Skocz do zawartości
Forum

Przytycie po odchudzaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dręczy mnie bardzo jedno pytanie. Prawie przez rok odchudzałam się i spadłam z wagi 20 kg. Niestety po jakimś czasie zaprzestałam diety i znów przytyłam. Chciałabym wiedzieć czy jeżeli znów podejmę walkę odchudzania jest szansa, że znów tak ładnie schudnę czy teraz będzie już dużo trudniej bo podobno metabolizm bardziej zwalnia. Proszę mi odpowiedzieć!

Odnośnik do komentarza

co do metabolizmu to wszystko zależy od tego jaką dietę stosujesz, i przez ile. Bo jeśli jest to dieta głodówkowa albo taka któa dostarcza naprawdę małę ilości kalorii to rzeczywiście może spowolnić metabolizm. Ale jak dieta jest dobrze zbilansowana, są do tego dołożone ćiwczenia to nie powinna ona spowalniać metabolizmu

Odnośnik do komentarza

Witam,
Często tak się zdarza, że po skończeniu diety zrzucone kilogramy wracają. Jest to spowodowane pominięciem etapu wychodzenia z diety, który powinien trwać mniej więcej tyle samo czasu co bycie na diecie. Nawet po tym okresie nie powinniśmy powracać do starych nawyków żywieniowych, ponieważ organizm bardzo szybko nadrobi stracone kilogramy.
Co do ponownego odchudzania. Jeśli dieta nie będzie zbytnio restrykcyjna, nie będzie bazować na głodówce to powinnaś schudnąć. Aczkolwiek nie wiem czy efekt będzie tak spektakularny.
Nic nie piszesz o tym na jakiej diecie byłaś, na jaką dietę zamierzasz teraz przejść i czy oprócz diety stosujesz np ćwiczenia. To wszystko sprawia, że trudno ocenić jak będzie przebiegać proces odchudzania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...