Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po porodzie


Gość lusia

Rekomendowane odpowiedzi

jakieś pół roku temu urodziłam pięknego zdrowego chłopczyka. Jednak jak wiadomo poród wiąże się z dodatkowymi kilogramami. Teraz chciałabym wrócić do swojej dawnej wagi. Czy są jakieś specjalne sposoby dla młodych matek na zrzucenie kilku kg? Czy wystarczy po prostu zacząć uprawiać jakąś dyscyplinę sportu?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jakiś czas temu urodziłam córeczkę. To moje pierwsze dziecko. Miałam cesarkę. Dziś po porodzie zostało mi kilka blizn i duży brzuch, który przypomina worek treningowy. Chciałabym zacząć się odchudzać. Kiedy mogę zacząć odchudzanie po cesarce? Jakie ćwiczenia będą najlepsze dla mnie? Dodam, że nie karmię piersią, a poród odbył sie dwa miesiące temu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Po cesarskim cięciu trudno jest wrócić do swojej pierwotnej figury. Jednak jest to możliwe. Najpierw powinnaś skontaktować się z lekarzem. On oceni stan Twojego zdrowia i Twoich możliwości. Na pewno nie powinnaś się forsować. Jeżeli chcesz zrobić coś sama, to najmniej inwazyjnym ćwiczeniem będą ćwiczenia mięśni pośladków. Siedząc lub leżąc, możesz napinać mięśnie pośladków. Wpłynie to korzystnie na wygląd twojej pupy. Jeżeli chcesz ćwiczyć mięśnie brzucha, spróbuj lekko je napinać.

Odnośnik do komentarza

Po cesarce trzeba uważać z ćwiczeniami. Nie można zbytnio obciążać i rozciągać mięśni brzucha. Ćwiczenia można rozpocząć dopiero 6-8 tygodni po porodzie. Ja bym doradzała na początek basen i spacery. Ćwiczysz wszystkie mięśnie i odciążasz kręgosłup. Stopniowo można wprowadzać inne ćwiczenia, również na brzuch.
Równocześnie warto zadbać o odpowiednią dietę: lekkostrawne posiłki, ograniczony cukier, dużo warzyw i owoców.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam się odchudzać trzy miesiące po cesarce, wtedy poczułam się dobrze. Na szczęście nie przytyłam dużo w ciąży i połowa zeszła sama, bo karmiłam piersią. Największe problemy miałam z brzuchem. Ale w tym celu udałam się na rehabilitację, bo mam skrzywienie kręgosłupa i tam dobrali ćwiczenia odpowiednie dla mnie. Także nie wiele ci pomogę, ale może właśnie spróbujesz pójść do specjalisty, który nauczy cię ćwiczeń bezpiecznych dla ciebie?

Odnośnik do komentarza
Gość tosia90_2304

Za tydzień mam termin porodu, przez okres kiedy jestem w ciąży przytyłam ok. 20kg, rozstępy mam jedynie na piersiach i delikatne pojawiły się niedawno na udach w dość niewidocznych miejscach. Wiem, że parę kilogramów traci się zaraz po porodzie z resztą trzeba walczyć. Czy jeśli będę spożywać produkty, które zawsze wykorzystywałam w dietach odchudzających tj. np. pieczywo razowe, produkty typu light, owoce, warzywa, produkty z niską zawartością cukru i soli nie zaszkodzi to dziecku kiedy będę je karmić piersią, czy mimo to będę dostarczę mu wszystko co powinno dostawać?

Odnośnik do komentarza

Musisz poczytać o diecie karmiących matek, np. na serwisie www.abcciaza.pl Na pewno dieta po porodzie na zrzucenie kg jest dobra, z resztą karmiąc dziecko powinno się unikać tych niezdrowych kalorycznych rzeczy, które utrudniają odchudzanie. Oprócz diety jednak konieczna będzie aktywność fizyczna.

Odnośnik do komentarza

4 miesieące temu urodziłam synka, ale po tym porodzie zostal mi brzuszek i wygladam jakbym nadal byla gdzies w 4 miesiacu ciazy, mam tego dosc, wstydze sie rozbierac przed partnerem, po poprzednich ciazach brzuch znikla dosyc szybko bez stosowania jakichkolwiek diet. biodra sie poszerzyly i do tego dochodza straszne rozstepy. co stosowac na nie i co mam jesc aby w miare szybko ale nie gwaltownie schudnac? dodam ze jestem na zastrzykach antykoncepcyjnych. czy to tez ma wplyw na moja wage? wedlug danych z internetu, waze 10 kg za duzo mam wzrostu 170 i waze 80 kg. prosze o pomoc lub o jakies porady co mam jesc, czego unikac itd.

Odnośnik do komentarza

Antykoncepcja czasem powoduje tycie. Na pewno powinnaś zdrowo i rozsądnie się odżywiac, ale musisz tez codziennie ćwiczyć. Jesli będziesz konsekwentna to uda Ci się schudnąć. Na rozstępy możesz stosować tylko kremy i żele, które zmniejszą ich widoczność.

Odnośnik do komentarza

myślę, że bez problemu, pod warunkiem, że zrobisz to z głową, czyli nie w przeciągu tygodnia. Wystarczy, że będziesz dbała o właściwą dietę (mało potraw mącznych, odstaw ziemniaki, jedz więcej warzyw i mięsa) uprawiaj sport (no i ważne bardzo, żeby posiłki nie były zbyt obfite - nie najadaj się do końca, w ten sposób rozpychasz żołądek i później jesz więcej niż potrzebujesz, bo organizm się domaga)

Odnośnik do komentarza

Witam mam bardzo wielką prośbą mam 38 lat i po dziecku przytyłam bardzo dużo bo 20 kg nie w okresie ciąży tylko jak karmiłam i teraz nie mogę się tego pozbyć mam 154cm wzrostu 72kg wagi grube uda i brzuch barzo was proszę o pomoc ponieważ ćwiczę i bez efektów jedynie kilo w tą kilo w drugą stronę i to jeszcze tylko zmalały mi piersi i na buzi zeszczuplałam mam problemy z kręgosłupem i z nogą więc trudno mi tak wysiłkowo ćwiczyć ale ile mogę to tylko ćwiczę starszy syn mi w tym pomaga bo nogę mam po 3artroskopiach i po kapsulotomi a że nogę mam troszeczkę krudszą to kręgosłup też się skrzywił i teraz mam duże dolegliwości i jeszcze ta nadwaga też go obciąża mam też problemy z kręgosłupem szyjnym bo mam uciski na tylną tetnicę i miewam bóle głowy i czasami omdlenia bardzo WAS proszę o pomoc z numeru 38 na 42 to bardzo dużo nie jem dużo 4 posiłki dziennie piję około 2litrów wody i 1litr kompotu z jabłek mało słodzony słodyczy bardzo mało bo po dziecku nie mam ochoty na słodycze nawet na sex nie mam ochoty próbuję wszystkiego i nic proszę błagam o pomoc danuta

Odnośnik do komentarza

Powinnaś przejść na lekką, zdrową dietę. Skoro nie możesz za bardzo ćwiczyć to musisz szczególnie uważać na to co jesz. Nie musisz wcale jeść dużo, aby nie jeść zdrowo. Unikaj smażonych potraw. Nie jedz na kilka godzin przed nem. Jedz codziennie w stałych porach.

Odnośnik do komentarza

Mam 30 lat i troje dzieci ale waga mnie przeraża,ważyłam 56kg a w tej chwili 76kg troszkę mniej niż 5 miesięcy temu bo było 85kg.Mam problem z nadciśnieniem z kręgosłupem i do tego pokrzywka boli mnie głowa mam złe samopoczucie brak energii.Mój lekarz internista nie chce mi zbyt pomóc.Proszę o pomoc bo niewiem co robić a żle się czuję.mój wzrost to 161cm i waga obecna 76kg w pasie miałam 120cm ale cudem udało mi się zbić do 100cm .Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...