Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki Vibin to moje pierwsze tabletki anty czy to normalne ze po 2 dniach moj okres sie zatrzymal? w dzien jeszcze byl i teraz sie zatrzymal... to nie bylo plamienie tylko wygladalo jak okres, w dodatku brzuch mnie bolal tak jak przy okresie

Odnośnik do komentarza

Witam, mam takie pytanie .... Bralam jedno miesieczne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych antykoncepcyjnych, zrobilam przerwe, nastapilo krwawienie... I kolejne opakowanie powinnam rozpoczac wczoraj :-/ zapomnialam...dzisiaj jest 9ty dzien... Czy moge kontynuowac przyjmowanie z uwzglednieniem dodatkowej antykoncepcji przez 7dni - czy musze czekac na kolejny okres zeby rozpoczac nowe opakowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam, biore Vibin mini od 1,5 roku. I z tym wiaze sie moje pytanie. Tabletke biore zawsze okolo godziny 17:00. Czy jednorazowe rozwolnienie (luzny stolec) nastepnego dnia ok godziny 10:00/11:00 ma wplyw na antykoncepcje? Dodam, iz zdarzylo mi sie to trzy dni pod rzad. Aktualnie jestem przy 2 tabletce placebo i czy powinnam z racji tego skrocic przerwe czy dodatkowo sie zabezpieczac? Czy jestem w pelni chroniona? Dodam, ze taka sytuacja miala miejsce po raz pierwszy i juz jest wszystko ok. Pozdr

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Od dwóch lat biote tabletki antykoncepcyjne kontracept. W zeszłym miesiącu (czerwiec) zapomiałam wziąć 17 tabletki antykoncepcyjnej. Zawsze biote o godzinie 19, zapomnianą tabletkę wzięłam o 7:30 rano (12,5h), a następną o stałej porze. Po skończeniu opakowania zrobiłam 7dniową przerwę - krwawienie wystąpiło. Po przerwie zaczęłam normalnie brać nowe opakowanie bardzo regularnie. Natępne krwawienie też wystąpiło, ale było to bardziej plamienie. Czy moge być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 28 lat. Od 4 lat stosuje tabletki antykoncepcyjne. Ogólnie wszytsko zawsze było dobrze. Ale teraz coś jest nie tak. 10 lipca dostałam tak jak zawsze krwawienie z odstawienia. Teraz biorę ostatnie tabletki z kolejnego blistra. Od 28 lipca źle się czuje. Mam takie dziwne mdlosci w zasadzie całe dnie. Myślę że w ciąży nie jestem bo kochałam się z mężem ostatni raz 1 lipca juz po tym było krwawienie. Czy to możliwe ze to jakieś skutki uboczne?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od roku stosuje antykoncepcję hormonalną, nigdy nie zapomniałam żadnej tabletki. W sobotę miałam przyjąć ostatnią tabletkę z blistra i zauważyłam że dostałam juz krwawienia. W tym miesiącu byłam na wakacjach, potem wyrwalam ósemkę na ból przyjmowałam ketonal forte apap i ibuprom o ile wiem leki te nie wpływają na antykoncepcję. Co więc może być przyczyną krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam kozy stam z konta przyjaciela moje pytanie Witam. Mam 28 lat. Od 4 lat stosuje tabletki antykoncepcyjne. Ogólnie wszytsko zawsze było dobrze. Ale teraz coś jest nie tak. 10 lipca dostałam tak jak zawsze krwawienie z odstawienia. Teraz biorę ostatnie tabletki z kolejnego blistra. Od 28 lipca źle się czuje. Mam takie dziwne mdlosci w zasadzie całe dnie. Myślę że w ciąży nie jestem bo kochałam się z mężem ostatni raz 1 lipca juz po tym było krwawienie. Czy to możliwe ze to jakieś skutki ubo

Odnośnik do komentarza

Brak okresu po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki stosowałam przez około 8-9. Mam 28lat, obecnie jestem zdrowa, aktywna fizycznie, nie mniej jednak przed rozpoczęciem antykoncepcji z przyczyn zdrowotnych miałam problemy z okresem. Tabletki Novynette przestałam brać 2 miesiące temu i tak nie dostałam już 2 okresów. Zapisałam się do ginekologa ale chciałam poznać Państwa opinie na ten temat -jakie kroki mam podjąć, jakie leczenie, jak najlepiej i w naturalny sposób przywrócić okres?

Odnośnik do komentarza

witam, mam pewien problem, biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette i zgubiłam jedną tabletkę więc przyjęłam następną. Co mam teraz zrobić? Czy z następnego opakowania zrobić opakowanie zapasowe? Czy po prostu brac do końca białe a następnie po jednej białej mniej (tzn. po 23 nie po 24) zacząć zielone i nowe opakowanie? Albo czekać do po zakończeniu białych do rozpoczęcia okresu i wtedy zacząć nowe opakowanie? (mam bardzo skąpą miesiączkę i nie jestem w stanie odróżnić jej od plamienia).

Odnośnik do komentarza

Witam.
Nurtuje mnie jedna rzecz.
Od 5 mies. stosuje tabletki Novynette i nagle pojawił się problem.
Krwawienie powinnam dostać wczoraj(tj.w Nd.)
W sobotę miałam delikatne żółte plamienia, wczoraj bardziej krwawe. Wieczorem zabarwiony śluz.
Dzisiaj boli mnie brzuch i będąc w toalecie zauważyłam krwawy śluz, a potem już nic.
Ciążę raczej wykluczam, bo razem z moim partnerem stosujemy podwójne zabezpieczenie (tabletki i prezerwatywy).
Czy to normalne, że nie dostałam krwawienia?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 22 lata postanowiłam sobie zrobić przerwę w tabletkach antykoncepcyjnych po prawie roku. Skończyłam brać w czerwcu i miałam "krwawienie z odstawienia" cały lipiec nie brałam tabletek i przed kilkoma dniami współżyłam z moim chłopakiem i niestety pękła nam prezerwatywa(wtorek). Miałam dostać miesiaczke w czwartek pod koniec lipca (tak jak zawsze sie to odbywało) i nie dostałam, czy możliwe jest że zaszłam w ciążę? Przy poprzednich odstawianiach tabletek miałam normalny cykl. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dostałam dwa razy biegunki po wzięciu tabletki antykoncepcyjnych i dwukrotnie wzięłam dodatkowo pigułkę z tego samego opakowania - czyli teraz mi tak jakby brakuje tabletek w opakowaniu. Powinnam mieć ostatnią tabletkę w środę. Czy mogę skrócić sobie cykl, czyli wziąć 19 tabletek - ostatnią w poniedziałek, zrobić dwa dni przerwy i od czwartku (mój normalny dzień zaczynania cyklu) zacząć nowy blister? Dodam, że tabletki biorę już od dwóch lat.

Odnośnik do komentarza

Witam, czy można przesunąć okres przy tab. qlaira? mam okres na początku miesiąca a chciałabym we wrześniu wyjechać na wakacje, a w internecie krążą różne opinie.. może Państwo mi pomożecie? Czy jeśli nie wezmę ostatnich 4 tabletek z blistra i od razu rozpocznę to będzie to dobre rozwiązanie tego problemu? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

13 lipca (5 dzień brania tabletek) miałam biegunke i nie przyjęłam dodatkowej tabletki. Tabletki brałam dalej do końca opakowania. 27 lipca odbył się stosunek (jedyny w tym cyklu), po około 24 godzinach przyjęłam Escapelle. Okres powinnam dostać wczoraj rano (2 sierpnia). Miałam wszystkie objawy takie jak zawsze przed okresem jednak ustały w dniu spodziewanego okresu. Czy mogę być w ciąży? Kiedy mogę zrobić test? I czy mogę rozpocząć branie kolejnego opakowania?

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam pytanie, biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin, jestem przy żółtych tabletkach, wczoraj zamiast wziąć tabletkę z niedzieli to wzięłam ze środę,bo przy wyjmowaniu tabletki ta z niedzieli mi się zgubiła gdzies w torebce i wzięłam tą ze środy, potem tabletke znalazłam i włożyłam ją na miejsce gdzie było napisane sroda, moje pytanie brzmi czy ochrona została zachowana? i miesiączka pojawi się normalnie przy 7dniowej przerwie placebo ? Proszę o szybką odpowiedz i dziękuję !

Odnośnik do komentarza

Antykoncepcja a biegunka Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne Atywia. W sobotę w nocy współżyłam,w niedziele o 21:30 wzięłam tabletkę,a o 1:13 (poniedziałek) miałam jednorazową biegunkę(stolec był wodnisty,ale gęsty)Czy tabletka się wchłonęła? Wczoraj był 16 dzień przyjmowania tabletek ( 3. tydzień) Jeśli nie,co mam zrobić,ponieważ Atywia nie ma dodatkowych tabletek.W ulotce jest opcja ,aby przerwać branie aktualnego opakowania,zrobić 7 dni przerwy i zacząć nowe. Co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Gość Monikaaa3

Witam. Biore od 3 lat tabletki kontracept. W sobote tj 1.08.2015 powinnam rozpoczac nowy blister. Dzis 3.08.2015 zauwazylam ze zapomnialam go rozpoczac. Wyjechal nad morze i dopiero wroce 8.08.2015. Co mam zrobic ? Wyrzucic pominiete tabletki i brac normalnie czy rozpoczac go wraz z nowa miesiaczka?

Odnośnik do komentarza

Witam, z powodu wyjazdu zdecydowałam się przyjąć dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych (Kontracept) pod rząd, bez 7-dniowej przerwy. Zapomniałam wziąć 4tej tabletki drugiego opakowania (czyli pierwszy tydzień tabletek drugiego blistra, jednak czwarty tydzień ogólnie). Zapomnianą tabletkę wzięłam po ok.17 godzinach. Czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie? I czy drugie opakowanie mam zużyć do końca, i dopiero wówczas zrobić przerwę? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

witam. mam bardzo nieregularne miesiaczki czasem nawet po kilka miesiecy przerwy .kilka miesiecy temu przestalam brac tabletki antykoncepcyjne i chcialam znow zaczac lecz miesiaczka mi sie znow spoznia a terzeba zaczac tabletki od 1 dnia cyklu jestem pewna ze nie jestem w ciazy bo przez ostatnioe 4 miesiace nie wspolzylam .moje pytanie czy moge zaczac brac tabletki teraz nawet gdy miesiaczka sie nie pojawi ? i czy w takim wypadku tabletki beda dzialac i jezeli tak to po jakim czasie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Czy tabletki Belara mogą powodować pojawienie się rozstępów na piersiach lub tylko jednej z nich? Jak wygląda świeży rozstep na piersi? Zauważyłam na lewej piersi krótkie wgłebiebienia w kolorze skóry z widocznymi malutkimi naczyniami krwionosnymi. . Czy to mogą być gruczoły i tluszcz czy tylko rozstepy? Czy może piersi juz nieco się wyciągnęły i zwisaja (miseczka F)? Rok temu schudłam 10 kg.czy piersi zwiotczaly i tak wyglądają?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie: zażyłam tabletkę "Escapelle"ok.15 godzin po stosunku. Po godzinie poszłam się wypróżnić. I boję się czy tabletka się wchłonęła? Wypróżnienie zazwyczaj miewam łatwe, ale też często miewam biegunki (jelito wrażliwe). Czy powinnam wziąć kolejną tabletkę dla pewności ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...