Ja w ciąży przytyłam 15 kg a po porodzie schudłam 25 kg. Długo nie ćwiczyłam, bo miałam cc, ale myślę, że kluczem do zgubienia wagi było przede wszystkim karmienie, do tego lekkostrawna dieta, zero słodyczy i ostatni posiłek przed 19. Daj sobie czas, zobaczysz, że jeśli będziesz się pilnować, to za kolejne 3 msce będziesz miała lepszą figurę niż przed ciążą:)

Odnośnik do komentarza

witam dziewczyny mam pytanie 3,5 miesiąca temu urodziłam dziecko i nie wiele schudłam bo tylko 11 kilo a 6 mi zostało i stoję w miejscu z tymi kilogramami nie jem pieczywa ani ziemniaków i ćwiczę tak 3 razy w tygodniu i stoję i stoję w miejscu napiszcie jak u was było bo jestem troszkę załamana ze nie chudnę czy po prostu to jest jeszcze za mało by wrócić do swojej figury proszę odpiszcie mi jak było z wami czy ktoś miał podobnie dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam 23 l cztery lata temu mialam pierwsza cesarke w ciazy przytylam ok 15 kg ale szybko wrocilam do swojej wagi trzy miesiace temu mialam druga cesarke a w ciazy przytylam ok 25 kg chciala bym szybko pozbyc sie zbednych kg te dodatkowe bardzo utrudniaja mi funkcjonowanie nie moge sie za bardzo zchylac szybko sie mecze boli mnie kregoslup czy jest jakas dieta ktora moge stosowac i jakies cwiczenia na utrate kg ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...