Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pewien problem - od tygodnia bolą mnie piersi. nie jest to taki ból, że nie mogłabym ich nawet dotknąć - przeważnie boli mnie prawa pierś. również przez 3 dni miałam bóle podbrzusza. zażywam tabl.anty od 2lat (yasminelle, pol roklu temu zmienialm na zamiennik) dwa tygodnie temu miałam okres. kolejny dopiero za kolejne dwa tyg. kochałam się z chłopakiem bez dodatkowych zabezpieczen ale we mnie nie konczyl. czy jest mozliwosc ciazy? oraz ost okres spoznil mi sie o dzien. prosze o odp.

Odnośnik do komentarza

mam pyt. od 2 lat zazywam tabl anty, (yasminelle i od ok pol roku zamiennik sidretella20) dwa tyg temu mialam okres, tydzien temu zaczely bolec mnie piersi(bardziej prawa i nie jest to bol taki ze nie moge ich dotknac)i mialam przez 3 dni bole podbrzusza. kochalam sie z chlopakiem w tzw dni nie plodne. wiem ze podczas stosowania tabl ich nie ma ale chce mniej wiecej sytuacje opisac. za 13 dni dopoiero kolejnyu okres. jest mozliwosc ciazy? i czym mogabyc te bole spowodowane? prosze pilnie odp

Odnośnik do komentarza

biore tabletki antykoncepcyjne diamilla lekarz mowil ze przy tych tabletkach nie wiadomo kiedy sie bedzie mialo okres. Dostalam okresu 30 albo 1 sierpnia a dzisiaj jest juz 3 a okresu brak,mam bole brzucha tak jak podczas okresu ale krwawienia nie ma tylko takie plamienie najpierw jest czerwone a pozniej brazowieje.Czy mozliwe ze dostane okres w inny dzien ? mialam pod koniec sierpniu robione badanie krwi na wykrycie ciazy i wszystko bylo dobrze ciazy nie bylo i pozniej wlasnie dostalam okresu

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani W tym miesiącu planowałam rozpoczęcie brania antykoncepcji, jednak w planowanym terminie miesiączki nabawiłam się infekcji, okres spóźnił się też około dwóch tygodni. Nie jest to dziwne, jestem po dwóch poważnych operacjach i organizm jeszcze się regeneruje.. W czwartek około północy zauważyłam krwawy śluz [jaki się dotychczas nie zdarzał], pomyślałam więc, że to miesiączka i wzięłam pigułkę. Następnego dnia po krwawieniu nie było śladu. Proszę o poradę, Z poważaniem, Paulina Majer

Odnośnik do komentarza

Problem polega na tym, że od dwóch dni obficie krwawię, jakbym miała okres.
Od prawie dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini.
Przerwę między opakowaniami skróciłam z siedmiu do dwóch dni, aby przesunąć kolejne krwawienie.
W ciągu tamtych dwóch dni planowo rozpoczęło się krwawienie.
Gdy okres się skończył, zaczęło się plamienie (plamiłam przez całe pierwsze opakowanie, ale podobno to coś normalnego na początku brania tabletek).
Trzy dni temu odbyłam stosunek z chłopakiem i zaraz po tym, zaczęłam obficie krwawić.
Nie wiem, czym może to być spowodowane i zaczynam się martwić :/

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat Naraya z 7 dniowa przerwa, dzis jest sobota ostatni dzień miesiączki i pierwszy dzień w którym miałam wziąć tabletkę zaczęłam prace i zapomniałam wybrac receptę, dostane i wykupie ja dopiero w pniedzialek moje pytanie jak mam stosowac tabletki czy wziac 3 na raz w jeden dzien czy zacząć brac od poniedziałku? jak to wpłynie na miesiączkę czy nie rozreguluje sobie cyklu? prosze o szybka odpowiedz i z gory bardzo dziękuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Gość Anonimowa1234567

Witam. Okres dostałam wczoraj o godz.22 ,tylko nie byłam pewna ,czy jest to zwykłe plamienie ,czy początek miesiączki,ponieważ było ono znikome. Rano przekonałam się ,że jest to faktycznie okres,gdyż krwawienie było nasilone. Wzięłam tabletkę dziś o godz.8 rano. Moje pytanie brzmi, jeśli chciałabym przyjmować tabletkę o godzinie 19 ,to jak powinnam się zachować w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Witam, w dniu dzisiejszym zorientowałam się, że nie przyjęłam jednej tabletki antykoncepcyjnej (Belara) aczkolwiek tylko dlatego, że nie zgadzają się dni w blistrze - w tej chwili nie wiem kiedy dokładnie pominęłam tabletkę, na pewno nie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Czy przyjąć wszystkie tabletki do końca, czy powinnam pominąć ostatnią i jak wygląda w tym przypadku kwestia ryzyka ciąży?

Odnośnik do komentarza

Uprawialiśmy seks dzisiaj i za trzecim razem pękła nam prezerwatywa. Czułem że dochodzę ale jak zawsze doszedłem po za pochwą. Mojej dziewczynie skończył się okres wczoraj a według kalendarzyka owulacja ma się zacząć w środę. Czy mamy czekać, czy mamy kupić tabletkę 72h? Na 100% doszedłem po za pochwą ale wiem że podczas stosunku mogło coś "wypłynąć" z penisa.. Cykl trwa zazwyczaj między 21-24dni i długoś okresu to 4dni. Prosze o rady czy czekać czy kupić tabletki po.

Odnośnik do komentarza

Witam. Przez pomyłke zaczęłam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych jeden dzień za wczesnie po 7-dniowej przerwie. W 3-tyg zorientowałam się, że jest piątek a ja mam wziąć tabletke z czwartku i nieświadomie stwierdziłam, że zapomniałam wziąć ją wczoraj i zażyłam dwie. Dopiero dziś zauważyłam swój błąd. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Belata i za każdym razem dostawałam krwawienia po 2 tygodniach brania tabletek jednak za każdym razem kończyłam opakowanie. Teraz pierwszy raz zdarzyło mi się zapomnieć 12 tabletki, następnego dnia wzięłam 2 na raz ale popołudniu dostałam krwawienia. Jest to dla mnie kłopotliwe z tego względu, że po tym opakowaniu miałam zmienić tabletki na Madinette. Kiedy mam zacząć brać te nowe tabletki? od razu kiedy skończą mi się te czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio brałem wspólny prysznic z dziewczyną. Najpierw ja penetrowalem jej pochwe palcami które wcześniej umylem z mydłem. Następnie ona doprowadziła mnie do wytrysku ręką. Sperma nie poleciała w jej kierunku, miała tylko trochę nasienia na rękach. Po tym umyla niedbale ręce szamponem z wodą i dotknęła się ręką po pochwie delikatnie wsadzajac palce do środka. Wystraszyłem się widząc to, stad moje pytanie czy może przez ta sytuacje zajść w ciążę?cykle nieregularne, około 35dni.to byl30d

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem . Biorę te tabletki juz bardzo długo. Dzis zorientowałam sie ze jestem do tylu o jedna tabletkę , tj miałam wziąć tabletkę "niedziela" a wyszło ze była dopiero "sobota" a wiem ze wieczorem wczoraj o stałej porze wzięłam tabletkę wiec musiałam zapomnieć wziąć trzy dni temu albo dwa dni temu. Dodam ze to tabletki z drugiego tygodnia, z pierwszego tygodnia wszystkie wzięłam regularnie na 100 %. Problem w tym , ze wczoraj współżyłam , co prawda dojścia w środku nie było ale jest prawdopodobieństwo ze w jakis sposób sperma mogła sie dostać do środka. Myślałam cały czas ze brałam cały czas tabletki a dzis gdy przyszła pora aby ja wziąć to właśnie sie zorientowałam ze jednego zarzycia brakuje. Wiec chciałam wziąć na wszelki wypedak tabletkę po stosunku ale pan w aptece mi powiedział żebym jej nie brała bo istnieje małe prawdopodobieństwo ciąży , bo jeśli długo czas biorę tabletki to tak odrazu po jednej pominiętej nie zajdę w ciąże . O to pytanie : czy faktycznie nie powinnam sie martwić ?? Czy w czasie brania tabletek występują "dni płodne "?? Czy przy pominięciu tej jednej jest juz ta możliwość ??

Odnośnik do komentarza

Witam, odstawilam tabletki bo po prostu miałam pół opakowania z poprzedniego i zgubiłam się w obliczeniach. Pierwszego dnia gdy pojawiło się krwawienie zaczęłam nowy blister i tym razem wszystko juz sobie zaznaczam w kalendarzu, od kiedy w takim razie jestem chroniona?

Odnośnik do komentarza

Witam zażywam po raz pierwszy leki antykoncepcjne naraya plus. 24 tabletki plus 4 placebo. Mój dotychczasowy cykl był średnio 30-35 dni. I powiem szczerze że nie chce mieć teraz okresu co 24 dni a jak było co 30.i moje pytanie brzmi czy mogę zacząć kolejne opakowanie do 32 dnia np i potem te 4 placebo i taki cykl powtarzac. dziękuję za odpowiedź z góry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...