Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na przetłuszczające się włosy


austeria

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsza rzecz, to nie myjemy codziennie, bo wtedy jeszcze szybciej zaczynają się przetłuszczać i przestają się dobrze domywać. Druga rzecz, to podnosimy je jak najbardziej przy suszeniu np modelujemy lub suszymy z głową w dół. Trzecia rzecz, to w nocy do spania podnoś włosy do góry i nie przewalaj się na nich :) najlepiej zagiąć sobie poduchę i spać na boku na policzku lub uchu :).

Odnośnik do komentarza

~Achaa
pierwsza rzecz, to nie myjemy codziennie, bo wtedy jeszcze szybciej zaczynają się przetłuszczać i przestają się dobrze domywać. Druga rzecz, to podnosimy je jak najbardziej przy suszeniu np modelujemy lub suszymy z głową w dół. Trzecia rzecz, to w nocy do spania podnoś włosy do góry i nie przewalaj się na nich :) najlepiej zagiąć sobie poduchę i spać na boku na policzku lub uchu :).

Absolutnie zgadzam się z tym, że włosów przetłuszczających nie myjemy każdego dnia.

Do czynników przyśpieszających przetłuszczanie się włosów należą: chemiczne, mechaniczne oraz termiczne drażnienie skóry głowy.

Zawarte w szamponach substancje myjące powodują "odrywanie się kurzu oraz łoju" z powierzchni skóry głowy - dzięki temu włosy są czyste.

Warto jednak wiedzieć o tym, że po myciu włosów gruczoły łojowe zawarte w skórze otrzymują sygnał, że należy szybko uzupełnić niedobory sebum.

Jeżeli przetłuszczające się włosy zaczniemy myć codziennie bądź nawet kilka razy dziennie - możemy doprowadzić do wzmożonej pracy gruczołów łojowych i włosy będę wyglądały na przetłuszczone już kilka godzin po myciu.

Najważniejszą rzeczą w przypadku pielęgnacji włosów skłonnych do przetłuszczania się jest dobór odpowiednich kosmetyków. Preparaty te powinny zawierać składniki, takie jak: cynk, witamina B6, kwas azaleinowy, dziegieć, ichtiol oraz elubiol.

Należy unikać preparatów takich jak szampony 2 w 1 -"obciążają one włosy" - oraz masek i odżywek silnie regenerujących, gdyż zawierają one w składzie duże ilości emolientów - również mogących obciążać włosy przetłuszczające się.

Odnośnik do komentarza

...dobrym rozwiązaniem jest również tzw. suchy szampon do włosów. Produkt ten nie wymaga użycia wody. Co więcej, w jego składzie znajdują się głównie substancje absorbujące łój skórny - dzięki temu nie drażnimy skóry głowy tak jak w przypadku jej mycia za pomocą zwykłego szamponu.

Oczywiście suchy szampon nie zastąpi nam tradycyjnego mycia włosów, ale na pewno dzięki temu produktowi zmniejszymy częstotliwość ich mycia ;)

Odnośnik do komentarza

Skóra głowy z skłonnością do nadmiernego przetłuszczania jest problemem zarówno kobiet jak i mężczyzn ale zdecydowanie częściej z tym stanem rzeczy muszą borykać się panowie z racji męskich hormonów, androgenów, które to wpływają na prace gruczołów łojowych. Jeśli problem dotyka kobiet i jest uciążliwy warto zbadać poziom hormonów. Właściwa diagnoza stanu skóry pozwoli dobrać odpowiedni szampon. Należy mieć świadomość, że długotrwałe, częste mycie szamponem, który ma zapobiegać przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów może wywołać odwrotny efekt. Czasami dobrze jest myć naprzemiennie z szamponem do włosów np: normalnych.

Odnośnik do komentarza

Ja muszę myć głowę codziennie. Mam suche i bardzo kręcone włosy. używam szamponu i odżywki dove do włosów farbowanych (chociaż mam naturalny brąz). Jak nie użyje odżywki to mam takie siano że nie mogę ich uczesać. Kupując te niby naturalne szampony lub używanie szamponów do włosów często przetłuszczających się jest taki sam efekt jak bez odżywki. Nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem ...

Odnośnik do komentarza

Mam z tym ogromny problem, zwłaszcza nie wiem co zrobić, jak wieczorem je umyje i mimo tego że je wysuszę i czasem wyprostuję to rano się budzę i są już oklapnięte i wilgotne, klejące się do siebie ;/ Nie mam czasu rano przed praca myć głowy, najlepiej to myłabym codziennie no ale wiem że wtedy to dopiero przetłuszcza włosy, jedynie wyjście to użyć suchego szamponu i związać bo wtedy włosy matowieją nie błyszczą się.
Używam odżywki do włosów ale to jakaś ang firma bo za granicą mieszkam. Bez odżywki bym ich nie rozczesała. Proszę pomóżcie co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza

~redia
Mam z tym ogromny problem, zwłaszcza nie wiem co zrobić, jak wieczorem je umyje i mimo tego że je wysuszę i czasem wyprostuję to rano się budzę i są już oklapnięte i wilgotne, klejące się do siebie ;/ Nie mam czasu rano przed praca myć głowy, najlepiej to myłabym codziennie no ale wiem że wtedy to dopiero przetłuszcza włosy, jedynie wyjście to użyć suchego szamponu i związać bo wtedy włosy matowieją nie błyszczą się.
Używam odżywki do włosów ale to jakaś ang firma bo za granicą mieszkam. Bez odżywki bym ich nie rozczesała. Proszę pomóżcie co mam zrobić.

Po co prostujesz włosy przed snem?
Kup sobie delikatny szampon( najlepiej dziecięcy) i delikatną odżywkę. Najlepiej odstaw prostownicę.

Odnośnik do komentarza
Gość Czekoladowa-malinka

Dobrze jest myc włosy chłodnia albo chociaż letnią wodą, nie podrażnia sie wtedy skóra głowy i mniej sebum sie wydziela. Plus ważny jest oczywiście dobry szampon, w sumie dla każdego odpowiedni jest inny. Ja uzywam szamponów Biovaxa i uważam, że są świetne.

Odnośnik do komentarza

~redia
Mam z tym ogromny problem, zwłaszcza nie wiem co zrobić, jak wieczorem je umyje i mimo tego że je wysuszę i czasem wyprostuję to rano się budzę i są już oklapnięte i wilgotne, klejące się do siebie ;/ Nie mam czasu rano przed praca myć głowy, najlepiej to myłabym codziennie no ale wiem że wtedy to dopiero przetłuszcza włosy, jedynie wyjście to użyć suchego szamponu i związać bo wtedy włosy matowieją nie błyszczą się.
Używam odżywki do włosów ale to jakaś ang firma bo za granicą mieszkam. Bez odżywki bym ich nie rozczesała. Proszę pomóżcie co mam zrobić.

A czy próbowałaś suchych szamponów dostępnych w aptece? Np. marki Klorane lub Rene Furterer? W przypadku tych produktów unikniesz efektu mocnego zmatowienia włosów.

Odnośnik do komentarza

~redia
Mam z tym ogromny problem, zwłaszcza nie wiem co zrobić, jak wieczorem je umyje i mimo tego że je wysuszę i czasem wyprostuję to rano się budzę i są już oklapnięte i wilgotne, klejące się do siebie ;/ Nie mam czasu rano przed praca myć głowy, najlepiej to myłabym codziennie no ale wiem że wtedy to dopiero przetłuszcza włosy, jedynie wyjście to użyć suchego szamponu i związać bo wtedy włosy matowieją nie błyszczą się.
Używam odżywki do włosów ale to jakaś ang firma bo za granicą mieszkam. Bez odżywki bym ich nie rozczesała. Proszę pomóżcie co mam zrobić.

Druga istotna kwestia to to, aby dobrze rozczesać włosy kilka minut po aplikacji suchego szamponu na ich powierzchnię. W przeciwnym razie włosy rzeczywiście mogą być matowe.

Odnośnik do komentarza

~Czekoladowa-malinka
Dobrze jest myc włosy chłodnia albo chociaż letnią wodą, nie podrażnia sie wtedy skóra głowy i mniej sebum sie wydziela. Plus ważny jest oczywiście dobry szampon, w sumie dla każdego odpowiedni jest inny. Ja uzywam szamponów Biovaxa i uważam, że są świetne.

Zdecydowanie polecam mycie włosów letnią wodą, bo chłodna niestety może pobudzić gruczoły łojowe do produkcji większej ilości sebum.

Odnośnik do komentarza

Halinka_j
Ja też staram się nie myć włosów codziennie, ale źle się czuje jak mam nieumyte i wyjdę z domu. Do tego nie powinno sie używać gorącego strumienia suszarki, a odżywki nakładać na same końcówki włosów. Tak robię np w przypadku olejku arganowego w sprayu 3 w 1 z bielendy, który stosuje jak odzywkę do włosów

Rzeczywiście nie powinno się myć włosów codziennie, jeśli są one skłonne do przetłuszczania - choć wydawałoby się na odwrót. Dlaczego? Ponieważ po umyciu włosów gruczoły łojowe uaktywniają się. Najlepiej robić to co drugi dzień, a między czasie stosować suchy szampon.

Odnośnik do komentarza
Gość lisseekk

Miałem podobny problem z włosami, męczyłem się prawie 2 lata, żadne domowe i szukana na własną rękę sposoby nie pomogły: ( :( Przyczyn przetłuszczania się włosów może być wiele od żywienia po brak witamin i minerałów w organizmie
dowiedziałem się o tym gdy w koncu wybrałem się do lekarza. Najlepiej jeśli udasz się do dobrego dermatologa w swojej okolicy i wykonasz badania.
Polecam https://ranking.abczdrowie.pl/

Odnośnik do komentarza
Gość t4m4rk4

A próbowałaś zmienić szampon z takiego drogeryjnego na profesjonalny fryzjerski? U mnie pomogło jak zmieniłam z takich drogeryjnych na produkty Great Lengths. Nie zapeszając od półtora roku problemu nie ma :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...