Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po porodzie


Gość lusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat. Półtora roku temu urodziłam dziecko. Kiedy zaszłam w ciążę ważyłam 56 kg na koniec ciąży 74. Po porodzie waga spadła do 65 kg a z czasem wzrosła znowu do 72 kg przy wzroście 163 cm. Mam duży brzuch i wszyscy pytają się czy jestem w ciąży. Nie jem dużo, nie jem kolacji, nie prowadzę siedzącego trybu życia, ale od ponad pół roku biorę leki antykoncepcyjne. Co może być przyczyną tycia?

Odnośnik do komentarza

Piszecie, że przy karmieniu piersią się nie chudnie? Przecież właśnie karmienie wyciąga bardzo dużo kcal z matki, dzięki czemu łatwiej wrócić do wagi. Ja karmiłam dziecko do 4 roku życia, bo dzięki temu miałam świetną figurę. Potem juz musiałam chodzić na siłownię :(

Odnośnik do komentarza

Kobieta podczas ciąży przybiera na wadzę średnio od 12 do 16 kg. Jest to całkowicie normalna kolej rzeczy. Podczas porodu traci od 7 – 8 kg a resztę zbędnych kilogramów zrzuca w przeciągu pierwszych 3 miesięcy. Najczęściej powrót do wagi sprzed ciąży zajmuje średnio 6-8 miesięcy. I tak jeśli w ciąży przytyłaś więcej niż16 kg to na każde 2 dodatkowe kilogramy potrzebujesz o jeden miesiąc więcej. Ale nie wpadajmy w panikę.
Opieka nad dzieckiem, stres związany z porodem są wystarczającym obciążeniem dla nas dlatego też nie goń do gubienia kilogramów. Przez pierwsze 3 miesiące po porodzie odżywiaj się w sposób zbilansowany. Jedz regularne posiłki, pij dużo wody, odpoczywaj i nie myśl zbytnio o utracie wagi.
Jeżeli karmisz piersią to redukcyjne diety nie są dla ciebie. Nie przechodź na żadne diety ograniczające jakiś składnik np Dieta Dukana. Przy kamieniu piersią powinnaś spożywać minimum 500kcal więcej niż normalnie. Ten nadmiar kalorii jest potrzebny do produkcji mleka.
Z ćwiczeniami musimy uważać, powinnyśmy zacząć od delikatnych ćwiczeń, mało obciążających organizm i mało energicznych. Zbyt szybko wprowadzone i zbyt intensywne mogą być szkodliwe dla zdrowia. Nie oznacza to jednak, że mamy leżeć na kanapie. Po powrocie do domu ze szpitala możemy rozpocząć lekkie i delikatne ćwiczenia. Najlepiej jeżeli zaczerpniemy rady naszego położnika lub fizjoterapeuty co do tego jakie ćwiczenia powinnyśmy wykonywać

Odnośnik do komentarza

W czasie ciązy wcale duzo nie przytyłam, miałam ładny brzuszek a nie wały tłuszczu po bokach, bo i nie jadłam za pięciu, a mimo to po porodzie waże więcej niż przed, mam nieładny brzuch i nie mogę sie tego pozbyć. Ktos mi wytłumaczy jak to możliwe? I co zrobic, żeby znów miec idealną figure jak przed ciążą? :(

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że po ciąży nie będzie się miało takie brzucha jak przed... niestety... też nad tym ubolewam. Ja stosowałam takie majtki uciskowe, żeby skóra wróciła i żeby nie powstały rozstępy. Dodatkowo smarowałam się jakimiś kremami na ujędrnienie ciała. No i zaczęłam ćwiczyć, najpierw tak leciutko potem sukcesywnie zwiększałam ilość i czas. Brzuch jest już w lepszym stanie ale nie jest taki jak przed porodem... Uroki bycia kobieta;/

Odnośnik do komentarza

Dieta dukana jest bardzo kontrowersyj, poza tym w pierwszej fazie najczęściej człowiek traci energię i czuje się osłabiony, a młoda mama potrzebujesz energii. Moim zdaniem zrezygnuj z tłuszczy i tłustych potraw oraz słodyczy i fast foodów. Nie są Ci one totalnie potrzebne. Tak samo jak białe pieczywo, zamiast, którego możesz jeść bardziej zdrowe pieczywo pełnoziarniste lub razowe. Ma ono dużo więcej witamin i mikroelementów. Unikaj jedzenie makaronów, pyz, kopytek, oraz innych potraw mącznych ponieważ są bardzo kaloryczne.
Jeśli masz możliwość wybieraj te z mąki pełnoziarnistej. Zamiast ziemniaków do obiadu możesz podać brązowy ryż, kasze wszelkiego rodzaju. Posiadają one dużo więcej błonnika i witamin. Błonnik oczyszcza nasz organizm, reguluje perystaltykę jelit oraz pomaga usuwać toksyny z organizmu.
Swoją dietę wzbogać o owoce i warzywa, które są ważnym źródłem związków mineralnych i witamin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...