Skocz do zawartości
Forum

Niespokojność, problemy z pamięcią i ataki paniki


Gość Balcer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i od bardzo długiego czasu borykam się z tym, że nie mogę usiedzieć w miejscu, głównie w szkole. Cały czas muszę coś robić, gdy np staram się siedzieć spokojnie, nie rozmawiać itd to robi mi się strasznie gorąco to dziwne uczucie i jak zaczynam coś robić to się neutralizuje. Mam jeszcze problemy z pamięcią nie pamiętam dokładnie co robiłem np dziś rano lub o czym z kimś rozmawiałem. Czasami jeszcze miewam jakieś dziwne lęki i ataki paniki ,dziwnie się czuje jak przebywam sam. Co to może być za rodzaj choroby? Udać się z tym do lekarza? Jeśli tak to jakiego?

Odnośnik do komentarza

Mam syna w Twoim wieku, On też nie może usiedzieć w szkole, dlatego rzadko w niej bywa. Nie daje rady z nauką bo mu sie nie chce uczyć, nie widzi w tym sensu. Kłamie i wykorzystuje wszystkich którzy chcą mu pomóc coś osiągnąć.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Niepokój ruchowy, uderzenia gorąca, problemy z pamięcią, lęk oraz problemy ze snem mogą sugerować zaburzenie nerwicowe.
Jednak na początku powinieneś iść do lekarza pierwszego kontaktu, aby wykluczyć przyczyny fizyczne Twoich objawów. Jeśli wyniki badań będą dobre, radziłabym iść do psychologa.
W między czasie możesz brać magnez z witaminą B6, a przed snem pić melisę.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość gAuhNyyZrBbKbsJ

Wracając do protestu pshcyologf3w wobec szamańskich metod… uważam, że lepiej wspierać nawet niewielką grupę zabiegających o profesjonalizację pshcyologii i odrzucenie szamańskich metod, niż wrzucić wszystkich do jednego worka i wylać dziecko z kąpielą.Myslac politycznie na pewno masz racje, jesli uda sie wyeliminowac najbardziej szamanskich szamanow, to swiat bedzie lepszy, bo szamani mniej szamanscy robia mniej szkody.Przyznasz chyba jednak, ze punktu widzenia naukowego purysty wyglada to dosyc zabawnie: dwie grupy czarownic ganiaja sie na miotlach i jedna zarzuca drugiej wrozenie z fusow (cytat ze stanowiska PTP), na co druga odpowiada, ze fusy to wspaniale, niezastapione wrecz zrodlo naukowej informacji, podobnie jak wnetrznosci zwierzat i Tarot Trzeba byc chyba Harrym Potterem albo Hermione Grainger zeby sie z tego nie usmiac A jaką metodę badawczą zastosowałeś Ty, Myszaku, kiedy doszedłeś do swoich prawd o pshcyologii? Jak weryfikujesz prawdziwość stawianych hipotez?Matematycznie. Przeanalizowalem statystyczna poprawnosc szesciu testow psychometrycznych, pozyczonych od kolegi z lokalnego uniwersytetu i doszedlem do wnioskow, ktore opisalem w tej dyskusji, nie po raz pierwszy zreszta; analize powtorzylem zeby sprawdzic, czy to co wiem od lat jest nadal prawda; jest.Na podstawie ogf3lnych wrażeń nie można formułować kategorycznych sądf3w uogf3lniających.Mateuszu, wszyscy robimy to codziennie, bo inaczej sie nie da zyc; przyklad: sprzedawcy uzywanych samochodow czesto oszukuja, bo to w tej dziedzinie latwo zrobic, a zysk jest spory; poniewaz o tym wiemy, uzywane samochody kupujemy baaaaardzo ostroznie. Doswiadczenie wlasne i osob ktore znamy prowadzi do ugogolnienia, ktore ma sens. Tak, byc moze gdzies istnieje uczciwy sprzedawca uzywanych samochodow (albo pshcyolog), ale poniewaz jeszcze takiego nie spotkalem, nie spodziewam sie cudu i traktuje wszystkich przedstawicieli tej profesji z duza doza nieufnosci tak jest dobrze.Głupotą byłoby sądzić, że da się wyeliminować pshcyologię z naszego życia.Podobna opinie wyglaszano w latach 30-stych na temat eugeniki, rozsadni ludzie probowali wspolpracowac z najmniej szkodliwymi przedstawicielami tej dziedziny wiedzy i po co? Eugeniki juz nie ma Psychologia uprawiana tak, jak to robia dzisiejsi szamani wyeliminuje sie sama. Oczywiscie cos ja zastapi, bo istnieje olbrzymi obszar badan, ktore warto przeprowadzic, ale w zdyscyplinowany i naukowy sposob; byc moze dziedzina, ktora ten obszar przejmie bedzie sie nazywac tak samo, a byc moze inaczej (eugenika skompromitowala sie tak bardzo, ze nawet nazwe trzeba bylo wyrzucic na smietnik) ale dzialac bedzie zupelnie inaczej.Mateuszu, swiat sie zmienia:Rok 1650 głupotą było sądzić, ze piekla nie ma; dzis poglad ten podziela 82% Kanadyjczykow i 93% Francuzow;Rok 1850 głupotą było sądzić, ze kobiety maja rozum, dzis poglad ten podziela wiekszosc populacji naszej planety plci obojga, z wyjatkiem Muzulmanow;Rok 1930 głupotą było sądzić, ze eugenika to oszustwo, dzis poglad ten podziela 94.6% Europejczykow;Rok 1950 głupotą było sądzić, ze pshcyologia to czary, taka fajna, nowa zabawka: patrzcie, inteligencje mozna zmierzyc (!); dzis pshcyologii nie ufa 73% Kanadyjczykow.Proces zmiany ma zwykle podobna dynamike:1. Wiekszosc wierzy w jakas bzdure nic sie nie zmienia;2. Wiekszosc nie wierzy juz w bzdure, ale bzdura jest tak wbudowana w tkanke spoleczenstwa, ze wiekszosc nie wierzy w mozliwosc zmiany, albo po prostu zmian nie lubi, wiec nic sie nie zmienia (tu jest obecnie pshcyologia w Kanadzie, nawet politycy i prawnicy ciesza sie tu wiekszym zaufaniem niz pshcyologowie);3. Jakies wydarzenie wyzwala lancuch zmian i wszystkie potencjalne zmiany , ktore utknely na poziomie #2 nagle zachodza.Czasami wiadomo, co wyzwolilo zmiane np. w sprawie rownouprawnienia kobiet: I Wojna Swiatowa, a czasami nie da sie tego ustalic; przyklad: Cicha Rewolucja w Quebecu, pewnej niedzieli wiosna 1962 frankofonscy Kanadyjczycy nie przyszli do kosciola, nastepnej tez nie, od tamtej pory nie chodza, z dnia na dzien koscol stracil znaczenie, nie bylo zadnej akcji, nikt sie nie namawial, po prostu ludzie nie przyszli i juz Wiadomo natomiast, ze kazda taka zmiane poprzedza fala powszechnego niezadowolenia z istniejacego stanu rzeczy, piszesz:Ja mam wrażenie, że panuje moda na atakowanie pshcyologii.Zgadzam sie, tez zauwazylem, a nawet jestem malutka czescia tego zjawiska; niezadowolenie jest wystarczajaco powszechne, zeby cos sie zaczelo zmieniac, probuje wiec ten proces troche popchnac' publicznie krytykujac widoczne absurdy. Myszak Dobre/Słabe: 1 1

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...