Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

~b...m
Od kilku miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. 3 dni temu, rozpoczęłam nowe opakowanie, wczoraj zorientowałam się, że zapomniałam ktorejś tabletki z poprzedniego listka. Krwawienie z odstawienia nastąpiło dzień wcześniej niż zwykle. Jednak rozpoczęłam nowy listek normalnie (wtedy jeszcze nie wiedziałam). Wczoraj wieczorem odbyłam stosunek bez zabezpeiczenia i zastanawiam się czy konieczne jest zazycie tabletki "po", a jesli to zrobię to czy mogę nadal normalnie kontynuować branie tabletek?

Po zażyciu tabletki po możesz kontynuować antykoncepcję hormonalną tak jak dotychczas, jednak powinnaś pamiętać o każdorazowym korzystaniu z prezerwatyw aż do następnego okresu. Tabletka po dostępna bez recepty sprawia, że standardowe hormonalne środki antykoncepcyjne, np. pigułki oraz plastry, są tymczasowo mniej skuteczne.

Odnośnik do komentarza

~k...l
witam. biorę tabletki antykoncepcyjne Midiana a mój lekarz przepisał mi Yaz. Kończę ostatni blister Midiany i nie wiem kiedy wziąć pierwszą tabletkę Yaz. Bradzo proszę o pomoc.

Potraktuj nowy blister Yazu tak jakby to byl kolejny Midiany. Nie rob zadnej przerwy.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość klaudia_duska

Witam, chciałabym dowiedzieć się czy lek Dobretin ma wplyw na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Jest w nim 100mg trimebutinu. Znalazłam, że jego zamienniki, bodajże Tribux i Debridat, nie wływają na tabletki ale czy Dobretin również? Dodam, że stosowałabym ten lek w odstępie 4 h przed lub po tabletce antykoncepcyjnej. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam po urodzeniu 2 dziecka zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne. Bralam je rok. Wybralam pelne opakowanie, pojawilo sie krwawienie trwające 9 dni i teraz mija 33 dni a okresu nie ma. Robilam 2 testy i wynik byl ujemny. Czy powinnam sie martwic?

Odnośnik do komentarza
Gość ewelisia21

Witam. Karmię piersią i biorę doustnie antykoncepcję hormonalną od dwóch miesiecy. Tabletki CERAZETTE. Okres pierwszy pojawił się 3 mies po porodzie . Od 20 dni nie pojawił mi się okres. Test ciazowy robiłam 2tyg temu jednak wynik negatywny. Mogę być w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Ominęłam pierwszą tabletkę nowego cyklu. Zorientowałam się dopiero dziś, w 4 dniu. Wczoraj wieczorem współżyłam bez zabezpieczenia. Czy mogę zazyc tabletkę awaryjną? i czy jeśli ją zazyje to kiedy kontynuowac z dotychczasowymi tabletkami?

Odnośnik do komentarza

Pod nadzorem ginekologa zaczęłam brać drugie opakowanie tabletek anty (wakacje). 5 dnia 2 tygodnia zapomniałam wziąć tabletki (9rano). Wzięłam dwie następnego dnia(9rano). Tego piątego dnia doszło do stosunku. Czy jestem chroniona przed ciążą?

Odnośnik do komentarza

Pod nadzorem ginekologa zaczęłam brać drugie opakowanie tabletek anty (wakacje). 5 dnia 2 tygodnia zapomniałam wziąć tabletki (9rano). Wzięłam dwie następnego dnia(9rano). Tego piątego dnia doszło do stosunku. Czy jestem chroniona przed ciążą?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne mniej więcej od połowy roku. Rozpoczęłam nowe opakowanie w środę jednak w piątek wybrałam się na długi weekend i niestety zapomniałam wziąć tabletek. Dziś jest poniedziałek (nie wróciłam jeszcze do domu) więc pominęłam już 3 tabletki. Co zrobić w tej sytuacji ? Zrobić przerwę i rozpocząć nowe opakowanie, czy poczekać aż wystąpi krwawienie z odstawienia ? Proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, moje pytanie brzmi: wzielam pierwsze opakowanie tabletek Naraya, krwawienie dostalam w 3 dniu. Bardzo dobrze sie po nich czuje nie mam zadnych skutkow ubocznych. Waze 74kg przy wzroscie 158cm i wyczytalam ze tabletki antykoncepcyjne moga byc nieskuteczne przy nadwadze. Czy tabletki naraya moga nie dzialac w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Gość pozytywkax

Witam, od kilku dni mam problem który mnie męczy, więc postanowiłam zasięgnąć porady i rozwiać swoje wątpliwości. Otóż jestem w trakcie drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, dokładnie ósma tabletka. Przy pierwszym opakowaniu nie odczuwałam skutków ubocznych, jedynie przy siedmiodniowej przerwie bóle głowy. Obecnie od kilku dni obserwuje u siebie dużo białego, gęstego i lepkiego śluzu (ale żadnego pieczenia, swędzenia, tylko ten śluz), dziś podczas stosunku mój partner powiedział, że odczuwał gorąco wewnątrz pochwy (nigdy wcześniej aż takie), czy to sprawa podniecenia? I czy wszystko w porządku? Co z tym śluzem? Martwi mnie to. Do tego wieczorami czuję sie trochę źle, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Dobry Wieczór, Przez 6 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne jako preparat leczniczy.Właśnie je skończyłam zażywać.Czy możemy się od razu starać o dziecko i niczemu to nie zaszkodzi czy należy odczekać. Z góry dziękuję za odpowiedź. Agnieszka

Odnośnik do komentarza

dzień dobry, pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych. Zapomnialam wziac 3 ostatnich tabletek z blistra, tak wiec przerwalam stosowanie od tamtego czasu. Mialam juz miesiaczke, za 2 tygodnie będzie nastepna. Stąd moje pytanie czy mogę brać tabletki od nowa od pierwszego dnia miesiaczki czy potrzebna jest dluzsza przerwa?

Odnośnik do komentarza

Witam :) Chciałabym poprosić o wytłumaczenie schematu zmiany pierwszego dnia wystąpienia krwawienia miesiączkowego tabletkami antykoncepcyjnymi ... Jest ulotka, czytam ale nie do końca potrafię się w tym odnaleźć niestety ... Myślę, że to mało istotne, ale na wszelki wypadek dodam, że przyjmuję lek Belara. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Karolina

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie miesiączki po braniu pigułek antykoncepcyjnych. Otóż zażywałam pigułki przez miesiąc na wchłonięcie małego torbiela na jajniku który się wchłoną. Po odstawieniu dostałam normalnej miesiączki, dziś mija jej 4 dzień, a temperatura mierzona w pochwie waha się między 37'C a 37'2'C czy mam powody do niepokoju? Dodam, że miałam cykle 28dniowe

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę dość regularnie (tzn staram się je brać co 24h ale czasem zdala sie np godzinę później.) tabletki antykoncepcyjne. Trzy dni temu odsyłam pełny stosunek z chlopakiem a dziś rano dostałam plamienia. Dodam że tabletki biorę ponad rok i to mój pierwszy raz do końca, do tego mam skróconą kostkę i biorę zastrzyki przeciwzakrzepowe. Co może być przyczyną plamienia? Bo to chyba niemożliwe, żeby była to implantacja zarodka... Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...