Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne, jednak z racji bolu nog zamierzam je odstawić. Uprawiałam seks 7 dnia brania tabletek (pełny), po czym następnego postanowiłam wziąć ostatną, 8 tabletkę. Czy istnieje ryzyko zapłodnienia, zwazywszy na żywotność plemników?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tabletki przyjmuję o godzinie 21. Wczoraj również wzięłam o 21, a około 1 w nocy wymiotowałam i od razu wzięłam następną tabletkę z obawy, iż mogła się nie wchłonąć.
Minęły jednak 4 godziny więc jeżeli się wchłonęła, to czy przyjęcie dwóch tabletek jednego dnia jest niebezpieczne?
Z rana, o 9 wypróżniłam się, jednak nie była to biegunka, lecz raczej była w stanie stałym. Czy tabletka (ta druga) zdążyła się do tego czasu wchłonąć?
Jeszcze jedno, czy mogę teraz normalnie doprowadzić cykl do końca, przez 21 dni, czy powinnam go skrócić do 20?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Z konieczności przyjęłam tabletki antykoncepcyjne logest bez siedmiodniowej przerwy (2 opakowania pod rząd). Po 10 tabletce 2 blistra wystąpiło u mnie krwawienie, które utrzymuje się już 5 dzień. na początku było to lekkie plamienie, teraz obfitością przypomina normalny okres. czy wobec tego antykoncepcja jest zachowana? i czy teraz mogę zmienić (po skonczeniu blistra) logest na yasminelle (pamiętam, że mój organizm lepiej je tolerował) i czy mam robić normalną przerwę siedmiodniową po ukończeniu logestu i wtedy zacząc brać yasminelle? Uprzejmie proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Hej czy zmieniając tabletki antykoncepcyjne Midiana na Vibin o takim samym składzie czyli 3 mg +0,03mg czy trzeba było je zażyć po 7 dniowej przerwie czy z pierwszym dniem krwawienia, bo ja zażyłam po 7 dniowej przerwie, ponieważ pani ginekolog nie poinformowała mnie jak mam je brać a potem za tydzień współżyłam ale dodatkowo zabezpieczaliśmy sie prezerwatywą tylko ze akurat wtedy nam się zsunęła i martwię sie czy tabletki te w ogóle działały ?? Bo boję się że mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

pajacyk123
Hej czy zmieniając tabletki antykoncepcyjne Midiana na Vibin o takim samym składzie czyli 3 mg +0,03mg czy trzeba było je zażyć po 7 dniowej przerwie czy z pierwszym dniem krwawienia, bo ja zażyłam po 7 dniowej przerwie, ponieważ pani ginekolog nie poinformowała mnie jak mam je brać a potem za tydzień współżyłam ale dodatkowo zabezpieczaliśmy sie prezerwatywą tylko ze akurat wtedy nam się zsunęła i martwię sie czy tabletki te w ogóle działały ?? Bo boję się że mogę być w ciąży?

wszystko jest ok, zrobilas 7 dni przerwy i wzielas tabletki dalej, skald ten sam, dzialanie takie samo

Odnośnik do komentarza

Witam,
Własnie przyjechałam do domu na wszystkich świętych i zauważyłam, że nie wzięłam ze sobą tabletek Daylette. Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Będę mogła je zażyć dopiero w niedzielę tak więc nie wezmę tabletki, ani jutro, ani w sobote, i dopiero w niedziele koło 19. Czy mam wziąć 3 tabletki na raz? Że ryzyko zajścia w ciąże jest duże to wiem i nawet o to nie pytam, ale nie wiem czy mogę przyjąć tyle tabletek na raz.
Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam! Wczoraj rano wypróżniłam się, konsystencja była rzadka i wystąpiła raz, bez bólów brzucha itp. Nastąpiło to godzinę po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej. Nie przyjęłam tabletki z zapasowego blistra, gdyż w ulotce jest mowa jedynie o ostrej biegunce, czyli takiej, przy której odwiedza się toaletę kilka razy w krótkim czasie i mogą wystąpić też boleści brzucha. U mnie nic takiego nie było,
jednakże chciałabym się dowiedzieć,czy postąpiłam dobrze, a jeżeli nie, to co powinnam zrobić.
Liczę na szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...