Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe zwracanie uwagi i krytykowanie przez ojca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, to znaczy mój tata(49 lat) raczej ma. Ten problem jest właśnie trwa dłuższy czas. To znaczy: czepia się wszystkiego np. gdy pójdę się myć do łazienki i wychodzę to mówi, że pewnie znowu nie wytarłem podłogi i będzie mokra - a wcale tak nie jest (nie sprawdzi, a stwierdza fakty). Drugi przykład to: ostatnio gdy jadłem kolację, kanapki z wędliną, po zakończeniu kolacji, wszystko pochowałem tam gdzie trzeba, a później zajrzał do lodówki i zobaczył tą wędlinę i mówi, że jak ja to kraje i rzucił mi pod nogi, po czym za chwile podniósł i powiedział, że tego nie będę jadł. Np. (moja mama pracuje jako kasjer) i czasami ją przenoszą na inne stanowiska w sklepie, bo zazwyczaj pracuje przy jednym, to mówi później, że ją wyrzucili już, że już się pomyliła i wgl. Jeszcze dam ostatni przykład: Ostatnio moja mama była chora na grypę i leżała w łóżku i tata przy niej siedział i ja dużo razy chodziłem do pokoju, to mówi, że nie wolno chodzić tutaj do pokoju, bo musi być spokój i on w końcu wyszedłem z tego pokoju, ja też, i później znowu wszedł to on znowu, że ja wchodzę i leci do tego pokoju i się pyta co tu się dzieje. Moim zdaniem nie jest to do końca normalne, czuje, że to wiek i wraz z wiekiem pogarsza się psychika. Proszę o poradę, co to może być?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile masz lat, ani nie wiem co robi Twój ojciec (czym się zajmuje na co dzień).
Wydaje mi się, że ma jakiś poważny problem z którym sobie nie radzi i w pewien sposób odreagowuje to na Tobie.
Rodzice (a w szczególności ojcowie) z natury są upierdliwi i czepiają się wszystkiego. Ja kilka razy swojemu się postawiłem i teraz wciąż się czepia, ale już przynajmniej zastanawia się zanim czepi się głupoty!
Jeśli masz więcej niż 20 lat to postaw mu się. Niech poczuje że ma do czynienia z mężczyzną, a nie z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Tak często człowieka przerastają aspiracje,może niedowartościowanie sprawiają taki stan rzeczy.Czasem ludzie potrafią się zmienić,mimo wszystko musisz pokazać swoją samodzielność i zaradność.Z drugiej strony to że mężczyzna jest płodny to nie znaczy że nadaje się na ojca,pewnych rzeczy nie dostrzega i nie jest ważne wtedy czy ma 49lat czy 19śćie.Choć istnieje możliwość że twój tata stara się wprowadzić w dorosłe życie z miłości ojca do syna byś stał się jak najbardziej silny,choć robi to w niezbyt umiejętny sposób,nieraz potrzeba lat by siąść z taką osobą do stołu i parę spraw wyjaśnić,nieczęsto jednak jesteśmy na tyle dorośli że wychowanie rodziców wywarło już na nas wpływ i pozostaje jedynie nam określenie zasad i poprawienie relacji z tą zmianą że od nas będą one zależały.

Odnośnik do komentarza

Mój się czepiał jeszcze gorzej,tak naprawdę o byle co,żeby tylko widzieć jak się denerwuję.
Od kiedy zaczęłam mieć własne zdanie,on zaczął być bardziej upierdliwy,aż w końcu powiedziałam dość i wygarnęłam mu wszystko. To nie moja,nie nasza wina,że coś się naszym rodzicom w życiu nie udało. Ja mam ojca skrajnego szowinistę,on nawet tego nie kryje. Staram się być twarda i ignoruję jego głupie zaczepki,ale moja historia jest długa i nie ma się co w nią zagłębiać. Jeśli się nie postawisz,dalej będzie cię traktował jak osobę na której można się psychicznie wyżyć.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...