Skocz do zawartości
Forum

Obwisła skóra po odchudzaniu u mężczyzny


Gość Mężczyzna1980

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mężczyzna1980

Witam,

Mam obecnie 32 lata. Od dzieciństwa zawsze walczyłem z nadwagą, raz udawało się schudnąć ale na krótko i otyłość powracała. Dodatkowo miałem powiększone piersi. Po 18 roku życia uczęszczałem regularnie na siłownie przez jakiś czas, oczywiście schudłem, piersi nieco zmalały, jednakże nie na stałe, po ponownym przytyciu były znowu powiększone i bardziej obwisłe. Jest to frustrujące, jeden lekarz tłumaczył to otyłością, lecz nie było to dla mnie wystarczającą odpowiedzią. W wieku 30 lat byłem zmęczony ciągłymi wahaniami wagi, gdy już doszedłem do wagi koło 115kg, postanowiłem dokonać zmian. Zmieniłem zupełnie styl życia i odżywiania, co poskutkowało stratą około 25-30kg. Dzięki samozaparciu i trzymaniu się własnych zasad do dziś trzymam wagę i delikatnie jeszcze widze, że sylwetka wciąż się pomniejsza. Dużo ćwiczę, moim głównym sportem stał się jogging. Od ponad pół roku regularnie biegam (7-10 km) 2-3 razy w tygodniu. Sampoczucie jest doskonałe po treningach, ale nie w momencie zdjecia koszulki. Mam wciąż obwisłe piersi(ogólnie skór na klatce jest dość luźna), pozostałości po otyłości w postaci rozstępów na ramionach, oraz czuję obwisłość i luz skóry brzucha, na pewno jest tam tłuszcz, jednak myślałem, że po tak intensywnym ćwiczeniu to się zmieni. Mięśnie nie rysują się pod skórą mimo wyraźnego postępu. Wciąż czuję dyskomfort i nie wiem jak postąpić. Nie stać mnie obecnie na drogie zabiegi plastyczne czy ujędrniające. Nie wiem czy ćwiczenia typu: pompki, siłownia itp pomogą, gdyż pamiętam z przeszłości, że nie było praktycznie efektu.
Proszę o pomoc i porady co możnaby zdziałać, nie chcę stracić efektu ciężkiej pracy nad sobą, ale wstyd mi czasem pokazać się na plaży. Niby mam normalna sylwetkę, ale jak się rozbiorę nie jest za fajnie. Obecnie ważę 90kg, waga i tak mi wiele nie spadnie, gdyż mam masywniejszą budowę ciała, co często mylone jest z nadwagą przy pomiarach BMI.
Jeżeli jest tu osoba mająca spore pojęcie o podobnych problemach, będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

No niestety skóra tak szybko nie wraca do poprzedniego stanu. Moim zdaniem powinieneś zainwestować w balsamy ujędrniające skórę. Możesz też robić peelingi, to również powinno pomóc choćby w minimalnym stopniu. Co do rozstępów to jesli są białe to raczej nic nie zrobisz... niestety...

Odnośnik do komentarza

Witam,
Obwisła skóra jest częstym problem po odchudzaniu. Aby sobie z nim poradzić polecam:
- stosowanie kosmetyków ujędrniających,
- wykonywanie masaży
- raz na tydzień wykonywanie peelingu.
- wzbogacić dietę w produkty będące źródłem witaminy B5, C,E i A oraz kwasów omega 3. Te składniki poprawią jędrność naszej skóry.
- odpowiednie nawilżenie. Pij co najmniej 2 litry wody dziennie.
- ćwiczenia fizyczne typu pompki, brzuszki itp to są one wskazane przy walce z obwisła skórą. Ćwiczenia pobudzają krążenie i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej a także rozrastające się mięśnie wypełniają miejsce po tk. tłuszczowej.
- Zabiegi ujędrniające wcale nie muszą być drogie. Proponuje robić raz - dwa razy na tydzień następujący zbieg: Zaparz kawę, odcedź fusy i poczekaj aż przestygną lekko ( tak by nie parzyły Cię). Następnie rozłóż je równomiernie na folii spożywczej i nałóż na brzuch, zakręć. Z takim ,,opatrunkiem" poleż godzinę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...