Skocz do zawartości
Forum

Odchudzam się tysiąc lat i nic


Gość maria

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro dieta nie przynosi efektów jest kilka efektów, które mogą sprawiać że nie gubisz kilogramów, albo za krótko jesteś na danej diecie, albo ta dieta nie jest dla ciebie odpowiednia, albo nie stosujesz się do zaleceń i zdarza ci się nagiąć ich zasady.
Po pierwsze wyeliminuj z diety cukry proste. To znaczy glukozę i fruktozę, zastąp je cukrami złożonymi występującymi w pełnoziarnistym pieczywie, kaszach i brązowym ryżu.
Po drugie unikaj tłuszczy zwierzęcych, lepsze będą te roślinne.
Po trzecie jedz warzywa i owoce, zawierają dużo mikro i makroelementów a także błonnik, który na dłużej daje uczucie sytości.
Po czwarte - Ćwicz, nic tak nie wspomaga diety jak aktywność fizyczna.
Po piątek nie podjadaj między posiłkami i nie rób ustępstw.

Wyrób w sobie zdrowe nawyki, jedz 4-5 posiłków dziennie, lepiej gotowane lub pieczone niż smażone. Wyeliminuj słodycze, fast foody i napoje słodzone. I aktywnie spędzaj czas wolny.

Odnośnik do komentarza

aanielkaa
właśnie tu jest częsty problem większości osób jak już złamie jedno postanowienie to wraca szybko do starych nawyków i poddaje się. A to chodzi o to żeby iść dalej.

Ja sobie ostatnio miesiąc temu postanowiłam że będę się odżywiać regularnie i zdrowo, codziennie wypijać butelkę wody dziennie pomiędzy posiłkami i to też nie łatwe postanowienie. W każdym tygodniu mi sie trafia że popełnię jakiś występek od moich postanowień, a ostatnio przed okresem w nocy o północy wchłonęłam kilka ciastek i z mężem leżeliśmy zajadając chipsy i paluszki przy filmie i od następnego dnia znowu wracałam do tego co sobie postanowiłam nie żałując. wychodzę z założenia że jak ktoś chce być ciągle na diecie to nigdy nie schudnie bo zawsze coś się znajdzie co skusi.

Odnośnik do komentarza

Musisz do tematu podejść konsekwentnie i kompleksowo. Najlepiej połączyć kilka metod odchudzania w jednej kuracji. W pierwszej kolejności zwiększ aktywność fizyczną, pobiegaj, zacznij jeździć na rowerze, wybierz się na basen. Po drugie bez odpowiedniej diety nie ruszysz z miejsca. Wiem, że wiele już diet stosowałaś, ale jeszcze chyba nigdy z jednoczesnym używaniem suplementu diety wspomagającym odchudzanie w rodzaju zielonej kawy. Suplement doskonale zwiększy efektywność diety i zwiększonej aktywności fizycznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jesz za duże porcje, nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego i tylko ci się wydaje, że jesteś na "diecie", ale nie osiągasz deficytu kalorycznego wystarczająco długo. Dziennie powinnaś zjadać około 500 kcal mniej niż zużywasz (musisz obliczyć podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne), co po 14 dniach daje deficyt rzędu 7000kcal = 1kg tłuszczu. Deficyt możesz zwiększać np ruchem, ale zbyt duży zaburzy twoja gospodarkę hormonalna (zwłaszcza greliny - hormonu głodu, lub co gorsza tarczycy) i będzie efekt jojo = większą waga po diecie niż przed. Zainstaluj sobie aplikacje myfitnesspal, przeczytaj książkę Rozsądni ludzie nie stosują diet i powodzenia. Do tego ruch codziennie, bo to ważniejsze niż waga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To ja Ci powiem że powinnaś przejśc na metodę lignaform. Efekty diety widoczne są niemal natychmiast. Już w pierwszym tygodniu możesz schudnąć aż 3kg, i do tego byc w stałym kontakcie z dietetykiem. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza

U mnie na odwrót mam zbyt niską wagę. Osobiście strasznie lecę z wagi kiedy eliminuję węglowodany i spożywam tylko białko i tłuszcze do sytości bez głodzenia się. Jesli chodzi o suplementy to na spadek wagi działa na mnie witamina B3 lub NMN oraz jod najlepiej wyciąg z kelp w kapsułkach.

Odnośnik do komentarza

ja miałam też problem przez wiele lat ze schudnięciem. Nie miałam jakiejś dużej nadwagi, ale jednak zależało mi by zrzucić jakieś 6-8 kg. Udało się dopiero jak zaczęłam zamawiać catering dietetyczny. Odpowiednio zbilansowane posiłki jedzone o podobnych porach dnia na prawdę dużo dają. Ja się najadam w sam raz więc nawet nie czuję żebym była na jakiejś diecie. Mam dietę standard z Caterino.pl 

IMG_20220426_113244.jpg

IMG_20220426_113312.jpg

IMG_20220426_113320.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...