Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku ilopiko


Gość ilopiko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata i w ciągu 3 lat przytyłam 15kg, mam 163cm wzrostu a ważę 69kg.... Prowadzę siedzący tryb życia, ponieważ jestem studentką. Moja aktywność fizyczna jest niewielka, staram się ćwiczyć ale nie zawsze wychodzi.. Nie zawsze mam czas przygotowywać posiłki i to jest główny mój problem. Lubie jeść i jem dużo, zazwyczaj szybko i późno... chciałabym zrzucić chociaż te 9kg, próbuje już od roku ale jest coraz gorzej... pomocy..

Odnośnik do komentarza

to czy gazowana czy też nie nie ma wpływu na odhcudzanie. Smakowe odstaw bo w nich jest dużo cukru zazwyczaj. Jak popatrzysz na skład i na klaorie takich wód smakowych to zobaczysz, że mają podobne wartości jak zwykłe napoje gazowane

Odnośnik do komentarza

Witam,
To co napisała Dadaria jest bardzo ważne. Jedzenie małych posiłków co 2-3 godziny sprawia, że jemy wprowadzamy mniej kalorii niż jakbyśmy jedni 3 duże posiłki. Dodatkowo regularne spożywanie posiłków niweluje podjadanie pomiędzy nimi i reguluje pracę układu pokarmowego. Organizm nastawia się na spalanie kalorii nie na magazynowanie, jak to często się zdarza przy rygorystycznych dietach.
Unikaj tłustych mięs, wędlin, fast foodów, kolorowych napoi gazowanych i przekąsek typu chipsy czy orzeszki ziemne. Zamiast nich jedz warzywa - są niskokaloryczne, zawierają dużo błonnika, który sprawia, że dłużej czujemy się syci. Zamień pieczywo z pszennego na razowe lub pełnoziarniste, ponieważ ono również zawiera więcej błonnika.
Aby dodatkowo aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej możesz wprowadzić do swojej diety naturalne termogeniki. Termogeniki są związkami, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Do naturalnych termogeników należą:
-pieprz kajeński,
- cynamon,
- czosnek,
- imbir,
- chili
- czerwona i zielona herbata
- kawa
- warzywa strączkowe tj: soczewica i fasola
- cytrusy
i wiele innych
Inną bardzo ważną rzeczą przy odchudzaniu jest aktywność fizyczna. Im więcej ruchu tym lepiej. Poświęć godzinę dziennie na ćwiczenia. Najlepszymi ćwiczeniami są ćwiczenia aerobowe np bieganie, skakanie na skakance, podskoki w miejscu, jeżeli nie straszne Ci zimno to jeżdżenie na łyżwach czy nartach. Zachęcam Cię także do dłuższych spacerów. Jeżeli nie masz na nie czasu to w drodze z uczelni wyjdź z autobusu dwa przystanki wcześniej i resztę trasy pokonaj na piechotę. Jeśli w Twoim mieszkasz w bloku, w którym jest winda, zamiast nią jeździć choć po schodach, zawsze to dodatkowy wysiłek.
Życzę powodzenia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje BARDZO za rady:) na pewno skorzystam. Ciekawe te naturalne termogeniki, to na pewno się przyda. Teraz przez święta trochę ciężko było z małymi regularnymi posiłkami, ale wprowadziłam już tą metodę i działa, nie podjadam:) narazie dużych efektów nie ma ale jestem pełna nadziei:)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie jak łączyć produkty, czytałam że łączenie na obiad mięsa z ziemniakami to błąd żywieniowy, czy rzeczywiście lepiej do mięsa jakąś surówkę czy sałatkę? czy ziemniaki są złe? Jak powinno się łączyć produkty?

Odnośnik do komentarza

Powtarzam pytanie jak łączyć produkty, podobno łączenie na obiad mięsa z ziemniakami to błąd żywieniowy, czy rzeczywiście lepiej do mięsa jakąś surówkę czy sałatkę? czy ziemniaki są złe? Jak powinno się łączyć produkty?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...