Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialabym zapytac czy jezeli przyjelam jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych 21 dni w przerwie 3 dnia wystapilo krwawienie z odstawienia i teraz minelo juz 30 dni a normalnej miesiaczki brak mozliwe ze jestem w ciazy? Tabletki przyjmowalam bezblednie czasem zdarzylo mi sie wziac 20 min pozniej. Od kilku dni mam bole podbrzusza jak na okres a jego samego brak

Odnośnik do komentarza

witam, 4 września mam ślub i teoretycznie powinam być świeżo po okresie ale obawiam się że stres może mi go przesunąć i akurat wypadnie na mój termin ślubu. Mam dwie recepty: Lesiplus i Belara. Które są lepsze? Chciałabym pominąć przerwę między listkami. Z tym że lesiplus maja 24+4 tabletki. Wystarczy ominąć pacebo i brać z nowego listka dalej różowe? Jest mozliwosc ze mimo tego wystapi krwawienie? Tyle się naczytalam,że już nie wiem co myślec..a okres poinnam dostać teraz na dniach.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

4 dni temu wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania i od jakichś 2-3 dni mam lekkie zawroty głowy i delikatne nudności, miałam też lekkie i krótkie bóle brzucha. zabezpieczamy się z partnerem, w ostatniej przerwie dostałam okres po kilku dniach, co mi może być?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy w ostatnim miesiącu w 14 dniu dostałam krwawienia i odstawiłam tabletki po 4 dniach krwawienie ustało i zaczęłam dalej brać tabletki biorę je już 9 dzień, czy one działają?

Odnośnik do komentarza

Mam nieregularne miesiączki. Zwróciłam się z problemem do ginekologa. Lekarz wykrył u mnie zespół jajników drobnopęcherzykowych i zalecił leczenie hormonalne. Mam pytanie czy po zażywaniu hormonów, można przytyć? Czy zależy od naszej diety?

Odnośnik do komentarza

witam, przymuje tabletki antykoncepcyjne Vixpo, dwie godziny po przyjeciu 17 tabletki dostalam bolesci brzucha. Zalatwaialam sie dwa razy jednak raczej nie byl to luzny stolec. Nie przyjełam tabletki z zapasowego opakowania gdyz nie bylam pewna czy poprzednia sie nie wchlonela, czy w tym wypadku ochronia nie zostala przerwana? co powinnam teraz zrobic?

Odnośnik do komentarza

Witam, Od roku stosuje Nuvaring. Wcześniej przez kilka lat przyjmowalam Yaz. Niestety od dwóch tygodni dokuczały mi silne bole brzucha i glowy. Dzisiaj byłam u swojego ginekoga który kazał niezwłocznie usunąć krążek (nowy założyłam wczoraj 27.07 po tygodniowej właściwej przerwie) w związku z tymi dolegliwościami. Mam zrobić tydzień przerwy i 4.08 zacząc przyjmować Yaz. Zapomniałam dopytać czy w takim wypadku zabezpieczać się dodatkowo przez tydzień czy do końca pierwszego opakowania Yazu?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 20 lat i niedawno postanowiłam rozpocząć współżycie (wcześniej byłam dziewicą). Tabletki antykoncepcyjne biorę od pierwszego dnia miesiączki. Pani doktor powiedziała mi, że może mi się przedłużyć krwawienie, ale już po okołu tygodniu od okresu mam jasnobrązową (na początku była ciemniejsza) wydzielinę, trwa to już prawie dwa tygodnie. Kilka dni temu współżyłam i nie wiem czy poczekać jeszcze z wizytą u ginekologa i co oznacza to plamienie. Serdecznie proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, bardzo proszę o ocenę mojej sytuacji. 9 dnia zażyłam tabletkę antykoncepcyjną, jednak dokładnie po dwóch godzinach zakrztusiłam się i doszło do wymiotów (w bardzo niewielkich ilościach, nie zawierały się nawet w połowie filiżanki). Nie zażyłam dodatkowej tabletki i tu pojawia się pytanie, jak bardzo mogło dojść do obniżenia skuteczności antykoncepcji i przez jaki czas powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Z góry dziękuję za poradę :)

Odnośnik do komentarza

Witam,od 17 dni biorę tabletki antykoncepcyjne (z 4 placebo) i rozpoczęłam już współżycie, za kilka dni jadę na wakacje i miesiączka właśnie wtedy mi wypada.Czy mogę opuścić tabletki placebo i zacząć nowe opakowanie (na ulotce nie ma przeciwwskazań), ponieważ to moje pierwsze w życiu opakowanie i nie wiem czy już po 24 tabletkach mogłabym na to sobie pozwolić. Dodam jeszcze, że od końca miesiączki mam jasnobrązowy śluz. Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam! Biorę tabletki novynette i dostalam okres podczas brania drugiego opakowania przy 15 tabletce. Lekarz kazał zrobić 3 dni przerwy (byłam u niego 3 dnia okresu) a następnie kontynuować branie tabletek z tego rozpoczętego blistra. Zastanawiam, czy to dobry pomysł, tzn brałam je i rozpoczęłam kolejne opakowanie, ale nie wiem, czy wziąć wszystkie, potem zrobić przerwę, czy przerwać przy 17. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam do pani pytanie powinnam wziasc tabletke w niedziele wieczorem ale dopiero wzielam ja w poniedzialek o 14 a druga wzielam wieczorem tak jak powinnam wziasc,byla to pierwsza tabletka z pierwszego tygodnia w wtorek gdy mialam wziasc kolejna to przypomnialo mi sie ze tydzien wczesniej w niedziele byl stosunek.Co mam teraz zrobic?brac dalej?czy przerwac?skoro ryzyko jest bo byl stosunek tydzien przed zapomnieniem tabletki.bardzo prosze o odp

Odnośnik do komentarza

Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po czterech miesiącach, pełnych cyklach. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w okresie odstawienia tabletek, jeśli nie stosowaliśmy z partnerem żadnej innej antykoncepcji, ale partner nigdy nie kończył stosunku we mnie. Czy brak okresu może być spowodowany odstawieniem tabletek czy ciążą?

Odnośnik do komentarza

Witam, Od 10 miesięcy biorę tabletki Angiletta. Wczoraj po 7 dniowej przerwie wzięłam pierwszą tabletkę o godzinie 13:20 (tylko z tego powodu, że nie mogłam znaleźć w swoim mieście tabletek tej firmy), zawsze brałam tabletki o godzinie 11:00. Czy mogę dzisiaj przyjąć tabletki o godzinie 11:00 i brać je o tej godzinie do końca opakowania? Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 20 lat i od listopada 2013 roku biorę tabletki antykoncepcyjne microgynon 21. Jak długo można je brać, jest jakiś limit? Czy mogła bym teraz zacząć stosować plastry anty? czy plastry mają taką samą skuteczność jak tabletki? czy do plastrów są jakieś tabletki osłonowe tak jak przy pigułkach? obawiam się skutków ubocznych. Czy branie kolejny rok tabletek lub używanie plastrów będzie dla mnie bezpieczne? czy to nie wpłynie na moją płodność?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, dnia 20.07 1h po zażyciu tabletki(6dzień) trochę wymotowałam(nie do pustego żołądka), dnia 22.07 odbyłam stosunek przerywany, dnia 24.07 też stosunek przerywany, 26.07 wzięłam EllaOne. Dodam też iż mam polipa macicy(ponad1cm). Jakie jest ryzyko ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

dzien dobry mam takie pytanie mam tabletki rigevidon w celu antykoncepcji kiedys juz je bralm potem nie bo nie bylo potrzeby teraz chcialm by wznowic jak powinam zaczac? bo juz nie pamietam i czy jesli wezwe narazie tylko 1 opakowanie to cos da?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vibin, w aptece zaproponowano mi zamiennik Cortelle. Sklad tabletek jest taki sam. Niestety nie moge skonsultowac sie w tej chwili ze swoim lekarzem. Czy jesli przejde na zamiennik to skutecznosc bedzie zachowana? I czy po 7 dniowej przerwie moge zaczac normalnie brac te tabletki czy musze sie dodatkowo zabezpieczac?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Od dwóch lat biote tabletki antykoncepcyjne kontracept. W zeszłym miesiącu (czerwiec) zapomiałam wziąć 17 tabletki antykoncepcyjnej. Zawsze biote o godzinie 19, zapomnianą tabletkę wzięłam o 7:30 rano (12,5h), a następną o stałej porze. Po skończeniu opakowania zrobiłam 7dniową przerwę - krwawienie wystąpiło. Po przerwie zaczęłam normalnie brać nowe opakowanie bardzo regularnie. Czy jest jakaś szansa abym była w ciąży? (Od kilku dni bardzo mnie mdli).

Odnośnik do komentarza

Od prawie roku biorę tabletki antykoncepcyjne Teenia. Podczas stosunku stosuję również prezerwatywy. Ostatnią tabletkę biorę zawsze w niedzielę i krawienie zaczyna się zazwyczaj we wtorek. Dzisiaj jest już środa wieczór i krwawienia nadal nie ma. Nie uprawiałam seksu w dni płodne oraz jak zawsze stosowałam prezerwatywę przy każdym stosunku czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

1 lipca przepisano mi Qlaira. Po 12 dniach przyjmowania zaczely sie plamienia i krwawienia. Miedzyczasie bylam u innego lekarza ktory stwierdzil ze Qlaira z racji mojego wieku nie sa dobrymi lekami i zaproponowal mi Cerelle. Lekarz kazal zaniechania przyjmowania Qlaira i na drugi dzien zaczac brac Cerelle. Plamienie trwa juz od 3 tygodni.Co robic? Czy te tabletki naprawde sa dobre? co z moim okresem ktory byl zawsze regularnie? Teraz juz nic nie wiem. Czy mam odstawic lekarstwo? Prosze o rade

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...