Skocz do zawartości
Forum

Jak radzić sobie z łuszczycą?


izuniaaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 23 lata i w wieku 20 lat pojawiło mi się coś na nodze poszłam do dermatologa okazało się ze to oznaki łuszczycy nikt w rodzinie tego nie ma, chodzę do solarium bo myślę ze to coś pomoże zniknie ale nic z tego mam wrazenie ze po solarium jest gorzej bardziej wychodzi dostałam maść na recepte troszkę ustąpiło ale jak tylko nie smaruje to znowu się pojawia czy to wogulę ustąpi kiedyś przynajmniej na chwilę czy nie proszczę o porady co mogłabym kupić by się tego na chwilę pozbyć

Odnośnik do komentarza

tak robił mi badania czy to nie jest grzyb ale wynik wyszedł ujemny dlatego powiedział ze to łuszczyca bo się łuszczy dał mi maść po której to znika ale jak nie smaruję 2,3 dni to widze ze znowu się pojawia mam na kolanie takie małe jak strupek to wygląda ale pojawia się mi na reku zaczynam się bać bo nie wiem jak sobie z tym radzić

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze powinna Pani wiedzieć, że łuszczyca to schorzenie przewlekłe i nawracające. Warto też pamiętać, że póki co nie mamy możliwości wyleczenia tego schorzenia. Istnieje jednak możliwość uzyskania nawet kilkuletniej remisji. Konieczne jest jednak stosowanie właściwej terapii - dlatego też powinna Pani systematycznie stosować maść zleconą przez lekarza dermatologa. Możliwość korzystania z solarium oczywiście powinna Pani także skonsultować z lekarzem dermatologiem.
Proszę także poczytać artykuł: Łuszczyca.

Odnośnik do komentarza
Gość Łuszczyk28

Forumowicze, jak sobie radzicie z tą okropną chorobą? Jak leczycie? Czy znacie jakieś skuteczne
sposoby by zniknęła choć na jakiś, dłuższy czas? Napiszcie proszę, bo zaczynam tracić wiarę że można się tego skutecznie pozbyć.
Łuszczyk.

Odnośnik do komentarza

~Łuszczyk28
Forumowicze, jak sobie radzicie z tą okropną chorobą? Jak leczycie? Czy znacie jakieś skuteczne
sposoby by zniknęła choć na jakiś, dłuższy czas? Napiszcie proszę, bo zaczynam tracić wiarę że można się tego skutecznie pozbyć.
Łuszczyk.

Spokojnie można się tego pozbyć, co prawda nie na zawsze bo wraca, ale przy dobrze dobranym leczeniu efekty się pojawią, trzeba jednak dobrego dermatologa, wiary, nadziei i konsekwencji a na pewno się uda, ja jestem najlepszym przykładem a też długo szukałam właściwego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

~Łuszczyk28
a co Pani pomogło jeśli można wiedzieć?

Nie chciałabym tu robić reklamy, zwłaszcza że nie ma gwarancji że to co mi pomogło sprawdzi się u kogoś innego. Jednej osobie pomoże zwykła wazelina, inna musi niestety sięgnąć po leki biologiczne, dla danej osoby zbawienne okazują się kosmetyki z minerałami z MM, dla innej z dziegciem. To, co zupełnie nie działa na kogoś, dla Ciebie może być idealne. Trzeba samemu próbować, więc musisz szukać sama co na Ciebie działa najlepiej.
U mnie efekty w postaci zaniku zmian zaczęły się pojawiać po wspomaganiu kuracji sterydowej, specjalistycznymi dermokosmetykami.

Odnośnik do komentarza

~Łuszczyk28
a jaki steryd? jaki dermokosmetyk? coś jeszcze stosowałaś?

Witam Ponownie. O maści ze sterydem nie będę pisała, na takie rzeczy można się decydować tylko pod nadzorem lekarza, nigdy na własną rękę - skutki uboczne mogą być bardzo poważne.
Jeśli chodzi o dermokosmetyk to napiszę bo na pewno ci nie zaszkodzi, jest na naturalnych składnikach. stosowałam maść Scalp 8 Body Ointment można ją dostać przez neta albo w aptekach, bardzo dobrze pielęgnuje skórę, to tego wspomaga zanik objawów.
Do tego kąpiele w soli z morza martwego, kupiłam paczkę takiej soli w rosmanie i dosypuję na oko do wanny z wodą, i pluskam się jakoś 15 minut. Wydaje mi się że kąpiele pomagają (likwidują łuskę) ale z drugiej strony pogarszają jakość skóry więc trzeba czymś pielęgnować (u mnie dermokosmetyk).
Jeszcze solarium raz w tygodniu czasami rzadziej, nie wiem czy to coś daje bo bezpośredniego wpływu nie zaobserwowałem, ale czytałem że warto dlatego korzystam.

Odnośnik do komentarza

Przy łuszczycy bardzo pomocne są kąpiele z dodatkiem karnalitowej soli z Morza Martwego . Można również zrobić sobie taki ala- tonik z tej soli i stosować do okładów lub przemywać zmienione chorobowo miejsca na skórze . Tą sól można kupić w grocie solnej np. we Wrocławiu w Solanie , albo można zamówić przez internet na solnysklep.pl . Polecam mi ta sól bardzo pomogła.

Odnośnik do komentarza

Jest to choroba przewlekła, może ustąpić, ale ma okresy remisji. Sama na nią cierpię od kilku lat. W te wakacje wysypało mnie niesamowicie, więc pobiegłam w podskokach do lekarza. Ale nie takiego w szpitalu, który tylko odwala swoje- tutaj zapisywano mi tylko maści, które nic nie pomagały. Udało mi się dostać do specjalistycznej przychodni- polecam poszukać! Po 2 wizytach dostałam skierowanie na naświetlania lampami UVB, jest ich 30. Jestem po 20 naświetlaniach i efekty są baaaaaaardzo zadowalające! Nawet więcej, aż miło spojrzeć na siebie.
Dodatkowo używam balsamów i żeli pod prysznic z mocznikiem, które są zalecane do takiej skóry. Ważne, aby kosmetyki były praktycznie bezwonne. Bardzo ważne jest nawilżanie, nawet 2 razy dziennie. I Twoja skóra będzie wdzięczna, jak nie będziesz nosić obcisłych, sztucznych ubrań.
I najważniejsze! Nie poddawać się!!!

Odnośnik do komentarza

Preparaty do codziennej pielęgnacji skóry z problemem łuszczycowym to zazwyczaj preparaty złożone, zawierające w swym składzie substancje o działaniu złuszczającym (jak mocznik), dziegcie, nawilżające (emolienty, humektanty), odbudowujące barierę lipidową (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), łagodzące podrażnienia i regenerujące (alantoina). Dobrze jest sprawić sobie kosmetyki przystosowane specjalnie do pielęgnacji skóry. Będziesz wiedziała, że są skuteczniejsze.
Polecam zajrzeć sobie jeszcze do artykułu w serwisie Ktomalek. Bedziesz mogła przeczytać czym jest łuszczyca i jak sobie z nią radzić.

Odnośnik do komentarza

Dopóki zmiany miałam w miejscach, które były niewidoczne pod ubraniem to tak się nie stresowałam. Niestety to się zmieniło. Różne preparaty do smarowania i leki stosowałam. A od jakiegoś czasu terapię Biomag. Dużo czytałam na temat leczenia polem magnetycznym o niskich częstotliwościach. Okazało się, że jest pomocne również przy łuszczycy. Dlatego ja takie urządzenie kupiłam ze względu na technologię 3-D, jakość wykonania, skuteczność i mobilność i nie żałuję absolutnie. Leczenie jest bezinwazyjne, choroba się wyciszyła, duża różnica w sumie na plus.

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaaa

Ja na własnej skórze mogę potwierdzić magiczne działanie oleju z konopi w walce z trądzikiem i łuszczycą ! Próbowałam różnych drogich i tanich kremów (ba! nawet antybiotyków zaleconych przez dermatologa) ale po namowie szwagierki postanowiłam wyrzucić wszystko i zastąpić moje kosmetyki olejami. Postawiłam na olej z konopi, z pestek malin i jojoba ale tym najważniejszym był olejek z konopi z CBD używałam 5 %   Oczekiwanie na efekty zajęło sporo czasu ale dziś po roku stosowania moja tłusta cera z tysiącem niedoskonałości stała się cerą normalną bez żadnych (!) wyprysków i przetłuszczających się miejsc.
Dodatkowo mam łuszczycę  i aktualnie zaczynam przygodę z maścią konopną 24% Retter (do tej pory używałam naturalnych balsamów ale w okresie nasilenia choroby  nie dają rady utrzymać skóry w dobrej kondycji)  Maść zaczęła działać po 3 dniach stosowania zmiany zmniejszyły się o 20  %   cena też rozsądna bo 36,90zł dostałam maść i olejek kupiłam  w sklepie Konopna Farmacja Poznań ale mają też tą maść online https://konopiafarmacja.pl/masci-i-kremy-konopne/325-masc-z-olejem-konopnym-na-luszczyce-24-.html
P.S.Co najśmieszniejsze dermatolodzy odradzają używania olejów bo "zapychają" skórę i pogarszają stan. Bzdura... dobrze dobrany olej może zdziałać cuda ?

 

Odnośnik do komentarza

Samo stosowanie oleju faktycznie zapycha skórę tzn mieszki włosowe. To nie jest bzdura. To że nie zapycha Ciebie to nie znaczy, że nie zapycha innych. Ja samych olejów nie stosuję, są za mocne. Ale już olej konopny w kosmetykach jak najbardziej. Formuła bezpieczniejsza dla skóry. Polecam produkty Atopos z Centrum Łuszczycy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...