Skocz do zawartości
Forum

Biegunka po antybiotyku


Gość Paweł89

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
chciałem się zapytać jak długo może trwać biegunka po antybiotyku? Antybiotyk skończyłem tydzień temu a codziennie rano jak chce wstać od razu burczy mi w brzuchu i tak ściska i muszę iść do toalety. Jak się wypróżnię wszystko ustępuję.... do następnego ranka:(
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Antybiotyki mają to do siebie,że niszczą nie tylko te złe bakterie,ale też te dobre,odpowiedzialne za naturalną florę bakteryjną w żołądku i jelitach.
Biegunka może być spowodowana niewystarczającą ilością dobroczynnych bakterii,które chronią nasz układ pokarmowy.
Dobrym sposobem na uniknięcie przykrych konsekwencji jest przyjmowanie środków osłonowych ze specjalnymi szczepami bakterii. Proponuję udać się do lekarza.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza
Gość aniarobak

Witam,
bardzo prosiłabym o odpowiedź.
3 tygodnie temu skończyłam brać antybiotyk Clindamycin 600 lecz ciągle mam biegunki. Dostałam je w trakcie brania antybiotyku mimo brania probiotyków. Probiotyki biorę nadal.
Przez jaki czas mogą trwać takie biegunki?

Odnośnik do komentarza
Gość lilka__anilka

a jakie bierzesz te probiotyki? moze trzeba je zmienic, nie kazde sa rownie skuteczne, niestety... ja zawsze stosuje lactoral i problemow z biegunkami nie mialam, jak dotad:) biore tez lactovaginal, probiotyk ginekologiczny, zeby chronic miejca intymne przed infekcjami, czesto boweim sie zdarzaja po antybiotykach... moze pomysl tez o lekkiej zmianie diety!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisana przez Panią biegunka to najprawdopodobniej powikłanie poantybiotykowe. 3 tygodnie to jednak zdecydowanie za długi czas by to zbagatelizować. Zdecydowanie proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Warto bowiem wykluczyć ciężkie zapalenie jelita grubego. Do czasu wizyty u lekarza proszę dużo pić (w tym apteczne preparaty wieloelektrolitowe), a do diety włączyć ryż i marchew. Oczywiście proszę też kontynuować stosowanie probiotyku.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Trudno jednoznacznie określić ile może trwać biegunka poantybiotykowa. W zależności od pacjenta może być to bowiem zarówno kilka dni jak i kilkanaście. Póki co nie powinien mieć Pan powodów do niepokoju. Gdyby jednak biegunka się nasiliła koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem. W ramach aktualnego postępowania sugeruję by dobrze się Pan nawadniał. Proszę także włączyć do diety ryż, marchewkę, jagody, itd.. Warto też zastosować jakiś probiotyk (np. Lakcid czy Lacidofil).

Odnośnik do komentarza

Dobre pytanie. Miałem z tym styczność i dwa tyg wciskali we mnie metronidazol, aż wyschły mi śluzówki :/ Dopiero zmiana lekarza dała poprawę. Po testach okazało się, że mam Clostridium Difficile i żaden z dotychczasowych anty nie był w stanie tego zwalczyć.

Odnośnik do komentarza

witam
bardzo proszę o pomoc moja córka jest na szóstym już z kolei antybiotyku pierwszy miała 27 listopada na zapalenie oskrzeli był to doustny klacid potem następny dożylny był 5 grudnia leżeliśmy w szpitalu na zapalenie płuc augumentin potem po wyjściu był jeszcze doustny a w same święta mieliśmy zastrzyki zinat zastrzyki się skończyły mieliśmy doustny na doleczenie ale nazwy nie pamiętam na początku stycznia trafiłyśmy do szpitala na zapalenie ucha i oskrzeli ze zmianami w płucach i tu był dożylny ale też nazwy nie pamiętam bo ten antybiotyk tylko tak jak mi powiedziano tylko w warunkach szpitalnych się podaje teraz po wyjściu ma baktrim na doleczenie a na drugą dobę po wyjściu wystąpiła biegunka i wymioty i trwa już trzecią dobę (słyszałam też że w szpitalu był rotawirus).i mam pytanie jak leczyć wymioty bo biegunkę już chyba opanowałam ale też bardziej mnie martwi tak długie leczenie antybiotykami czy to może zaszkodzić dziecku (ma 19 miesięcy) czy takiemu dziecku można zrobić jakiś testy bo skąd te infekcje może to alergiczne proszę o pomoc bo lekarze w szpitalu wyleczą zapalenie i puszczają do domu ale przyczyny nie szukają a na moje prośby żeby poszukać może to alergia to udają że nie słyszą

Odnośnik do komentarza
Gość majaizuzia

Jak najbardziej możesz zrobić test. To po prostu posiew kału w kierunku bakterii i rodzaju zakażenia. Moja córeczka w wieku 3 lat zakażona została w szpitalu bakterią Clostridium Difficile i bez problemu wykonano posiew. Przy nawrotach należy odstawić wszystkie stosowane antybiotyki, ponieważ dochodzi do upośledzenia mikroflory jelit i wycieńczania organizmu. Zapytaj lekarza o CDI i Dificlir.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...