Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Tabletki antykoncepcyjne zażywam regularnie o godzinie 11. W związku z tym że mam problem z zaparciami i wypróżnieniem, raz na jakiś czas wieczorem, piję herbatkę ziołową senes (około godziny 21). Wypróżnienie następuje rano. Moje pytanie brzmi, czy obniża to działanie tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam, na początku czerwca odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Ovulastan, po odstawieniu pojawiła się niezbyt obfita miesiączka. Pod koniec czerwca uprawiałam z partnerem petting ale bez wytrysku. Miesiączki mam dosc nieregularne. Od miesiączki, ktora byla na początku czerwca nie dostalam kolejnej. Czy możliwe, ze jestem w ciąży? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Przymuję regularnie tabletki antykoncepcyjne. Niedawno miałam zapalenie wyrostka i przez antybiotyki przestaly one działać. Dostałam okresu, za wcześnie. Od operacji tabletek nie brałam. Ginekolog powiedział, że nowe opakowanie mam zacząć wraz z pierwszym dniem okresu. Jednak tego wciąż nie ma. Wiem, że to możretrwać jednak ważna jest dla mnie antykoncepcja. Będę próbowała skonsultować się z lekarzem choć chciałam spytać czy możliwe jest wcześniejsze rozpoczęcie opakowania - ot tak?

Odnośnik do komentarza

Witam, Od 1,5 roku biorę antykoncepcję Zoely. Zapomniałam przyjąć 18 tabletki z blistra, wzięłam ją po 29 godzinach, wraz z tabletką 19 (czyli niestety tabletkę 19 wzięłam również z opóźnieniem, ale "tylko" 5-godzinnym). Wiem, że gdy wzięłam już obie na raz, powinnam kontynuować branie białych tabletek, i nie biorąc placebo rozpocząć nowe opakowanie. Lecz czy jest to koniecznie? Czy mogę wziąć placebo i czekać na krawienie, czy wtedy ochrona atykoncepcyjna będzie trochę naruszona? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam! Pierwszego dnia miesiączki zaczęłam brać tabletki Ovulastan. Zwykle krwawienia trwają u mnie 7 dni, dziś mija 9 dzień i nadal miesiączka trwa. Czy to normalne? Oprócz krwawienia nic się nie zmieniło. Nie odczuwam żadnych innych skutków ubocznych antykoncepcji. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne VIBIN MINI. Dzisiaj o godz. 17 przyjęłam tabletkę z trzeciego blistra, ale o godz. 17:30, na skutek zatrucia pokarmowego, zwymiotowałam. Co powinnam zrobić ? Czy mogę wziąć dzisiaj tabletkę przeznaczoną na następny dzień i po prostu skończyć opakowanie o jeden dzień szybciej ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Od dwóch lat biote tabletki antykoncepcyjne kontracept. W zeszłym miesiącu (czerwiec) zapomiałam wziąć 17 tabletki antykoncepcyjnej. Zawsze biote o godzinie 19, zapomnianą tabletkę wzięłam o 7:30 rano (12,5h), a następną o stałej porze. Po skończeniu opakowania zrobiłam 7dniową przerwę - krwawienie wystąpiło. Po przerwie zaczęłam normalnie brać nowe opakowanie bardzo regularnie. Jutro powinno wystąpić krwawienie. Czy jest jakaś szansa abym była w ciąży? (Mam mdłosci)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne qlaira. W czasie urlopu zagranicą zauważyłam że kończy mi się blister a przy tych tabletkach nie wolno robić przerwy. Niestety nie miałam dodatkowego opakowania. Jestem teraz czwarty dzień od ostatniej tabletki i nie wiem jak dalej postąpić? Czekać na okres i zacząć nowe opakowanie czy niezwłocznie zacząć brać tabletki z nowego blistra odliczajac pominięte tabletki? Proszę o radę jak postąpić

Odnośnik do komentarza

Dziś zamierzam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne Vibin, ale dostałam okres. Czy mam odczekać aż on się skończy czy mogę brać je już od dzisiaj? :) Biorę także levetiracetam, czy okres i te leki nie osłabią działania Vibinu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam zmieniłam plastry na tabletki belara i nie wiem czy dobrze przyjelam pierwsza tabletkę, ostatni plaster odkleilam w środę i w następna środę przyjelam tabletkę, zrobiłam poprawnie ? I czy jestem chroniona ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Od pol roku stosuje tabletki Sylvie 20. Jestem na początku ostatniego opakowania, kończę je 18.08 Stad moje pytanie na ulotce NuvaRing napisane jest zeby włożyć ring np w środę o 22 i wyjąć w ten sam dzień 3 tyg pozniej tez w środę o 22. Lekarz powiedział mi, zeby po zakończeniu tabletek zrobic 7-dniowa przerwę, ósmego dnia użyć ring. Czy ring działa tak jak tabletki, należy aplikować to ósmego dnia po przerwie? Na ulotce jest napisane ze jest to 7 dni lekarz mowi inaczej

Odnośnik do komentarza
Gość dagu1234

Witam. Od prawie 3 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Belara. Po miesiącu czasu zdecydowaliśmy się z partnerem na współżycie " do końca ". Przyznam,że zdecydowaliśmy się 4 raz na to .Tabletki biorę codziennie o tej samej godzinie. Nie przyjmuje żadnych środków, które mogłyby je oslabić. Ale zmartwil mnie fakt, mianowicie ostatnio od stosunku po upływie kilku godz sperma partnera zaczęła wypływać z pochwy( jak za każdym razem) ale Od ostatniego razu mam lekko żółty sluz. Zostało mi 10 tabletek do końca opakowania. Mam teraz dodatkowo tkliwosc piersi, od 3 dni większy apetyt. Dosłownie takie same objawy jak przed miesiączka. Mam pytanie. Czy jest możliwość że zaszłam w ciążę? czy te objawy są normalne przy tabletkach anty i zaliczyć je do objawu zespołu przed miesiaczkowego? Przyznam,że zawsze jest ta wątpliwość.
Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, od pół roku stosuję antykoncepcję Microgynon 21, w zeszłym tygodniu zapisano mi antybiotyk. Przypadło to akurat na przerwę w tabletkach. W czwartek przestałam brać tabletki, a w piątek zaczęłam brać antybiotyk. W czwartek wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania, a do dzisiaj (piątek) biorę antybiotyki. Przez ile czasu antykoncepcja nie będzie działać? Czy może powinnam była nie rozpoczynać nowego opakowania? Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

witam! od pierwszego dnia miesiączki biorę tabletki antykoncepcyjne naraya plus, dotychczas nie zauważyłam u siebie żadnych skutków ubocznych, jednak dzisiaj dostałam (tydzień wcześniej) miesiączkę i nie dotarłam jeszcze do białych tabletek. Pytanie brzmi jak je zażywać? Czy dalej brać je po kolei czy zacząć nowe opakowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam.3 miesiace biore tabletki anty.Ostatnio zrobilam to" do końca ".Tabletki biorę codziennie o tej samej godzinie. Nie przyjmuje żadnych środków, które mogłyby je oslabić.Mam lekko żółty sluz.Zostało mi 10 tabletek do końca opak. Mam teraz dodatkowo tkliwosc piersi, od 3 dni większy apetyt. Dosłownie takie same objawy jak przed miesiączka. Mam pytanie. Czy jest możliwość że zaszłam w ciążę? czy te objawy są normalne przy tabletkach anty i zaliczyć je do objawu zespołu przed miesiaczkowego?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od czasu kiedy zaczęłam przyjmować tabletki Belara krwawienie jest bardzo skąpe. Ma postać gęsterzego śluzu, zabarwionego na kolor brunatny. Wcześniej stosowałam plastry Evra i krwawienie było długie i obfite, takie jak wtedy, kiedy nie stosowałam hormonów, dlatego też m.in.zmienilam Evre. Skończyłam drugie opakowanie Belary i krwawienie jest po raz kolejny krótkie i bardzo, bardzo niewielkie, jak plamienia na sam koniec menstruacji. Czy powinnam się martwić? Czy to typowe?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 13 mcy biorę tabletki antykoncepcyjne Mercilon. Postanowiliśmy z mężem starać się o dziecko, marzymy o bliźniakach. Slyszalam, ze po odstawieniu tabletek jest większe prawdopodobieństwo ciąży mnogiej. Dodam, że w mojej rodzinie od 2 pokoleń są bliźniaki ( babcia i moja mama). Czy mam większe szanse na powyższą ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość nieeeeeeeeeeew

Witam. Dostałam tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini. Okres dostalam w środę i wtedy wzięłam 1 tabletke. Dzisiaj muszę wziąć 4. Chciałabym jednak zrezygnowac z nich bo fatalnie się czuję. Czy jjeśli dzisiaj już ich nie wezmę to mój organizm bd funkcjonowal tak jak wcześniej? Miałam regularne cykle co 28 dni. Czy po takim krótkim czasie zażywania ich mój organizm będzie inaczej funkcjonowac? Czy będe musiala czekać aż się ureguluje?

Odnośnik do komentarza

Witam, mialam dwa wodniste stolce 3,5h po wzięciu 3 tabletki z blistra (tabletki biorę od trzech lat). Nie zażyłam dodatkowej tabletki. Czy jeśli przez ten tydzień będę stosowala dodatkowe mechaniczne zabezpieczenie, będę w pełni chroniona przez kolejne tygodnie? A może powinnam zażyć kolejna tabletke z blistra bo od zdarzenia nie minęło jeszcze 24h i zacząć nowe opakowanie dzień wcześniej? Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sidretella 20, w poprzednim cyklu skróciłam przerwę w braniu tabletek do 1 dnia, wg ulotki nie było żadnych przeciwwskazań. Zaraz zacznę 3 tydzień brania nowego opakowania, a do tej pory mam plamienia. Czy to coś poważnego? Nigdy nie skracałam przerwy, tabletki biorę prawie 2 lata i nigdy nie było żadnych problemów. Czy to jest spowodowane skróconą przerwą i nie muszę sie przejmować? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat stosuję antykoncepcję w postaci tabletek, wcześniej Syndi35, obecnie Microgynon. Ogólnie czuję się dobrze, jednak jestem w trakcie 2 tygodnia blistra i zauważyłam pogorszenie się cery oraz gęsty biały śluz. Powinnam się tym niepokoić? Wykonać badania poziomu hormonów? Czy jednak to może być spowodowane stresem?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki VIBIN okres dostałam rano o godzinie 9, a tabletke antykoncepcyjna wzielam o godzinie 20, czy bede zabezpieczona za 14 dni tymi tabletkami i dalej to sie wlicza w 1 dzien okresu czy moze zle zrobilam biorac ja pod wieczor dopiero? teraz je biore codziennie okolo godziny 20.

Odnośnik do komentarza

Witam ;) Biorę tabletki lesiplus już 3 miesiąc. W pierwszym wszystko było dobrze poza plamieniami o których uprzedziła mnie pani doktor, w drugim odczuwałam ból piersi jednak krwawienia wstąpiły co oznaczało dla mnie brak ciąży. Jestem w trzecim opakowaniu pozostało mi jeszcze 5 rózowych tabletek i 4 białe jednak dzisiaj przy 19 tabletce zaczęło się krwawienie. Czy jestem chroniona nadal przed ciążą i czy jeśli wystąpiło krwawienie ciąża jest mało prawdopodobna. nie miałam żadnych jej objawów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...