Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam, że najlepszą metodą jest antykoncepcja hormonalna. Mam dwójkę dzieci i podjęliśmy z mężem decyzję, że na tym poprzestaniemy, to było prawie 15 lat temu. Od tamtego czasu brałam różne tabletki, teraz Orlifique, czuję się po nich bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem antykoncepcja hormonalna to silna ingerencja w organizm, polecam Cyclotest myWay komputer cyklu, precyzyjnie ukazuje płodne dni. Dla mnie to fajna i nowoczesna metoda, prosta i naturalna. Kobietki dbajmy o siebie, natura wie co robi:)

Odnośnik do komentarza
Gość Sonia77

Ja niestety doświadczyłam negatywnego wpływu na organizm, jak postanowiłam starać się o dziecko. Dziś po ciąży nie powróciłam do hormonów, stosuje komputer cyklu myway, którym wyznaczam swoje dni płodne i zabezpieczam się prezerwatywą. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie "okresu" podczas brania tabletek antykoncepcyjnych. Przyznaje się że sama zamieszkałam... Skończyłam brać opakowanie tabletek zrobiłam 5 dni przerwe ( ze względu na wyjazd) i zaczęłam brać kolejne opakowanie. Po tygodniu brania tabletek dostałam "okres" (trwa 8dzien) tabletki biorę dalej, ale zastanawiam się co że skutecznością no i co teraz z następnym opakowaniem? Roclbyc przerwę 7dni czy wziąć tabletki z następnego opakowania. Biorę tabletki vibin

Odnośnik do komentarza

Tylko nieszkodliwa antykoncepcja to prezerwatywa i wyśmiewany kalendarzyk tak nam powiedział lekarz podczas mojego badania pochwy. Nam bo zawsze podczas każdego badania jest mój chłopak a mam prawo mieć chłopaka podczas badania pochwy i zabiegu bobtonja decyduje a NIE lekarz!

Odnośnik do komentarza
Gość Gość f..7

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne 2 składnikowe. Podczas 7 dniowej przerwy krwawienie miałam zawsze 5 dnia, aby je przesunąć właśnie 5 dnia wzięłam tabletkę z kolejnego opakowania. Dzień po jej zażyciu zaczęłam brać antybiotyk 3-dniowy na bazie azytromycyny. Podczas brania antybiotyku współżyłam jednakże na początku stosunku bez prezerwatywy, później z. Niepokoje się ponieważ odczuwam ból w prawym podbrzuszu, być może przez wcześniejsze zażycie tabletek i szybsze zakończenie krwawienia z odstawienia (trwało 1 dzień). Czy w takich okolicznościach są jakiekolwiek szanse na ciąże, co może oznaczać ból w podbrzuszu?  

Odnośnik do komentarza

Jako antykoncepcję polecam tester owulacyjny Afrodyta Smart i aplikację Afrodyta na telefon. Nie jest to zwyczajna aplikacja - kalendarzyk. Współdziała z testerem owu, który jest w formie małego mikroskopu, na który nakłada się kilka kropel śliny bez rozcierania. Po wyschnięciu nakłada się testes na aparat fotograficzny smartfona i aplikacja na telefonie robi zapis, pokazuje wynik, tworzy wykres. Jest możliwość ustawienia przypomnienia o wykonaniu badania. Aplikacja powiadamia w przód o pojawieniu się owulacji.

Odnośnik do komentarza

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 3 lat, aktualnie tabletki Qulaira od roku ze względu na zmianę z innych, są to tabletki tzw. 28dniowe, zorientowalam się(mylnie) w 18 dniu rano, że zapomniałam tabletki dzień wcześniej, zażyłam wcześniejszą tabletkę rano, następnie wieczorem zauważyłam, że jednak zapomniałam również o jeden dzień wcześniej niż myślałam i wieczorem zażyłam 2 tabletki chcąc nadrobić zapomniane. Tego samego dnia odbyłam stosunek, w którym mogło dojść do zapłodnienia. Czy powinnam nadal przyjmować tabletki zważając na ryzyko ciąży? Pojawiło się plamienie z odstawienia. Kiedy powinnam zrobić test ciążowy?

Odnośnik do komentarza

Piszę tutaj gdyż nie mogę dodzwonić się ani spotkać z żadnym lekarzem przez obecną sytuację. Biorę tabletki dionelle od 3 lat. Nie pominęłam żadnej tabletki a nie dostałam krwawienia z odstawienia. Testy ciążowe 3 negatywne. Nie było nic co zakłóciło by wchłonięcie tabletki. Zaczęłam według ulotki kolejny blister tabletek. Czy może być to spowodowane stresem? Czy powinnam się mimo wszystko niepokoić ciąża? Co mam zrobić gdy w przyszłym miesiącu nie będzie krwawienia?

Odnośnik do komentarza

Witam . Brałam tabletki antykoncepcyjne przerwałam je brać w trakcie opakowania zakończyłam  je brać na 11 tabletce nie biorę już 4 dzień.  Z mężem uprawiam seks bez zabezpieczenia i kończy w środku .  Pytanie czy po tych 3 dniach nie brania leków można zajść w ciążę czy to mało prawdopodobne?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...