Skocz do zawartości
Forum

Trudności z zajściem w ciążę po poronieniu


Gość nie znajoma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nie znajoma

witam ja też poroniłam w trzecim miesiącu(dokładnie 25 grudnia) 4 lata temu po dwóch dniach krwawienia miałam łyżeczkowanie i od tamtej pory jakoś nie mogę zajść w ciążę próbowałam już nie raz i nic lekarz mówił że niby jest ok.jest jakaś szansa że jeszcze zajdę?

Odnośnik do komentarza
Gość asiunia1994

Witam, napewno masz szansę zajść w ciążę bo moja ciocia poronila w 6 miesiącu dwa lata po urodziła syna a druga ciocia poronila 5 lat temu i dwa dni domu urodziła też syna a poronila w 4 miesiącu moja koleżanka poronila dwa razy i teraz też ma syna a ja raz poronilam w 8. Tygodniu i teraz jestem ponownie w ciąży w 10 tygodniu

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

Oczywiście, skoro byłaś już raz w ciąży, istnieje prawdopodobieństwo, że zajdziesz w drugą. Masz cały czas tego samego partnera??
O niepłodności mówimy wówczas, gdy występuje niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych.
Oczywiście istnieje również zjawisko tzw. niepłodności wynikającej, z niemożności utrzymania ciąży.
Oba stany wymagają wnikliwej diagnostyki i leczenia.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...