Skocz do zawartości
Forum

Uciążliwe, żółte i lekko lepkie upławy z pochwy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam upławy z pochwy. Wydzielina jest koloru lekko żółtego, ma raczej rzadką konsystencję, ale nie wodnistą, coś jak śluz, jest lekko lepka, przypomina mi białko jajka kurzego. Ma przy tym dość nie przyjemny zapach. Nie mam żadnych innych dolegliwości np. bólowych czy też swędzenia, pieczenia itp. Byłam już z tym problemem u trzech może czterech ginekologów. Każdy z nich przepisywał inne lekarstwo, miedzy innymi: Gynalgin także w połączeniu z antybiotykiem (Metronidazol), Betadine i jeszcze z tego co pamiętam brałam jakieś globulki robione na zamówienie. Wszystko na nic, upławy jak są tak są. Nawet jeden lekarz powiedział, że to normalne i czego ja od niego chcę. Nie wiem już co robić, dodam, że korzystałam także z usług lekarzy prywatnych, a nie tylko tych dostępnych w ośrodku zdrowia. Nie wiem co robić, czy szukać kolejnego specjalisty? Szczerze mówiąc zaczynam w to wątpić. Niestety ta dolegliwość ma już charakter przewlekły i boję się, że może mieć jakieś nieprzyjemne skutki. Proszę o poradę i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To jest dobra myśl, spróbuj wspomagac sie probiotykami. Ostatnio czytałam o potrójnej broni w postaci tabletek doustnych, kapsułek dopochwowych i żelu. Ja z tych konkretnych trzech stosuje provag żel i jestem z niego zadowolona, ale w Twojej sytuacji możesz spróbować np dwóch produktów jednocześnie. http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fginekolpol.com%2Ffulltxt.php%3FICID%3D991220&ei=DZWTUJ7uOMmSswa5y4HABA&usg=AFQjCNHwdXIBgTcfsaceRUVu9wiO5FdEqw

Odnośnik do komentarza

Witam Szyszka:)

Spróbuj wykonać sobie posiew z pochwy i zrób sobie cytologię(jeżeli masz jakieś zakażenie, będzie wiadomo kim jest Twój przeciwnik i czym najlepiej go leczyć:))). Jeżeli biocenoza pochwy jest w porządku...jak również cytologia wyjdzie prawidłowo...to raczej wszystko jest ok i niepotrzebnie przyjmujesz leki. Dodatkowo możesz wspomóc się probiotykami i stosować odpowiednie żele do higieny intymnej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość 1malwinka

Miałam podobny problem, już nie pamiętam ilu ginekologów odwiedziłam, ale dopiero jak zrobiłam wymaz z pochwy i odbytu na własną rękę - okazał się że mam infekcje grzybiczą i bakteryjną wywołaną przez E. coli. Kolejny raz się przeleczyłam, tym razem stosowałam probiotyki, które naprawdę mi pomogły, ponieważ kolejny wymaz był „czysty”. Teraz codziennie po kąpieli smaruje się provag żelem w celu ochrony przed infekcjami, stosuje go też przed wyjściem na basen i po skorzystaniu z publicznej toalety. Wolę na zimne dmuchać!

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa21

Hej mam ten sam problem.. tylko że w moim przypadku mam to od ok. kilku dobrych lat.Nic mnie nie piecze tylko są te żółtawe upławy . 1 ginekolog przepisał mi Gynalgin po nim było jeszcze gorzej swędzenie i jeszcze doxyratio i gynoflor. Później przerwałam leczenie z powodu torbieli. Darowałam sobie to na rok czasu. W końcu znowu podjęłam walkę i kolejny ginekolog wmawia mi że tak już mam.. ale czytam od jakiegoś czasu komentarze na różnych forach i widzę że to nie jest problem rzadko spotykany. Na usg czysto zrobiłam posiew na własne życzenie,(bo lekarz stwierdził że to nie jest potrzebne)mam nadzieje że coś wykaże, ginekolog polecił mi feminella Vagi C . Nie mam dyskomfortu upławy są nadal ale nie czuć tego okropnego zapachu. chociaż jeden + .

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka Abbi

Mam ten sam problem 5 lat żółte upławy i żadne leki nie pomagają. Mam pytanie jak wygląda wymaz z pochwy i czy jest bolesny i czy jest bezpieczny dla kogoś kto nie współżyje ? I czy do tego badania zakłada się wziernik ?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa21

Czekałam na posiew wymazu z pochwy. Było bezbolesne. Wynik wyszedł pozytywny, chociaż nie ucieszyło mnie to co przeczytałam. Infekcja bakteryjna i grzybicza tak jak w przypadku <1malwinka> również bakteria escherichia coli i 2 inne. Wybieram się w przyszłym tyg. do lekarza i czeka mnie kuracja probiotykami i dodatkowo biorę invag rano i feminella lekarz stwierdził że przywróci to ,,naturalną florę bakteryjną'' coś w tym stylu.Mam nadzieję że przyniesie to jakieś skutki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...