Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca dla 13-latki


Gość Patrycjalovexd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycjalovexd

Witam mam wzrost: 159-160 cm. mam 13 lat i ważę 74 :'(
strasznie chcę schudnąć do wagi 60 lub 55kg. :/ proszę o jakieś porady typu diety albo jakieś ćwiczenia. Nie drę się jakoś do dietetyka bo nie ma żadnego w pobliżu :/ PROSZĘ O POMOC!!!

Odnośnik do komentarza

Witam,
W Twoim wieku najlepszym rozwiązaniem będzie zwiększona aktywność fizyczna i codzienne ćwiczenia. Diety odchudzające nie są zalecane dla młodzieży w wieku dojrzewania.
Jeżeli chcesz schudnąć ogranicz jedzenie słodyczy, fast foodów, chipsów, pizzy, kolorowych napoi gazowanych i innych wysokokalorycznych przekąsek. Staraj się też nie podjadać pomiędzy posiłkami, aby łatwiej było Ci wytrwać spożywaj 5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Jedz je co 2-3 godziny.
Oprócz tego codziennie chodź na spacery, co najmniej 30 minut dość szybkim tempem. Także codziennie poświęcaj 40 minut na ćwiczenia. możesz wykonywać ćwiczenia takie same jak na lekcjach wf. Jeżeli nie lubisz takiego typu aktywności to poproś rodziców aby zapisali Cię na basen, kurs tańca czy inne zajęcia sportowe.
Jeżeli ograniczysz produkty spożywcze o dużej zawartości kalorii i zwiększysz dawkę ruchu na pewno po pewnym czasie zobaczysz pierwsze efekty. Pamiętaj tylko, że ćwiczenia musisz wykonywać systematycznie i nie poddawać się nawet jak nie będziesz widzieć efektów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...