Skocz do zawartości
Forum

Zaciśnięta pochwa po grzybicy


Gość Muffin22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Muffin22

Od roku jestem z tym samym partnerem. Nigdy wczesniej nie mielismy najmniejszych problemow ze stosunkiem. Jakis miesiac tamu nabawilam sie grzybicy pochwy. Bylam u lekarza, dostalam tabletki i masc, i grzybica przeszla. Za to pojawil sie inny problem. Moja pochwa stala sie bardzo ciasna. Jakby w srodku byla spuchnieta. Scianki sa tak scisniete ze przy probie penetracji bardzo mnie boli, a gdy juz do niej dojdzie to czuje ciagly bol, przy kazdym ruchu. Probowalismy juz nawilzaczy, ale z tym nigdy nie mialam problemu. Przy grze wstepnej bardzo sie podniecam i nie potrzebuje dodatkowej lubrykacji. Jesli chodzi o stres, to rozniez sie nie stresuje. Nie mysle przy kazdym stosunku ze moze mnie znowu zabolec, po prostu ciesze sie chwila, a jednak gdy przychodzi do penetracji ciagle czuje ten ogromny bol. Dlaczego moja pochwa stala sie tak ciasna?

PS: dopiero za dwa tygodnie ide do ginekologa, wiec moze zanim tam pojde, dowiem sie czegos od Was.

Odnośnik do komentarza
Gość Muffin22

~Wisenia
daj znać bo ja mam identyczny problem a jestem w Anglii i dopiero na swięta i zjadę do domu.

Ja rowniez siedzie w Anglii :) I nie bardzo wierze tym lekarzom tutaj, no ale zobaczymy co mi powiedza w nastepnym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

A może nie jesteś w pełni wyleczona? Może to była infekcja mieszana i grzyby wybiłaś a bakterie zostały? Albo jakieś uczulenie? Wszystkie objawy infekcji minęły? ja bym Ci polecała zrobić czystość pochwy, może tam jakiś stan zapalny mimo wszystko siedzi - warto by to sprawdzić. A na razie podmywaj się dobrym płynem z kwasem mlekowym, coś jak u nas Lacibios femina o ph 3,5, bardzo dobry płyn i łagodzi właśnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Gość asmanthaas

A po leczeniu grzybicy stosowałaś jakieś probiotyki ginekologiczne, które przywracają i uzupełniają naturalną mikroflorę pochwy i utrzymują w niej właściwe pH. Zawsze po każdym takim leczeniu tutaj w Polsce lakarze zalecają kuracje probiotykami. Może tu tkwi twój problem. Ja jak wyleczyłam się z grzybicy to przez 14 dni musiłam dopochwowo stosować invag, który ma najlepszy dobór 3 szczepów do flory Polek. Probiotyki poprawiają nawilżanie - spróbuj.

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie,

A czy Twój partner był leczony razem z Tobą?? Czy powstrzymywaliście się wówczas od współżycia??
Być może doszło do ponownego zakażenia, leczenie nie było do końca skuteczne, masz nadwrażliwość błoń śluzowych, powstały zrosty zapalne. Bez oceny stanu pochwy, nie jestem Ci w stanie pomóc. Najlepiej jak odwiedzisz swojego ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem nie jesteś wyleczona do końca, bo jak boli, to jest coś nie tak, bez powodu nagle nie ma takich problemów. W pełni wyleczona pochwa nie powinna "boleć". Jak coś w tamtym miejscu boli, szczypie, swędzi, to na pewno jest coś nie tak, jak powinno. Zrób cytologię, kolposkopię, usg, tylko wtedy będziesz mieć pewność, że jesteś wyleczona. A jeśli lekarz tego nie zaproponował, to zmień specjalistę.

Odnośnik do komentarza

~Achaa
moim zdaniem nie jesteś wyleczona do końca, bo jak boli, to jest coś nie tak, bez powodu nagle nie ma takich problemów. W pełni wyleczona pochwa nie powinna "boleć". Jak coś w tamtym miejscu boli, szczypie, swędzi, to na pewno jest coś nie tak, jak powinno. Zrób cytologię, kolposkopię, usg, tylko wtedy będziesz mieć pewność, że jesteś wyleczona. A jeśli lekarz tego nie zaproponował, to zmień specjalistę.

Tak zrobie. Postaram sie zrobic jak najwiecej badan i isc do innych lekarzy, bo ten co mnie ostatnio badal to ... szkoda gadac. Znalazlam tez polska klinike w londynie gdzie maja polskich ginekologow, tylko ze wizyty troche drogie, ale jak juz nic mi nie pomoze to pojde tam bez wzgledu na to ile bedzie mnie to kosztowalo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...