Skocz do zawartości
Forum

Pominięta tabletka a rada ginekologa


Gość aldonakowalska88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aldonakowalska88

biorę Marvelon już z 3 lata i pierwszy raz zdarzyło mi się w tą środę zapomnieć wziąć tabletki.( jest to 3 tydzień brania tabletek z tego opakowania). Zorientowalam się po 14 godzinach i ją wzięłam. Dziś, czyli w czwartek zażyłam normalnie kolejną z opakowania( zostały mi jeszcze 3 do końca). Wg. ulotki Marvelonu, jeśli w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek spoznioną(powyżej 12 h) tabletkę zażyło się, to trzeba nie robić przerwy po skończonym opakowaniu, tylko od razu zacząć kolejne opakowanie.
dziś jednak byłam u ginekologa i powiedział, że po skończeniu tego opakowania mam zrobić przerwę taką jak zawsze- 7 dniową. I że zabezpieczona będę dopiero gdy zacznę pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania (po tej 7 dniowej przerwie oczywiście).

więc kto ma rację- gin czy ulotka?
i czy faktycznie już pierwsze tabletki z następnego opakowania po przerwie dadzą normalne zabezpieczenie?
i czy seks z 3 dni temu był bezpieczny?

będę wdzięczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość aldonakowalska88

sindy81
I lekarz i ulotka ma racje bo są 2 metody. Albo robisz przerwe i sie zabezpieczasz albo nie robisz i laczysz blistry. jest jeszcze tak ze jak w 3 tygodniu pominiesz tabletke to ten dzien traktuj jako 1 dzien przerwy wiec wczesniej odstawiasz na 7 dni. Wszystkie metody sa skuteczne ja zwykle lacze blistry

Bardzo dziękuję za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie:)

Istnieją dwie możliwości bez potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej pod warunkiem, że w ciągu 7 dni poprzedzających zapomnienie tabletki przyjmowałaś tabletki w sposób prawidłowy(oczywiście mówimy o pominięciu tabletki w 3 tygodniu ciąży):
1) Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet, jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie), a kolejne tak jak zazwyczaj. Po przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, następnego dnia należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania nie robiąc przerwy. Jednakże w trakcie przyjmowania tabletek może wystąpić plamienie lub krwawienie
międzymiesiączkowe.
2) Można zaprzestać przyjmowania pozostałych tabletek z opakowania, zrobić 7 dniową lub krótszą przerwę (licząc również dzień, w którym zapomniano przyjąć tabletkę) i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...