Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kobieta0

Witam serdecznie, 3 tygodnie temu poprzez cesarskie cięcie urodziłam córeczkę. Mój organizm dalej oczyszcza się po porodzie, jednak już nie krwawie tylko wydzielam śluz koloru beżowo brązowego (albo coś w podobie) Po takim też czasie, czyli po 3 tygodniach zdecydowałam się z partnerem na stosunek, jednak nie jesteśmy pewni czy partner zdążył ze tak powiem wyskoczyć ;) Pytanie moje brzmi: jeśli nie zdążył to jest możliwość zajścia w ciążę? Czy to za wcześnie?

Odnośnik do komentarza

Mam problem mianowicie od 5 lat biore Microgynon 21 i 2 lub 3 opakowania nie robilam 7-dniowej przerwy. 13 lutego zaczelam kolejne opakowanie i 17 lutego rano kochalam sie z mezem i skonczyl poza mna natomiast tez 17 zapomnialam wzoac tabletki wiec zrobilam przerwe a 18.02 dostalam plamienie i na dodatek nowe opakowanie powinnam zaczac 24.02 a zaczelam wczoraj tj.25.02 biorac 2 tabletki od razu. Czy jest mozliwosc ciazy

Odnośnik do komentarza
Gość Malinakalina 1003

Witam mam pytanie jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne żółte na codzień a białe gdy mam okres żółte się skończyły już a okresu nie mam czy brać nadal żółte z nowego pudełka czy wziąść białe mimo to

Odnośnik do komentarza

Piszecie tak dużo o obawach związanych ze stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Czy nie prościej byłoby zastosować metody naturalne planowania poczęcia dziecka.
Są one bezpieczne dla zdrowia, tanie, można współżyć bez zabezpieczenia, dają nam znajomość dni płodnych.
Dzięki nim poznajemy coraz lepiej swój organizm.
Myślę, że warto spróbować.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Poliyariania

Witam czy tabletka pominięta 9 dnia to 2tyd. W zeszła sobotę powinnam wziąć tabletkę o godzinie 17niesetyy przez przygotowania do imprezy zapomniałam, w niedziele odbyłam stosunek z prezerwatywa a po około godzinie 18zjaelam dwie ta prawidłową i pominięta czy byłam zabiezpieczona?

Odnośnik do komentarza
Gość cytrusek1234

Mam problem. Wzięłam pierwsza tabletkę antykoncepcyjna (pierwszy raz w zyciu) zgodnie z ulotka pierwszego dnia miesiaczki. Niestety po godzinie (niecałej) lekko mi sie cofnęło a treść pokarmowa jaka był w dużej mierze sok żołądkowy w niedużej ilości wyplulam. Tak po prostu jakby odbiło mi sie i cofnęło do gardła a to co sie odbiło wyplulam. Czy mam to traktować jako wymioty i czy skuteczność pierwszej tabletki z powodu tego incydentu zmalała lub zmniejszone zostało jej wchłanianie ? Czy przez następne 7 dni powinnam stosować dodatkowa formę antykoncepcji? Bardzo prosze o szybka odpowiedz i Dziekuje za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Gość Agniese

Witam.
Przyjmuję pigułki Vibin 21+7, zawsze o godzinie
22. W trzecim tygodniu zapomniałam przyjęcia tabletki i zrobiłam to rano (przed upływem 12 godzin), jednak kolejnego dnia przydarzyło mi się to samo - nie przyjęłam tabletki o 22, tylko rano. Czy antykoncepcja w tym przypadku będzie zachowana? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Gabrysia00

Witam biorę antykoncepcje 21+7 już kilka lat więc dziwię się że moglam jedną zapomnieć. Dzis powinnam zacząć przerwę ale zorientowałam się że jedna mi została czyli zapomniałam jedną w tym tygodniu prawdopodobnie był to poniedziałek ale następne btalam normalnie. Wyszło że zazylam 20tabletek. Zażyć ta 21 w dzień przerwy i zrobić ta 7 dniowa przerwę czy zacząć blister bez robienia przerwy?

Odnośnik do komentarza
Gość Marysia26ipół

U mnie to różnie bywało z miesiączką i w zasadzie nadal bywa. Nie jestem ekspertką i polegam wyłącznie na doświadczeniu swoim oraz wiedzy lekarzy, z którymi do tej pory miałam styczność. Więc poszukiwałam jakiś dodatkowych informacji, bo te które słyszałam za drzwiami gabinetu lekarza nie były dla mnie dostatecznie dobre. Znalazłam stronę WWW, tworzoną dla pacjentów od specjalistów. Polecam zadanie nurtującego pytania na lekarzpomaga.pl, gdzie profesjonalizm to podstawa. https://lekarzpomaga.pl/pytania-uzytkownikow/ginekologia/brak-miesiaczki-test-ciazowy-negatywny Tutaj przykład, umiejętności fachowcym zrzeszonych przez portal.

Odnośnik do komentarza
Gość Agata123456789

Witam. Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, do dziś. Dużo czytam o tym z moją drugą połówka nie chcemy zostać jeszcze rodzicami dlatego zdecydowałam sie na te tabletki. Moje takie pytanie..
Okres powinnam dostać 22 lutego ale zdecydowałam sie na moje 1 opokawonie i 1 tabletkę różową i nie wiem czy dobrze zrobiłam czy powinnam jednak z tym czekać i wziąść w 1 dniu okresu białą pigułkę czy nic sie nie stalo ze dzis wzięłam 1 ale różową?
Strasznie sie motam z tym u ginekologa byłam tak zestresowana ze zapomniałam o czym mi mówiła. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza

Rzuć tabletki i nie truj się, istnieje wiele innych możliwości zabezpieczania się. Ja stosuje naturalną antykoncepcję- komputer cyklu myway, który precyzyjnie wyznacza moje dni płodne. Kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka9090

Witam mam takie pytanie. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Levomine. Od 4 mcy. Niedawno pojawiły się u mnie lekkie uplawy, swędzenie miejsc intymnych. Czy mogę zastosować lek Macmiror complex 500?Czy te globulki nie wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy przy ich stosowaniu trzeba się dodatkowo zabezpieczać. Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...