Skocz do zawartości
Forum

Jak zwalczyć silny stres i napady lęku?


Gość agaata123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 32 lata moim problemem jest silny stres przed prawie każdym ważniejszym zadaniem szczególnie przed podróżami
dostaję paniki zawroty głowy tachykardię,pocenie,biegunkę
i silne mdłości które często doprowadzają do wymiotow
nie umię sobie z tym poradzić,byłam u lekarza który stwierdzil nadpobudliwość i zapisal leki,ale one w sumie prawie wcale nie pomagają....Udaje mi się jedynie jeździć na krótkie odcinki ,ale na dalej już czuję się źle,denerwuję się,lapie mnie znów panika i chcę jak najszybciej wysiąść i uciec niewiadomo dokąd .... Dlatego właśnie unikam dalekich podróży bo boję się że dorwie mnie ta okropna panika i nie poradzę sobie i zrobie tylko wstydu wokół ....
Rodzina wie o tym i tak naprawdę zazęli już mieć tego dość uważają że coś nie tak ze mną i skończe w ośrodku zamkniętym :(
Nie wiem dlaczego tak się dzieje gdyż nigdy nic się złego nie wydarzyło w przeszłości i wcześniej bardzo chętnie podróżowałam dopiero od kilkunastu lat mam takie okropieństwa przez które marnuję siebie i najlepsze lata proszę o pomoc ....... co robić

Odnośnik do komentarza

Opinią rodziny się nie przejmuj,Oni nie wiedzą o czym mówisz,więc nie są w stanie Ci uwierzyć i pomóc.
Agatta, jeżeli jeden lekarz Ci nie pomógł to idż do innego,, byłaś u internisty, psychiatry?
Nie wiem czy słyszałaś kiedyś o treningu relaksacyjnym Schultza, wierz mi naprawdę warto wypróbować. Ja bardzo sceptycznie podchodzę do tego typu rzeczy ale w tym wypadku nie zawiodłam się.Potrzeba tak niewiele z siebie dać a korzyści są niewymierne.Może nie odrazu widać efekty ale cierpliwość popłaca.W necie są dobre strony,zajrzyj.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rzeczywiście trening autogenny Schultza jest skuteczny - pomaga obniżać napięcie nerwowe.
Nie wiem czy próbowałaś kiedyś techniki wizualizacji, ale ona również pomaga łagodzić lęk. Na początku wprowadź się w stan relaksu, a następnie wyobrażaj sobie szczegółowo sytuacje, które wywołują stres. Częste powtarzanie wizualizacji pomaga oswoić się z lękiem, a także powoduje, że z czasem sytuacja stresogenna zostaje skojarzona z relaksem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi
tak byłam u lekarzy przeszłam szereg badań
przedewszystkim mialam badania serca gdyż wychodzi mi bardzo złe ekg póki co mam na siebie uważać nie męczyć się i nie stresować ....... No właśnie nie stresować się :(
Dostalam leki hydroxizine - mało skuteczna
poprzedni lekarz dał xanax - to wiem ze uzależnia i boje się brać
Słyszalam o treningu Schultza , póki co próbowałam z techniką
Jacobsona - nie podziałało praktycznie nic
ale oczywiście spróbuję Schultza
U psychiatry nie bylam nigdy,tylko u internisty i jestem pod opieką kardiologa
Dziękuję za wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...