Skocz do zawartości
Forum

Jak przytyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna teoria, skoro nawet kulturysci spozywaja do 130g tluszczow dziennie i nie maja problemow z cholesterolem. Norma zywieniowa to nawet 1 g na kg masy ciala, oczywiscie to jest zamienne miedzy weglami i tluszczem i mozna nawet jesc 30 g dziennie tluszczu. Wszystko zalezy od organizmu. widze ze kazdy tu pisze inne teorie! To jakosc tluszczu ktory zjadasz powoduje problemy z cholesterolem a nie tluszcze ogolnie. To znaczy ze tluszcze omega3 tez spowoduja miezdzyce? :)))) Ona juz tu dawno nie zaglada, wiec nie ma sensu pisac. A chcac przytyc gdy ktos ma problemy z tluszczem i hormonami nalezy 2-3 miesiace jesc duzo tluszczow, a nie cale zycie!

Odnośnik do komentarza

W zdjeciu zrobilas blad, podajesz 76 g tluszczow dziennie a wiec jakos niewiele brakuje do mojej wartosci 100. dodatkowo podejrzewam, ze nie wliczylas do tabelek tego ze autorka cwiczy (nalezaloby policzyc dokladnie ile razy, jaka intensywnosc z jakim tetnem i dopiero wtedy mozna podac zapotrzebowanie. Chcac przytyc nalezy cwiczyc i to ostro plus jesc, by zadbac o jakosc ciala wiec wychodzi na moje okolo 100g tluszczow ;) ps. Nie mozna ustalic zapotrzebowania dodatniego bilansu jesli nie wiesz dokladnie ile cwiczy i jak intensywnie. A 2 g bialka dla kobiety to koszmar, bo to przeciaza nerki i moze powodowac przewlekle choroby nerek po 10 latach takiej diety! Zawodowi kulturysci spozywaja 2 g na kg ciala i maja efekty w budowaniu masy miesniowej, kobiecie tyle nie potrzeba, szczegolnie ze to nie wycinka z tluszczu.

Odnośnik do komentarza

sorki za spam, zapomnialem napisac, ze tak duza liczba bialka powoduje wieksze nasilenie metaoblizmu i ektomorfikom osobom ktore chca przytyc ogranicza sie spozywanie takiej liczby bialek. Zaleca sie maksymalnie 1.5 g bialka na kg - i to sa dane dla amatorow kulturystyki ,dla mezczyzn budujacym miesnie na silowni. I do tego wszystkiego zapomnialas dopisac ze jedzac tyle bialek, tj 2 g bialka nalezy pic minimum 4 litry dziennie, bo inaczej uszkodzi sie nerki i watrobe... Nie przescigajmy sie prosze w tytuly naukowe, ja robie doktorat np ;)

Odnośnik do komentarza

Przyznaję się, popełniłam karygodny błąd z białkiem!
Masz całkowitą rację.
Ustaliłam go zdecydowanie za dużo! Nerki mogą być obciążone i przecież jest dieta Dukana dla odchudzających się... aż mi źle z tym co napisałam...
No cóż, na szczęście inni czuwają :D

Podejrzewam, że nie zagląda juz na forum bo dostała zbyt dużo informacji i się wystraszyła, nie wiedząc co jak to wszystko opanować.
Osobiście uważam że musi dojrzeć, też byłam w takiej sytuacji jak ona, że straszyłam wyglądem bo byłam taka "szczupła".

Odnośnik do komentarza

trening1007
Nad genami mozna pracowac bo to warunkowane jedzeniem. Mialem 184cm i wazylem jako dorosla osoba 57 kg , uprawialem duzo sportu a mimo to.... myslalem jak inni, to taka genetyka i zawsze bede chudy....nie, Wszystko to odzywianie sie :)
Teraz waze 91kg i wygladam dobrze.

no wybacz pierwsze słyszę aby nad genami można było pracować????? Możesz zdradzić tę tajemnicę? Geny nie są uwarunkowane jedzeniem - to bzdura.

Odnośnik do komentarza

Waga jest uwarunkowana genetycznie ale na nia ma wplyw rowniez czynnik pozagenetyczny, a wiec jedzac wiecej niz wynosi twoje zapotrzebowanie (chudzi maja wieksza przemiane materii, potocznie tarczycowiec) tyjesz, rosniesz w miesnie itd. gdy dodajesz cwiczenia. A wiec nad genetyka mozna pracowac, proste. Najczesciej wlasnie ludzi chudzi osiagaja w przyszlosci efekty kulturystyczne bo pracuja nad swoim cialem ;)

Odnośnik do komentarza

Nad genetyką nie możesz pracować, ale możesz modyfikować jej działanie. Np
Wszyscy w rodzinie są chudzi, mają szybką przemianę materii uwarunkowaną genetycznie. Ty chcesz przytyć, wiec wprowadzasz ćwiczenia, wprowadzasz posiłki czy substancje spowalniające tą przemianę. Ale nie zmieniasz genetyki, genów nie modyfikujesz ty wpływasz na skutek ich pracy...
Mam nadzieję że zrozumiesz mnie

Odnośnik do komentarza

Tak jak w dziedziczeniu poligenicznym tutaj, wiele genów z różnych loci warunkuje dana cechę, powodując różne jej nasilenie, zależnie od sumującego się ich działania, ale finalny efekt równy jest sumie efektów wszystkich alleli i do tego cechy te kształtowane są przy udziale środowiska co powoduje różną ekspresje tych genów w zależności o od czynników paragenetycznych - uwaga - czynników zewnętrznych ale tez wewnętrznych. Do tego te różne czynniki pozagenetyczne moga warunkowac ekspresje różnych genow co dodatkowo komplikuje sprawę. Tu tkwi klucz do pracy nad swoja genetyka. To tak na szybko i potocznym jezykiem zozumialym dla kazdego...

Odnośnik do komentarza
Gość Jędrzej

Witam, mam 16lat 180+cm wzrostu i 55kg.. Próbowałem trenować koszykówkę, ale tylko trwale uszkodziłem kolano przez co nie mogę nic robić.
Jak muszę się odżywiać, żeby przybrać parę kilogramów? Może jednak ćwiczenia nie związane z kolanem także mi pomogą? Proszę o wskazanie dobrej drogi, gdyż jestem nawet chudszy od dziewczyn, a to naprawdę uciążliwe dla dojrzewającego chłopaka..

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 18 lat (mężczyzna), mój wzrost to ok. 183 cm, BMI prawidłowe. Jednak niepokoi mnie pewna sprawa, jestem strasznie szczupłą osobą, bardzo chce przytyć, jem sporo, szczególnie na obiad, i pół roku temu ważyłem 70kg, później przyszedł spadek i 65kg, ta waga utrzymywała się dość długo, teraz znów opada, 63-64kg, i co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam :) mam 20 lat 180 cm wzrostu 68 kg wagi..mój problem polega na tym iż mam szybką przemianę materii..chciałby przytyć przynajmniej kilka kilogramów lecz nie wiem jak się odżywiać jak ćwiczyć..mam sylwetkę szczupłą lecz mam ogólnie twarde ciało praktycznie zero tłuszczu..a zależy mi jednak żeby tego tłuszczu troszkę złapać..będę wdzięczny za dobrą radę lub jakieś wskazówki..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...