Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na brzuch a problem z wagą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat 168cm i ważę 68 kg.
Moim problemem są boczki i fałdy na brzuchu.
Od zawsze miałam fałdki nigdy nie byłam chuda zawsze dużo ważyłam, ale teraz jest coraz gorzej. 3 rok szkolny nie ćwiczę na wf w szkole z powodu chorych stawów (mam zwolnienie lekarskie) Od jakiegoś czasu mam nauczanie indywidualne. większość czasu spędzam w domu a co za tym idzie nie ruszam się. Staram się chociaż raz na miesiąc robić "rajdy" wyjeżdżam z ciocią na weekend i dużo chodzimy lub ze znajomymi zwiedzamy miasto. Wczoraj przeszłam około 20 km . Nie mam problemów z długim chodzeniem bardzo to lubię tylko nie wiem czy to mi w jakiś sposób pomaga, bo gdy wracam do domu zjadam wszystko co jest w lodowce.W wakacje bardzo się pilnowałam, nie jadłam pieczywa, tłustych rzeczy i słodyczy zastąpiłam to nabiałem i owocami. Codziennie ćwiczyłam 2 razy po około 20 minut (skakanka, brzuszki i przysiady)
moje pytania:
1.Jak pozbyć się tłuszczyku z brzucha?
2.Jak w bezpieczny sposób schudnąć pare kilo(nie chciałabym zrobić sobie krzywdy jakimiś głodówkami)
3.Jakie sporty/ćwiczenia uprawiać tak by nie nadwyrężać rąk?
4.W jaki sposób pozbyć się ciągłej chęci jedzenia? Nawet gdy jestem już najedzona ciągle mam ochotę ma różne smakołyki, a gdy nie moge zjeść czegoś słodkiego zaczynam wariować i nie umiem nad tym zapanować.

Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym mieć ładny brzuszek i poprawić kondycję no i mieścić się w normalne rozmiary (w pasie mam 97 cm ) mam problem z ubraniami, bo wszystkie dziewczęce ubrania są na mnie obcisłe i czuję się bardzo niekomfortowo.

Odnośnik do komentarza

~Mała__MI
możesz też robić pompki, podciągnie się na drążku i inne ćwiczenia. np a6w czy abs. Oprócz tego jakiś sport typu pływanie czy bieganie. to zalezy co lubisz robić.

co do pompek i podciągania się na drążku to odpada pisałam, że mam chore nadgarstki i nie mogę ich przesilać :(
A6W robiłam, ale po 15 dniach zrezygnowałam, ponieważ przy ćwiczeniach nie mogłam nabrać powietrza po prostu się dusiłam przy ćwiczeniu . Przy robienia "zgięć" nie wiedziałam w jakiej pozycji trzymać głowę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...