Skocz do zawartości
Forum

Problem z niedowaga


Gość keniufor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jestem 17 letnim chlopakiem i przy wzroscie 187 cm waze 64 kilogramy. Chcialbym nabarc troche wagii zeby skutecznie wyrobic miesnie ale za nic mi sie nie udaje. Jjem duzo , ostatnio przez tydzien jadlem pizze po 22 a i schudlem kilogram w tydzien...Spozyawm ok 2 tys kalorii dziennie , jjem duzo bialka oraz weglowoadanow, zdarza mi sie zjesc w fast foodzie ( subway), wczesniej probowalem diety od ternera osobistego ale za cholere nie moge nabrac masy. Jestem w Anglii i nie mam jako takiej opiekii zdrowotnej gdyz nie pracuje. Czy moglby mi ktos poradzic jakas skuteczny sposob by nabrac wagi?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Po pierwsze powinieneś wyliczyć ile powinieneś spożywać kalorii w ciągu dnia, poniżej przedstawiam wzór:
Mężczyźni: PPM (kcal) = 66,5 + 13,75 W + 5,0 H -6,78 A
W –masa ciała kg; H –wzrost cm; A –wiek
Następnie obliczamy CPM czyli całkowitą przemianę materii. Czyli to co spalamy przy normalnym funkcjonowaniu.
Całkowitą przemianę materii wyliczamy zależnie od poziomu aktywności fizycznej, w sposób następujący:
→ mała aktywność fizyczna: PPM x 1,4 (lub 1,5)
→ średnia aktywność fizyczna: PPM x 1,7
→ duża aktywność fizyczna: PPM x 2,0
Jeżeli w ciągu dnia jesz mniej kalorii niż ilość, która Ci wyszła z obliczeń, to nie uda Ci się przytyć. Oblicz swoją całkowitą przemianę materii a następnie zlicz wszystkie kalorie spożywane w ciągu dnia. Po czym porównaj obie wartości i wyciągnij wnioski.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...