Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Biore tabletki od pół roku . nigdy nie zapomniałam o nich ale zdążyło mi się teraz . w 3 tyg brania op (w 1 dzień 3 tyg ) zapomniałam wziąć tabletki Ale przyjęłam ją następnego dnia o tej godzinie (21.30) i wzięłam wtedy 2 tabletki . w ten dzień w który nie wzięłam tabletkę wspolzylam i na drugi dzień też wspolzylam. Moje pytanie jest takie: czy jest możliwość że będę w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne około dwa lata. Nigdy o żadnej nie zapomniałam, przyjmuję je o regularnej porze. Moje krwawienia przed tabletkami były naprawdę słabe, a po nich często ograniczają się do skąpego plamienia około 3 dnia przerwy. Ostatnio jednak 8 godzin po 21szej tabletce dostałam dość obfitego krwawienia. Stąd moje pytanie, czy krwawienia mogą aż tak się od siebie różnić?

Odnośnik do komentarza

Witam mam 20 lat, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne "kontracept" od 8 miesięcy.Nie ominęłam żadnej, nie miałam do tej pory widocznych efektów ubocznych, a 5 dni temu zauważyłam brązowe plamienie które utrzymuje się cały czas, jest ono skąpe, ale widoczne. Czasem widzę krew na papierze toaletowym. Do końca opakowania zostały mi 4 tabletki. Czy powinnam natychmiast udać się do ginekologa? Czy wziąć kolejne opakowanie i pójść do lekarza jeśli sytuacja się powtórzy? Co może znaczyć takie plamienie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Aby przesunac termin krawienia ginekolog zaproponowala mi nastepujace rozwiazanie. 21 stycznia(po 20 polknietych tabletkach) zaprzestalam brac swoje dotychczasowe tabletki antykoncepcyjne (24 4). Kolejna tabletke z nowego opakowania mialam wziac w czasie pojawienia sie krwawienia z odstawienia. Nastapilo to juz 2 dni pozniej czyli 23 stycznia i wzielam wtedy pierwsza tabletke z nowego opakowania. Czy takie postepowanie jest prawidlowe i przez caly ten okres bylam zabezpieczona ?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam lat 23. Przez 5 lat brałam tabletki hormonalne, które również działały jako antykoncepcja (Syndi 35). Odstawiłam je na początku października 2015 roku. Okres mi się spóźniał, cykl mam mieszany. Wszyztki miesiączki zapisuję. Z moim partnerem współżyję i uprawiamy stosunek przerywany. 5 stycznia oboje udaliśmy się na oddanie krwi. I w tym miesiącu mam problem z pojawieniem się miesiączki, ostatnia miała miejsce 19-23 grudnia. Jakie mogą być tego przyczyny opóźnienia?

Odnośnik do komentarza

Witam, biore Vibin Mini od dwoch lat. Lekarz zmienil mi te tabletki z powodu plamien na zwykly Vibin. Jestem teraz w trakcie brania 3 tabletki z pierwszego opakowania Vibin. Dzis troche boli mnie gardlo i biore Cholinex. Czy nie zniesie on dzialania antykoncepcyjnego? Wszystko bedzie ''po staremu''? Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam caly zespol

Odnośnik do komentarza

Witam! Pierwsza raz w życiu będę brała tabletki antykoncepcyjne. Wiem, że powinnam wziąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia krwawienia. Mój okres zawsze poprzedza krwawienie, plamienie (zawsze uważałam, że to pierwszy dzień) dopiero na drugi jest mocne. W takim razie tabletkę powinnam wziąć w dniu plamienia, czy mocnego krwawienia?

Odnośnik do komentarza

Witam, przez 7 miesięcy stosowałam tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Wykryto u mnie zmianę w piersi, na 2,5 miesiąca zaprzestałam ich zastosowania. Wróciłam do tabletek gdy wszystko się wyjasniło i obecnie jestem przy trzecim opakowaniu. Przy 8 tabletce pojawiło się niewielkie krwawienie. Czy jest to normalne? Czy takie krwawienie osłabia działanie antykoncepcji i muszę dodatkowo się zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Gość Jeonorkajs

Czy mogę przyjąć dodatkowe 2 Tabletki aby przesunąć okres ( koncze opakowanie w czwartek i zazwyczaj dostaje po dwóch dniach czyli w sobotę a nie mogę mieć w ten weekend okresu. A nie chce brać całego opakowania bez przerwy. Czy tak wolno? Przedłożyć ze zamiast 21 tabletek przyjme 23 a z Nowego blistra po tygodniowej przerwie 19?

Odnośnik do komentarza

Witam. Zażywam tabletki równo 2 miesiące. W pierwszy miesiąc dostałam krwawienie w czasie 7dniowej przerwy tak jak powinno być. Lecz teraz przerwa zaczela sie juz 2 dni temu i nie ma krwawienia. Do tego w okolicach podbrzusza mam dziwne odczucia, ale to nie ból. Jem troche wiecej i bałam sie ze jestem w ciazy. Zrobilam test i wyszedł negatywny. Czy mam dalej sie obawiać przed ciążą? Dodam ze w drugim miesiącu pare razy tabletki brałam po 3-4godz z efektu zapomnienia. Oraz 2 zapomniałam.

Odnośnik do komentarza

Mam okres co 28 dni.3.01 ostatnia.17.01 byl pierwszy raz.Zero tab.anty,chlopak nie byl zabezpieczony.Nie bylo wytrysku w pochwie. Kolejne 6 dni tak samo przy czym caly czas przy zwyklym stosunku czulam bol i mialam krew z blony dziewiczej.7.dnia,23.01 byl wytrysk w pochwie, blona dziewicza juz calkiem rozerwana,nie czulam bolu.Uzylam met.Yuzpe,2 tabletki Microgynon,10h po stosunku,po12h znow 2,po18h znow 2.Wzielam dla pewnpsci 5 tab.25.01 i po12h znow 5 tab.Brac teraz tab.anty po 1 dziennie?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 2,5 roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Ovulastan forte. 16.01 zaczełam jesć blister z tabletkami po 7 dniowej przerwie, tydzień temu pierwszy raz zdarzyło mi się opóżnić przyjęcie tabletki o 6 godzin. dwa dni temu odbylam stosunek a dzisiaj dostałam brązowe plamienie, co to może oznaczac ?? I czy przy braniu tabletek hormonalnych przez dłuższy czas zalecana jest przerwa w ich braniu ? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, przez dwa lata bralam Vibin Mini ale teraz lekarz przepisal mi zwykly Vibin z powodu plamien. Jestem przy 4 czynnej tabletce z nowego (pierwszego) opkowania Vibin. Troche sie przeziebilam i wzielam 3 saszetki Vicks symptomed complete, cholinex i smaruje sie Amolem; nie piję go. Czy antykoncepcja jest nadal zachowana? Pozdrawial caly zespol i dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam. Od prawie roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Belara, brane zgodnie z zaleciami. Żadnych efektów ubocznych. Przy ostatnim opakowaniu po 13. tabletce zaczęło mi się plamienie, które jak się później okazało było normalnym krwawieniem (wszystkie objawy tak jak w przypadku nornalnego krawanienia z odstawienia). Nie przerwałam brania tabletek. Czy antykoncepcja jest dalej utrzymana? Co może powodować takie krwawienie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...