Skocz do zawartości
Forum

Napady łakomstwa


Gość Yelli

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nazywam się Marta i mam stały problem z wagą. Od dziecka cały czas jestem pod silną kontrolą dotyczącą jedzenia, ponieważ mam niedoczynność tarczycy. Mam 163 cm wzrostu i ważę 61 kg. Codziennie chodzę na siłownie i biegam ok 80 min na bieżni. Jak już mówiłam mam ścisła dietę, nie jem chleba, ziemniaków nic co jest przetworzone z mąki i jest pochodzenia sztucznego.. Wszystko byłoby dobrze gdy nie fakt, że czasem mam ogromne napady na słodkie. Wczoraj nie jadłam do godziny 16 bo nie miałam czasu i stwierdziłam że skoro są Mikołajki zjem okazjonalnie jednego nadziewanego cukierka. Niestety w efekcie tego zauważyłam że zjadłam całą siateczkę cukierków,mnóstwo ciastek,czekolady i nawet loda i rogalika seven days. Mimo tego że byłam tak zasłodzona, nie mogłam się opanować, jak osoba uzależniona. Nie zdarza mi się to często, ale raz na jakiś czas wpadam w taki słodki obłęd. I teraz najważniejsze, dziś idę na siłownie, aby nie mieć konsekwencji po wczorajszym napadzie, czy moja "wpadka" wpłynie jakoś na moje odchudzanie, czy obędzie się bez większych negatywnych efektów jeśli dziś będe kontynuować moją dietę i ćwiczenia plus ponad 1,5 l wody dziennie. A tak na marginesie mam studniowkę 18 stycznia i chciałabym schudnąć 5 kg czy z moją przypadłościom byłoby to możliwe, jeśli tak doradzcie mi jak. Przez mój wygląd ciągle popadam w paranoje i jest mi strasznie ciężko. Pozdrawiam Marta.

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

wiesz co??? to może świadczyć albo o tym że Twoja dieta jest zbyt niskokaloryczna i organizm rekompensuje sobie braki. Albo masz początki bulimii. Napady obżarstwa + potem siłownia i dieta? to tak trochę mi na bulimię wyglada

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to początki bulimii, ale wiem że mam duży problem. Zjem nawet trochę więcej czegoś co może mieć więcej kalorii i zjadam tabletki przeczyszczające i biegam około dwóch godzin na siłowni. Zaczynam być własnym więźniem

Odnośnik do komentarza

Marto,
To co opisujesz może wskazywać na początki zaburzeń odżywiania a dokładnie na bulimię. Jej charakterystycznym objawem są napady obżarstwa i mechanizmy rekompensacyjne w postaci stosowania środków przeczyszczających, rygorystycznych diet, głodówek czy wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Radziłabym Ci porozmawiać z rodzicami i wybrać się do specjalisty zajmującego się zaburzeniami odżywiania oraz dietetyka. Przy niedoczynności tarczycy odchudzanie jest trudniejsze, ale nie niemożliwe. Przy odpowiednio ułożonej diecie przez dietetyka oraz motywacji możesz schudnąć w zdrowy sposób.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...