Skocz do zawartości
Forum

Usuwanie tatuażu


Gość Pieseczka

Rekomendowane odpowiedzi

Usuwanie tatuażu to poważna decyzja. Jak każdy zabieg, tak i ten niesie za sobą ryzyko powstania skutków ubocznych. W tym przypadku mogą się pojawić różnego typu powikłania, dlatego bardzo ważne jest, żeby to była decyzja przemyślana, a osoba mająca wykonać zabieg odpowiednio przeszkolona i doświadczona. Obecnie laseroterapia rozwija się bardzo prężnie technologicznie i dostępne są coraz skuteczniejsze i bezpieczniejsze metody usuwania niechcianego tatuażu i to w przypadku większości kolorów. Dlatego, jeżeli tatuaż nie spełnia oczekiwań, to istnieją skuteczne i trwałe metody na jego usunięcie, a zadowolenie z jego usunięcia będzie bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Gość Marek124

Witajcie. Dobre 20 lat temu zrobilem sobie tatuaż , który po latach zrobil sie brzydki i  przestał mi się juz podobać zwłaszcza zee jest on na ramieniu co tym bardziej mi przeszkadza. Zdecydowałem się na laserowe usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym Discovery ponieważ poczytałem ze to najnowsza i bezpieczna technologia. Zabiegi wykonuję w Klinice Vesuna w Bonarce. miejsce poleciła mi moja żona która chodzi tam na zabiegi. Same zabiegi są dość bolesne mimo chłodzenia ale wszytko do wytrzymania. po skóra goiła mi się bardzo szybko zadnych blizn i powikłań nie było trzeba tylko odpowiednio dbać. Pani kosmetolog Ola która wykonuje mi zabiegi zaleciła wykonanie 6 zabiegów wiec jestem na połowie.  Poki co po 3 zabiegu widze juz ogromną różnicę i juz nie mogę się doczekać ostatecznego efektu. Mimo ze zabiegi nie należą do przyjemnych polecam zabiegi tym laserem jak i Klinikę którą dla mnie jest jak najbardziej godna polecenia. Wszystko zostało mi wytłumaczone wiec wiedziałem jak to wszytko bedzie przebiegać.

Odnośnik do komentarza

Także miałem tatuaż jeszcze z lat młodości, kiedyś technologia stała na znacznie niższym poziomie, a moja dziara już nie była tak trwała. No stała się po prostu brzydka. Stary pigment, którego jest mało jest zdecydowanie łatwo usunąć, dlatego też zdecydowałem się na usuwanie tatuażu i na prawdę nie żałuje. Trochę bólu, ale problem z głowy. Warto oczywiście wybrać miejsce z odpowiednimi warunkami.

Odnośnik do komentarza

Skąd ja znam te problemy, jak byłem młody to też postanowiłem się wytatuować, wszyscy na osiedlu się tatuowali wtedy, taka moda była. A potem człowiek wydoroślał i problem sie pojawia. Na szczęście nie ja jeden zmądrzałem i jeden z kolegów polecił mi klinikę Krajewski, usuwałem tam laserem picosure, wszystko zeszło.

Odnośnik do komentarza
Gość aniamatusiak

U mnie było trochę inaczej, zwyczajnie pan tatuażysta się nie sprawdził i skiepścił robotę, stwierdziłam że już lepiej to usunąć, bo dobrze scoverować się nie dało, konsultowałam się z paroma artystami poleconymi przez innych. No i cóż, będę mądrzejsza na przyszłość ;) co do kliniki krajewski to rzeczywiście laser u nich się sprawdza, znajomi polecali)

Odnośnik do komentarza

Popełniłam w młodości ten błąd i najwyższy czas nastał, żeby pozbyć się tatuażu, którego zwyczajnie się wstydziłam. Polecono mi klinikę Neonia z Krakowa - jestem bardzo zadowolona. W końcu, w te lato będę mogła bez obaw nosić koszulki na ramiączkach ;)

Odnośnik do komentarza

Parę lat temu moja najlepsza przyjaciółka zorganizowała wyjazd urodzinowy. Zabrała mnie i pozostałe znajome na weekendowy wypad do Rumunii. Świetna zabawa, trochę zwiedzania, multum imprez, a co się z tym wiąże- alkoholu. Niezapomniane przeżycie. Wycieczkę jednak uznaje tylko w 50% za udaną. Czemu? Bo wróciłam też z jednym zapomnianym przeżyciem. Pijana i nieco podpuszczona przez koleżanki zrobiłam sobie tatuaż przedstawiający… pająka. Dużego pająka. Mój ukochany mnie przechrzcił po powrocie. Nie widziałam innego wyjścia z sytuacji jak usunięcie tatuażu. Po paru miesiącach, po zagojeniu się nowego nabytku, od razu umówiłam się na konsultacje z doktor Libondi w klinice Uniestetica. Widziałam jak Pani Klaudia po cichu się śmieje z mojej historii, ale profesjonalnie podeszła do sprawy. Według jej zaleceń przygotowałam się do zabiegu. Problem szybko zniknął. Pani doktor to niezmiernie uczciwa i sumienna osoba, której jestem wdzięczna jak nikomu dotychczas. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę zmuszona przejść przez taki zabieg, ale zawsze znajdą się jakieś plusy- przynajmniej poznałam nowe doświadczenia i mogę polecać dalej Panią doktor, której umiejętności są warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Gość ania8889

Mogę potwierdzić, że laserowe usuwanie jest bardzo opłacalne. Mało boli i warto poświęcić te parę miesięcy, żeby usunąć tatuaż. Mi się udało dzięki Clear Clinic. Najlepiej właśnie korzystać z usług profesjonalistów, osób, które mają duże doświadczenie oraz pasję do tego co robią.

Odnośnik do komentarza

~kakaja
Wydaje mi się, że ból podczas usuwania tatuażu to kwestia bardzo indywidualna. Wiadomo, że jest nieprzyjemnie, ale mnie wcale tak bardzo to nie bolało, do zniesienia. Poza tym dużo zależy od tego, jaki tatuaż się usuwa i jakich jest rozmiarów.

Ile sesji przeszłaś i gdzie, jak można wiedzieć? Planuję taki zabieg w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza

Przeszłam 4 sesje w klinice Elite, zabieg miała robiony laserem Discovery pico, wcześniej trochę czytałam na jego temat i ponoc jest najlepszy. Poszło gładko, jak pisałam ból do zniesienia, a po tatuaży praktycznie nie ma śladu, więc jestem zadowolona. Ale wiadomo, że to zależy od tatuażu, jaki masz. Na konsultacji powinnaś się dowiedzieć, jakie są realne szanse na usunięcie dziary. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że boli i zostaje blizna. Ja też miałam jeden głupi i po prostu poszłam do dobrego studia tatuażu JUNIORINK i oni zakryli mi ten stary nowym tatuażem. Wygląda to super, tutaj faktycznie dobrze się mną zajęli. Rysunek jest dokładny, mam taki geometryczny obraz zwierząt zrobiony z linii, naprawdę się postarali.

Odnośnik do komentarza

Laser jest najskuteczniejsza metodą, ale faktycznie delikatna blizna będzie, ciężko usunąć tak żeby nic nie było widać. Ale delikatne bliznę możesz zakryć innym tatuażem;) Zobacz jak kobiety zakrywają blizny po operacjach http://www.smedyczny.pl/tatuaze-na-bliznach-pooperacyjnych/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...