Skocz do zawartości
Forum

Dziwna moda


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ania111111

wg mnie moda nie służy niczemu dobremu a tylko staje się suma sumarum źródłem frustracji i kompleksów choć oczywiści będziemy się okłamywac że to kochamy ponieważ chcemy byc akceptowani przez innych ludzi i boimy się sami przed soba przyznać że podążamy za modą ze strachu przed odrzuceniem. Nie zgadzanie się z tym co napisałam tylko potwierdza regułę. Chodzę po ulicy i nie widzę wcale szczęscia i spokoju na twarzach tzw. modnych kobiet i mężczyzn. Wg mnie ubierać powinniśmy się tak by być tylko i wyłączanie sobą a nie aby być tzw. modnym. Wszelkie dziwactwa jakie są wciąż wymyślane biorą sie prawdopodobnie z tąd że ludzie nie chcą wcale być modni i powtarzalni więc wciąż szukajac ucieczki wynajdują sposoby na bycie choć na chwilę niepowtarzalnym, tyle że ta niepowtarzalność szybko staje się marzeniem każdego i dana nowosć staje się tzw. modą, i kółko się zamyka a paranoja się nie kończy.

Odnośnik do komentarza
Gość ania111111

dokładnie :) swoją drogą teraz to wiekszość ludzi ma jakies problemy psychiczne uświadomione lub nie. A najwazniejszą sprawa jest zaakceptowanie siebie, pewność siebie, to wtedy jest sie akceptowanym, lubianym, powazanym, szanowanym a ciuchy nie mają wtedy żadnego znaczenia, jedynie ich czystość i stan. Budowanie pewności siebie na podstawie tego co się ma na sobie jest niepewne, nietrwałe, budzi niepokój w człowieku. Przecież w każdej chwili może sie pojawić ktoś lepiej ubrany i co wtedy? już nie będą mnie lubić? muszę jeszcze bardziej postarać się i bardziej skupić sie na ciuchach. I tak wyglada teraz sytuacja naszej młodziezy co jest wg mnie straszne, oni uważaja że atrakcyjność bierze sie z tego co sie ma na sobie, jakie sie ma gadżety itp itd. Gdyby sie wszyscy zbuntowali i przestali nakrecac ta paranoję konsumpcjonizmu oraz pustych wartości napewno świat zaczalby stawac sie coraz lepszy a ludzie byliby o wiele szczesliwsi/nie byliby nieszczesliwi. Kiedyś ja też byłam taką ofiarą, ale mi przeszło :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...