Skocz do zawartości
Forum

Jedzenie jogurtu naturalnego a odchudzanie


Gość smutnaa13

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja obecna waga jest zbyt niska. Twoje BMI wynosi 19,1 i wskazuje na niedobór masy ciała, dlatego nie powinnaś się odchudzać.
Jedząc sam jogurt naturalny doprowadzisz do powstania niedoborów składników odżywczych, witamin oraz minerałów i wynikających z nich chorób.Dodatkowo w trakcie trwania takiej ,,diety" będziesz czuć się osłabiona, zmęczona, Twoje samopoczucie będzie co raz gorsze. Mogą wystąpić omdlenia, spadki koncentracji i zaburzenia pamięci.
Dlatego też zastanów się nad tym czy warto ryzykować niepotrzebnie zdrowiem.

Odnośnik do komentarza

O panie, widzisz i nie grzmisz!
Dziewczyno jeśli masz tak zaburzone postrzeganie swojego ciała że wydaje ci się, że musisz schudnąć 10 kg i jesteś gotowa zrobić to tak drastyczną metodą to powinnaś zwrócić się o pomoc do psychologa.
Na samym jogurcie daleko nie pociągniesz - grozi ci niedobór wielu witamin, a z powodu braku tłuszczów w diecie, także witaminy A,D,E i K nie będą się miały jak przyswajać (pomijam już kwestię, że nie będą miały z czego). Każda dieta odchudzająca potrzebuje wszystkich składników odżywczych, nawet tłuszczów, tylko trzeba wybierać te dobre, np. olej rzepakowy. Sam jogurt przez miesiąc to nie dieta - to samobójstwo.

Odnośnik do komentarza

Ja też się odchudzam, ale to nie powód żeby dać się zwariować. Jogurty naturalne jadam z płatkami i błonnikiem dość często, ale lubię bardzo bakoma premium gold i nie rezygnowałam z nich, jem sobie np zamiast drugiego śniadania czy kolacji, a efekt i tak jest taki jak chcę.

Odnośnik do komentarza
Gość pierozekk

Takie diety nie mają żadnego sensu, jeszcze bym zrozumiała jogurt na kolację albo jako drugie śniadanie ale jedzenie przez miesiąc tylko jogurtu to głupota, można się tylko od tego pochorować. Sama się odchudzam ale z głową, nie drastycznie, piję przed śniadaniem i kolacją błonnik i widzę że dużo mniej jem bo on wypłnia żołądek

Odnośnik do komentarza

@pierozekk ma 100% rację. Jogurt na każde danie? Mmozna się tylko nabawić problemów z jelitami ;/ wiem bo sama przez to przechodziłam, ale ja dodawałam do każdego dania błonnik. Skonczyło się to ostrym zatwardzeniem przez kilka dni, które leczyłam dicopeg 10g Naprawde we wszystkim trzeba zachowac umiar i podchodzić rozsądnie do tego typu tematów. A najlepiej zwyczajnie zwrócic się o pomoc do specjalisty - dietetyk ułoży odpowiedni plan żywieniowy dostosowany do trybu życia danej osoby

Odnośnik do komentarza

mam nadzieje ze jaja sobie robisz a nie pytasz powaznie... we wszystkim trzeba znac umiar.. jogurt nie dostarczy tych wartosci odzywczych ktore sa potrzebne do normalnego funkcjonowania... ja tak kiedys zaufalam diecie opierajacej sie na makaronach i kaszach nie pamietam nazwy... mialam po niej takie zaparcia ze szok.. dicopeg 10g mi pomogl ale od tego czasu jem z glowa

Odnośnik do komentarza
Gość ewwwwwwa

Ja też znam i kupuje te jogurty, w sumie jak sie robi zakupy w jednym miejscu jak ja w Polo to zawsze wkłada się do koszyka rzeczy, które sa niezbędne i które lubimy. A ten jogurt jest tez super z płatkami śniadaniowymi.

Odnośnik do komentarza

Trenerzy personalni/ dietetycy/ fizjoterapeuci/ wszelkiego rodzaju instruktorzy! Powstała nowa strona internetowa gdzie możecie za darmo dodać swoje ogłoszenia i zwiększyć szansę na zdobycie nowych klientów!!! Po nad to Wasi aktualni klienci mogą udostępnić tu opinię o Was/Waszych usługach więc możecie udostępnić swoją reklamę między innymi na facebooku. Strona cały czas w budowie więc wszelkie sugestie i opinie mile widziane

Sprawdź szczegóły  i się zarejestruj  https://myactivelife.pl/index.php/najnowszy-artykul

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...