Skocz do zawartości
Forum

Strach przed przytyciem a odchudzanie


Gość ja130

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, 163 cm wzrostu, a moja waga wynosi około 41 kg. Kilka miesięcy temu ważyłam niecałe 50 kg, jednak właściwie intensywnie zaczęłam odchudzać się we wakacje: od tej pory wykluczyłam fast foody, słodycze, spożywam około 1000 kcal dziennie, piję tylko wodę, zieloną i czerwoną herbatę. Robiłam a6w i do tej pory przeznaczam około godziny dziennie na ćwiczenia. Być może moja waga wydaje się być niewielka, jednak nie jestem zadowolona ze swojej figury, mimo iż inni mówią mi, że jestem szczupła. Zawsze miałam nadwagę i widoczną ilość tłuszczyku, teraz wyćwiczyłam mięśnie brzucha, jednak na zewnątrz wciąż mam warstwę tłuszczu, chciałabym mieć płaski brzuch, natomiast po jedzeniu zauważam, że staje się on większy. Boję się przytyć, jednak równocześnie obawiam się zaburzeń jedzenia i innych negatywnych skutków odchudzania, mój okres staje się rzadszy. Co powinnam robić?

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest zdecydowanie zbyt niska i wskazuje na niedowagę. Nie powinnaś dalej się odchudzać. W Twoim wieku spożywanie tylko 1000 kcal dziennie może doprowadzić do powstania niedoborów i wynikających z nich zaburzeń oraz chorób. Powinnaś przytyć a nie się odchudzać.
Twoja waga, strach przed przytyciem jak i zmieniony obraz samej siebie mogą wskazywać na początki anoreksji. Anoreksja jest poważną chorobą, z której trudno się wyleczyć, niszczy ona zarówno ciało jak i duszę.
Powinnaś zmienić swój jadłospis i zacząć się zdrowo odżywiać. W Twoim wieku powinnaś dziennie spożywać około 2800 kcal. Wydaje się, że to dużo jednak pamiętaj, że cały czas się rozwijasz, rośniesz i dojrzewasz. Twojemu organizmowi potrzebne są ciągłe dostawy nowych składników budulcowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...