Skocz do zawartości
Forum

Popękane usta


Gość malyktosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malyktosiek

Hey;) Mam pytanie odnosnie ust bo nie potrafie sobie z tym problemem poradzic;/ A mianowicie zrobily mi sie na ustach z dwoch stron takie dwa suche pnkty i nie wiem juz czy brakuje mi jakis witamin czy jestem przewitaminowana juz sama nie wiem. Smarowalam to nawet wazelina ale to nic nie daje a dodam ze mam ladne,pelne usta i chcialabym je pomalowac a jest to nie mozliwe bo wygladam jakbym miala dwa strupy po obu str.:( Ratunku juz nie wiem co robic! Prosze o porade jakas kosmetyczke lub kogos kto sie zna na takim czym:(

Odnośnik do komentarza

Witam,

prawdopodobnie zmiany, które Pani opisuje pojawiły się wraz z nadejściem chłodniejszych dni.

W okresie jesienno-zimowym nasza skóra szybciej się odwadnia i staje się przesuszona - dotyczy to również ust. W tym czasie warto wręcz "nadużywać" kosmetyków pielęgnacyjnych i kilka razy dziennie aplikować na usta balsam regenerujący.

Polecam preparaty dostępne w aptekach, które zawierają w składzie w dużej ilości: wosk pszczeli (Cera Alba), lanolinę (Hydrogenated Lanolin) oraz olej parafinowy (Paraffinum Liquidum). Dzięki temu produkt ten będzie nie tylko regenerować delikatną skórę ust, ale również będzie je chronić przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak mróz oraz silny wiatr.

Jeszcze kilka słów o wazelinie :). Wiele z nas sięga po ten produkt w momencie, gdy usta stają się spierzchnięte i suche. Rzeczywiście substancja ta pośrednio nawilża skórę ust (tworzy warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernej ucieczce wody) oraz dodatkowo chroni przed działaniem czynników zewnętrznych.

Warto jednak wiedzieć, że substancja ta zawarta jest w wielu pomadkach do ust - i dlatego lepiej wybrać pomadkę będącą kompozycją rozmaitych składników natłuszczających oraz regenerujących skórę.

Działanie pomadki będzie zdecydowanie bardziej skuteczne, aniżeli działanie samej wazeliny.

Odnośnik do komentarza

Dodam również, że maseczka z miodu to idealny sposób na nawilżenie i wygładzenie ust. Taką maskę warto zastosować wieczorem przed spaniem.

Dość sporą ilość miodu aplikujemy na powierzchnię ust i powstrzymujemy się przed jego zjedzeniem ok. 15 minut ;). Po usunięciu miodu z ust aplikujemy jeszcze nasz ulubiony balsam do ust.

Od czasu do czasu warto również zafundować ustom peeling. Istnieją specjalne peelingi do ust, są one dostępne w wielu drogeriach. Jeżeli jednak nie posiadamy w kosmetyczce takiego produktu - wykorzystajmy szczoteczkę do zębów. Za jej pomocą wykonujemy masaż ust - okrężne ruchy szczoteczki powinny być delikatne (dzięki temu unikniemy podrażnienia tej delikatnej partii twarzy).

Odnośnik do komentarza

~Mała__MI
szczerze to o peelingu do ust to nie słyszałam.

Peelingi do ust są dostępne w sieciach wielu popularnych drogerii kosmetycznych ;).

Tego rodzaju peeling można również wykonać w warunkach domowych - wykorzystujemy wtedy składniki spożywcze takie jak cukier oraz oliwa z oliwek.

Wystarczy połączyć 1/2 łyżeczki cukru z odrobiną oliwy z oliwek, aż do uzyskania konsystencji papki. Taki peeling nakładamy na powierzchnię ust i delikatnie masujemy.

Następnie peeling należy zmyć za pomocą chłodnej wody i nałożyć na usta ulubiony balsam pielęgnacyjny.

Odnośnik do komentarza

Co jak co, ale ja się leczę od wewnątrz i stosuje olej konopny od Canapharm. Ma wiele dobrych zastosowań, bardzo nawilża skórę i usta działa przeciwzapalnie, odmładza naskórek i jest bogaty w witaminy i minerały, ma wiele innych dobrych właściwości, ale myślę, że te będą najbardziej przekonujące. Można tez zastosować maść albo pomadkę konopną, CBD jest super!

Odnośnik do komentarza

Ja miałam zawsze duży problem z suchymi ustami które czasem pekały. Teraz najcześciej używam masełka do ust z masłem shea i różą, albo malinowego. Świetnie nawilżają i na bardzo długo. Czasami też używam zwykłej wazeliny z aloesem ponieważ wazelina utrzymuje wodę wewnątrz skóry. Także i jedno i drugie wyjście jest super. Unikam matowych szminek bo jeszcze bardziej wysuszają i widac pęknięcia. Lepiej stosowac błyszczyki nawilżające jak Bell. Nie są drogie a fajnie nawilżają.

Odnośnik do komentarza

Bardzo często miałam problem z przesuszonymi  i piekącymi ustami, zawsze były zaczerwienione, używam różnych balsamów itp ale jak tylko przestawałam używać to problem wracał, jest lepeij dopiero po pomadce oeparol everyday, one mają w składzie olej z nasion wiesiołka i masło shea, mam ładnie wygojone usta, w ko,ńcu mogę użyć pomafki kolorowej :) A oeparolem smaruję dosłownie raz na 1-2 dni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...