Skocz do zawartości
Forum

Jak przytyć?


Rekomendowane odpowiedzi

hej, ja kiedyś miałam podobny problem i próbowałam wszystkiego [ robiłam sobie koktajle i diety, nawet zrobiłam badania na nadczynność tarczycy bo mama się nasłuchała od koleżanek w pracy i nic :( .Dopiero jak trafiłam przypadkiem na jakieś specjalne badanie krwi to wykryto u mnie tasiemca :o, zaraz znajdę i Ci wyślę coś o tych badaniach.

Odnośnik do komentarza
Gość anciasss

Jasne, problemem moze byc pasozyt lub nadczynnosc tarczycy,ale nie tylko. Przemiana materii ma tu chyba najwiekszy wplyw.Sposob z silownia jest dobry ale nie kazdy umie dobrac diete. sama uprawiam duzo sportu ze wzrostem 175cm i waga 52kg, czasami sie czulam slabo ale zaczelam madrze jesc i sie nawadniac. co do genow to chyba z tym sie moj przypadek nie wiaze patrzac po rodzinie;) Wszystkim wychudzonym i z nadwaga polecam pracowac nad soba i pokochac swoje cialo takie jakie jest lub poprostu udanie sie do dietetyka i wykonania odpowiednich badan;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Gość Karlos8912

Witajcie czytam te rózne artykuły, mamproblem nie moge przytyc duzo jem bardzo duzo, pracuje duzo i na full obrotach,czy pomoze ,mi ktos ułozyc jakas sensowna diete?? zaczalem chodzic na silownie od 2 tygodni

Odnośnik do komentarza

Mam 25 lat wzrost 165 i ważę obecnie 45 kg. Moja waga waha się miedzy 45 a 47 kg.Jestem osobą bardzo aktywną fizycznie. Jem dużo mięsa. I nawet znajomi się dziwią, że jem dużo a jestem szczupła. Czy to niedowaga? Jak zmienić dietę by przytyć.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zdecydowanie jest to niedowaga. Niska waga ciała może być uwarunkowana genetycznie i bardzo szybka przemiana materii uniemożliwia wzrost masy ciała. Problem może być również związany ze stanem zdrowia z tego względu na początku zalecam zrobić badania np na cukier oraz nadczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinna Pani skupić się nad tym co zjada a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę pozbawione ważnych składników odżywczych. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy również spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Zalecam także wypijać 1-2 litry wody dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Posiłki należy spożywać powoli i starannie przeżuwać każdy kęs. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem. Tak jak napisała osoba powyżej- sprawdzi Pani swoje zapotrzebowanie energetyczne - czynną przemianę materii (w internecie można znaleźć odpowiednie kalkulatory) i porówna wynik z kalorycznością Pani na jadłospisu. Aby przybrać na wadze musi Pani być na tzw bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kcal niż wskazuje na to AMR . Jeżeli miałaby Pani problem z przeliczeniem diety służę pomocą i zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Odnośnik do komentarza
Gość chudzinka1

Dzień dobry.

Wskutek nieracjonalnego odchudzania (za mało kcal, za dużo ruchu) sporo schudłam (10kg w 6 mc) i teraz ważę 41 kg przy wzroście 161cm. Mam 20 lat.

Czy mogę od czasu do czasu jeść słodycze? Chciałabym raczej przytyć "w mięśnie", nie w tłuszcz, choć tłuszczu teraz raczej zbyt wiele nie mam. W ogóle jak się odżywiać? Mój jadłospis wygląda niezbyt dobrze.
Przykładowo:

Śniadanie: bułka z dynią, banan, mały jogurt
II śniadanie: jakieś owoce + zazwyczaj jakieś białko
Obiad: tu różnie naprawdę, ale niewielka porcja
Podwieczorek: warzywa z twarogiem lub sam twaróg
Kolacja: najczęściej 2 jajka, 2 pomidory.

Odnośnik do komentarza

Słodycze od czasu do czasu możesz jeść. Jeśli chcesz przytyć ale nie w tkance tłuszczowej tylko w mięśniowej to jedz białko :) Kurczaki, migdały,orzechy, tofu, soczewica, ciecierzyca, fasola, groch to powinno byc w diecie, dużo białka. No i oczywiście nabiał :) nie musisz się przejmować orzechami i migdałami bo one mają owszem dużo kalorii ale przecież sie nie odchudzasz więc smacznego :)

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 17 lat,mam 190cm wzrostu i ważę 65kg. Stosuję dietę na przyrost masy mięśniowej,nie stosuje żadnych odżywek. Spożywam płatki owsiane,chleb razowy,makarony,ryż brązowy,twaróg,piersi z kurczaka,banany oraz piję wodę jak i mleko. Chciałbym prosić was o pomoc. Ile muszę dostarczyć dziennie kalorii i co je zawiera? Nie chcę jeść chipsów,czekolad i różnych słodyczy. Proszę o pomoc i doradzenie co muszę robić,aby udało mi się przytyć. Spożywam 5 posiłków dziennie do tego treningi na siłowni do 1h. Z góry dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...