Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja USG narządów rodnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałabym dowiedzieć się jeszcze od kogoś postronnego czegoś o moich wynikach z USG, ale najpierw mały wstęp.

Zostałam skierowana do ginekologa po tym jak na zwykłym usg w mojej przychodni lekarz odkrył torbiele. Przy pierwszej wizycie Pani ginekolog nie mogła dokładnie stwierdzić co mi jest, ponieważ od dłuższego czasu nie miałam okresu (u mnie to "normalne") i teraz tuż po okresie zbadała mnie i powiedziała, że wszystko jest jak najbardziej w porządku. Chciałabym się dowiedzieć czy po tym komentarzu, który mi napisała ktoś z Was jest w stanie uspokoić mnie w 100% i powiedzieć, że jest ok.

Komentarz:

"Trzon macicy w przodozgięciu, prawidłowej wielkości, myometrium bez zmian ogniskowych, endometrium jak w II fazie cyklu, jajniki obustronnie bez zmian, na przekroju ok 10 pęcherzyków, w jajniku prawym pęcherzyk dominujący, pęcherz moczowy bez zmian, zat. Douglasa wolna."

Zostałam skierowana do ginekologa po tym jak na zwykłym usg w mojej przychodni lekarz odkrył torbiele, przy pierwszej wizycie Pani ginekolog nie mogła dokładnie stwierdzić co mi jest, ponieważ od dłuższego czasu nie miałam okresu (u mnie to "normalne") i teraz tuż po okresie zbadała mnie i powiedziała, że wszystko jest jak najbardziej w porządku. Chciałabym się dowiedzieć czy po tym komentarzu, który mi napisała ktoś z Was jest w stanie uspokoić mnie w 100% i powiedzieć, że jest ok.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

A czy zbadała sobie Pani poziom hormonów płciowych?? Myślę, że można byłoby się pokusić o diagnostykę w kierunku Zespołu policystycznych jajników(PCOS). Aby rozpoznać tego typu chorobę, należy spełnić 2 z 3 kryteriów:

1. podwyższone stężenie męskich hormonów płciowych (testosteronu i androstendionu) lub też cechy świadczące o androgenizacji, mi.in hirsutyzm (owłosienie w miejscach typowych dla mężczyzn), trądzik, łysienie typu męskiego

2. brak lub rzadkie owulacje (często objawiające się jako rzadkie miesiączki)

3. w USG jajników obecnych jest powyżej 12 pęcherzyków lub objętość jajnika wynosi powyżej 10 cm3 (10 ml) .

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...