Skocz do zawartości
Forum

Stres przed cesarskim cięciem


Gość Paatii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moim problemem jest to,ze panicznie boje sie porodu. A w zasadzie to cesarskiego ciecia ktore mam zaplanowane poniewaz miewam problemy z sercem. Bardzo szybko sie mecze,a jak sie zmecze to mam tachykardie ciezko mi oddychac, mam w glowie strach i panike. Boje sie ze nie poradze sobie w czasie porodu naturalnego ze nie dam rady oddychac ze nie bede wspolpracowac z polozna i moje dziecko na tym ucierpi. Do tego leczylam sie przed zajsciem w ciaze na nerwice lekowa,w dziecinstwie czasami zdarzalo sie tak ze balam sie wyjsc sama z domu a jak juz wychodzilam to tracilam oddech serce mi szalalo a panika paralizowala mi kazda czesc ciala. W zasadzie nie mam jakis tam powaznych wad serca stwierdzonych przez kardiologow ani zadnej innej powazniejszej choroby,ale dla mojego ginekologa wystarczylo zaswiadczenie o nerwicy i dzieki temu wykona mi cesarskie. Problem jednak tkwi w tym ze panicznie boje sie tego ze umre podczas... ze znieczulenie zadziala zle na moje serce chodz wiem ze to nerwy tak dzialaja ... albo ze peknie mi macica albo wiele innych powodow ktore spowoduja moja smierc... druga zas mysl to taka ze dziecko nie zacznie plakac po wyjeciu:( albo zostawia mi kawalek lozyska i umre na sepse.. wiem ze to moze wydawac sie smieszne i ze problem tkwi w mojej psychice,jednak ccialoabym wiedziec czy jest jakies ryzyko... mimo ze ciaza jest prawidlowa lozysko podobno bardzo ladne i na usg 3 D tez wszytsko wyszlo ok... Cesarke mam miec w Mikolajki albo dzien po,jezeli do tego czasu nie odtane boli a termin mam pierwszy na 5 grudnia a drugi wg usg na 9 czy to dobre ze nie czekamy na bole? czy dziecku nic nie bedzie? bardzo prosze o odpowiedz i podniesienie na duchu bo mam masakre w glowie:(

Odnośnik do komentarza

Paati, niczym sie nie martw, wiem ze łatwo sie mówi ale ja tez miałam cc i wszystko było ok. Termin masz na Mikołajki, pomyśl jaki cudowny prezent będziesz miała, mało kto taki dostaje. Grunt to dobre nastawienie, a reszte zostaw w rękach lekarzy - fachowców, oni wiedzą co robią.
Gdyby wody zaczęły odchodzic wczesniej lub pojawiły sie skurcze to nie zwlekaj tylko od razu jedz do szpitala.
Ja najpierw stresowałam sie zwykłym porodem, jak sobie poradze, a jak sie okazało, ze musze miec cc, to płakałam stresowałam sie czemu jednak nie sn. W końcu doszłam do wniosku, ze tyle kobiet rodzi toi ja urodze, a innej drogi ani odwrotu i tak juz nie ma :) hi hi
I tego sie trzymajmy! Pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

Rozumiem, że ma Pani pewne lęki i obawy, tym bardziej, że choruje Pani na nerwicę. Proszę się uspokoić i przynajmniej starać się myśleć pozytywnie. Oczywiście po cięciu cesarskim jak i po naturalnym porodzie mogą się pojawić pewne zdarzenia niepożądane. Jednak proszę ufać swojemu zespołowi:)
Jeżeli nie potrafi Pani jednak sobie poradzić ze swoimi lękami, powinna Pani skontaktować się z lekarzem psychiatrą i po porodzie rozpocząć leczenie.
Niestety biorąc niektóre leki nie będzie mogła Pani karmić piersią.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...